Echosonda Lowrance Elite 5

/ 3 odpowiedzi
Witam,
Chciałbym poznać opinię bardziej doświadczonych kolegów na temat kupna echosondy, która jest bardziej funkcjonalna. Wędkuję na stosunkowo płytkich łowiskach. Zastanawiałem się nad lowrance elite 4, ale mam wrażenie, że ma bardzo mały ekran. Z góry dziękuję za cenne wskazówki.
zombial


Witam, zakupiłem uzywana echosonde lowrance elite-5 z GPS za 900 zl, i chyba pośpieszyłem sie troche gdyż z tego co widze nie ma na nią map jezior polskich... i nie jest kompatybilna z http://www.genesismaps.com/Media/GenesisEdgeCompatibleDevices.pdf   
Czy ktoś z was miał stycznośc z tą echosonda, jeśli tak to czy gdzieś istnieją mapy jezior mazurskich na nia, bo sam nic nie moge znaleźć:/  A jeśli nie to czy istnieje możliwość tworzenia map na nią z izoliniami różnej głębokości czy tylko punkty można dodawac??
Z góry dzięki (2018/01/07 12:48)

jimmi1234


Jeśli nie ma map okreslonych akwenów najlepiej stworzyć je sameu. Trzeba zebrać logi z intersującej nas wody a nastepnie obrobić je na kompie tak by otrzymać to co nas interesuje. Ja osobiście tworząc mapy wykorzystywałem np. GPSMapedit lub DrDepth. Znajomy korzystał np. z ReefMaster. Możesz zajrzeć też na stronę Navionics. Tam są jakieś mapy ale raczej dużych akwenów.
Moim zdaniem najprostszą metodą jest wykorzystanie programu DrDepth, choć nie wiem jak teraz z jego dostepnością bo jakiś czas temu producent sprzedał prawa do technologii. Natomiast wykorzystanie GPSMapedit daje największe możliwości jeśli chodzi o nasz wpływ na wygląd i zawartośc mapy ale wymaga też włożenia w to ogromu pracy. 
Pozdrawiam.
  (2018/01/08 21:20)