Echosonda i sens jej posiadania

/ 9 odpowiedzi

Witam 

Planuje zakup echosondy jednak mam watpliwosci. Iteresują mnie tylko 3 fukcje temperatura wody, głębokość oraz ukształtowanie dna. Wdekuje na drapierznika z łódki na trzech akwenach wiec ukształtowanie dna jestem w stanie opanowac przy pomocy echo w przecagu tygodnia co potem z ehcosądom czy do czegos mi sie przyda?? 

Z tąd moje trzy pytania

Czy opłaca mi sie kupic echo?

Jesli tak to jaka ?

Czy nie jest to czasem zabawka na ktorej osiada kurz ?

89krzysztof

Na ogół ludzie używają echosondy do sprawdzania w którym miejscu są ryby, więc raczej się nie kurzy. Jeśli już nie będziesz jej używał to możesz sprzedać na allegro ;) (2011/11/24 18:06)

Grzegorz123

masz jeszcze inne wyjście,usiądż na brzegu z lornetką przez dwa trzy dni i namierzysz miejscówki na 90 procent a koszt mniejszy    pozdrawiam (2011/11/24 19:21)

irex

Witam.Kolego te funkcje ,które wyliczyłeś nie zawsze wystarczą do osiągnięcia sukcesu.Cóż z tego,że będziesz znał konfigurację dna jeśli nie będziesz wiedział czy jest tam ryba.Powiem tak jeśli kupisz eho.. to jeszcze nie wystarczy żeby łowić ryby.Musisz nauczyć się "czytać" pokazujący się obraz,a wcale to nie jest takie łatwe jak niektórym się wydaje.Znam takich którzy pływają z sondą bez większych efektów, bo po 1. nie umieją jej ''czytać" , a po 2.nie potafią ustawić się  w takim miejscu ,tóre rokuje nadzieję na złowienie ryby.Jak masz możliwość popływania z kimś doświadczonym w tej materii to zacznij od nauki.Instrukcja dołączona do sondy nie wystarczy do jej opanowania.Kiedy nauczysz się rozumieć obraz na sondzie dopiero zobaczysz jakie to istotne.Można nawet prawie z dużą dokładnością nauczyć się rozróżniania gatunków ryb co przy połowie drapieżników jest nieodzowne.Jeśli chodzi o markę mogę ci polecić HUMMINBIRD  serii 700 lub nowszą.Bardzo dobrze pokazuje nawet ukryte ryby,można do niej dokupić antenę GPS i zapisywać poznane miejscówki co znacznie ułatwia ich odnalezienie następnym razem.Koszt ok.1400PLN bez anteny GPS.Powodzenia (2011/11/24 20:07)

Piotr 100574

wiecie dlaczego tu w niemczech są ryby a w polsce nie ?????jednym z wielu powodów jest surowy zakaz posiadania na łodzi echosondy równocześnie posiadając na niej sprzęt wędkarski ,pozdrawiam kolegów łowiących z echosondami (2011/11/24 20:26)

arekde

Zadajesz pytania jak mały Kazio.

To trochę jakbyś pytał czy warto kupić auto skoro będziesz jeździł 3 razy w roku do teściowej na obiad a na codzień zapitalasz autobuem....

Sam sobie musisz odpowiedzieć na to pytanie.

Jak masz pieniądze i lubisz zmieniać akweny to się przyda.

Jak masz mało kasy i łowisz ciągle w tym samym miejscu to się nie przyda..ot co.

(2011/11/24 20:35)

Artus

Zamiast sondy kup sobie słownik. (2011/11/24 21:24)

gruby0113

Kup sobie tzw. jednorazowe takie małe i popróbuj a jak ci się spodoba to zainwestuj w porządniejszą
http://allegro.pl/najdokladniejsza-echosonda-bezprzewodowa-okazja-i1950641941.html (2011/11/24 21:58)

keram07

Na wstępie zaznaczam , że nie potępiam osoby które używające echosondy ( sam jej nie mam ) . Dozwolone  , zatem można używać . Ale mam pytanie , czy wędkowanie przy pomocy echosondy daje satysfakcje ? Dajmy jakąś szanse rybkom które jeszcze pozostały ... (2011/11/25 14:31)

Cezary1008

Wędkowanie z echosondą wchodzi w krew - zapytajcie kolegów którzy łowią z echosondą czy odstawiliby ja teraz w kąt. Z echem jest po prostu ciekawiej. Ale jeśli ktoś nie spróbuje to nie będzie wiedział. Fajne echa są już od 380 pln więc to nie jest aż tak dużo
Pozdrawiam (2011/11/27 20:30)