Zaloguj się do konta

Echosonda Garmin echo 550

utworzono: 2013/04/25 14:50
Dziukos

Witam, zamierzam kupić w najbliższym czasie echosonde - ma ktoś może jakieś informację nt. Garmin echo 550 ?? Z tego co mi wiadomo nawigację robią całkiem przyzwoite, a co z tym sprzętem?  Będę łowił na jeziorach o głębokości max 10m.
[2013-04-25 14:50]

kedzio

Czego jeszcze wymagać? Może tylko tego, żeby miała możliwość podłączenia się bezprzewodowo i rzucania z kija. No bo nie zawsze jedzie się z łódką na ryby nie? Za tyle kasy, to się nieco zbłaźnili. Parametry ma O.K, ale dla mnie brakuje tego jednego elementu, by móc przemierzyć łowisko z brzegu rzutowo. A znam modele nieco tańsze, nie koniecznie kolorowo wyświetlające, które tę rzecz posiadają. Ale ogólnie, jak zawsze pływasz łódką, to będzie spoko majonez. Tylko po co aż taki wypas! Echo w cenie dość dobrego pontonu. [2013-04-26 06:26]

Dziukos

akurat w moim przypadku zawsze z łódki albo pontonu :>
To w takim razie jakie echo możesz mi polecić do tej kwoty? Szukam dobrego sprzętu, nie lubię się bawić w taniości i później być niezadowolony.

[2013-04-26 08:10]

kedzio

Dla jednych taniocha to 5 patyków, dla innych 2 patyki to taniocha, a dla mnie 5-6 stówek to już drogo.  No ale coś muszę wreszcie kupić, więc kupię właśnie w tej cenie. Ale musi to być echo z możliwością zastosowania głowicy bezprzewodowej, takiej rzucanej z kija. Aty kolego kup to, co chcesz, bo jest niezła, tylko jak dla mnie to za drogo i za mało możliwości. Głównie płacisz za moc i wyświetlacz. Tylko po co ci coś, co mierzy odległość do jądra ziemi? Na Rowie Mariańskim będziesz łowił?  [2013-04-26 22:46]

Dziukos

potrafisz czytać ze zrozumieniem? Pytałem co w takim razie możesz zaproponować skoro właściwości tej są na tyle wysokie że i tak ich nie wykorzystam. Czytałem też sporo o lowrance mark 5x.
[2013-04-27 07:45]

kedzio

Nie polecę ci niczego powyżej 8 stówek. Sam szukam teraz odpowiedniego modelu. W Polsce wybór jest kiepski jeśli chodzi o ten zakres cenowy. Jeśli jednak kupię w Polsce, to będzie to coś jak ten   http://allegro.pl/3w1-bezprzewodowa-przewodowa-echosonda-nowosc-hit-i3147984543.html

Wyczytam z niej wszystko to, co ty z tej za 2 patole. Ale jak już wspomniałem, jeśli kasa dla ciebie nie ma znaczenia, to wybór i jednej i drugiej jest dobry. Dla mnie było by to zwyczajnie "przesadystyczne" posunięcie. Kupiłem Ponton za 2.300 z silnikiem. Ponton 1.700, sinik 600 do tego aku żel 110Ah za 800 + ładowarka mikroprocesorowa za 420. Ale mogłem tez kupić to samo, w sumie za jakieś 5.000. Rozumiesz o co mi chodzi? Ludzie, gdyby mogli, to wydaliby wszystkie pieniądze za ładny, błyszczący komplecik zabawek. Jeśli kogoś stać, to jasne, że nie będzie kupował piwa w Biedronce. Nieco mnie bawi takie podejście, bo są wędkarze, którzy chcieliby, żeby echo pokazywało np. jakiej przynęty użyć. Ale to tak na marginesie.  :)

[2013-04-27 09:32]

jimmi1234

Lowrance mogę polecić. Sam posiadam sprzęt tej f-my i jestem zadowolony. Jeśli chodzi o wybór modelu to ja bym proponował rozejrzeć się za kolorowym wyświetlaczem. Skala szarości daje zbyt dużą niepewność. Ciężko jest rozróżniać odcienie szarości - który bardziej lub mniej szary? Czy to już ten najjaśniejszy? Bo od właściwego ustalenia poziomu szarości zależy poprawność interpretacji obrazu. Na kolorowym wyświetlaczu problemu nie ma. Ponadto problem ustalenia poziomu szarości rośnie bardzo mocno gdy promienie słoneczne padają na wyświetlacz. Znacznie pogarsza to czytelność obrazu. Nie wiem jakie masz oczekiwania wobec sprzętu i jaką kwotą dysponujesz bo od tego zależy wybór modelu. Lowrance w kolorze ma modele: Elite: serii4, 5, 7 i HDS serii 5, 7, 8, 10. Dostępne są również modele z GPS, systemem DSI lub SSI. Jak chcesz podyskutować i konkretnym modelu napisz na mojego priva.  [2013-04-27 12:09]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia