Echosonda do 1400 zł -propozycje

/ 5 odpowiedzi
Witam chcę zorientować się jaki sonar najlepszy by był dla mnie. Woda na jekiej łowie ma głębokości do 17 m woda średnioczysta przeważnie ok 7/8 m .Głownie łowię drapieżniki 90 % spining jestem osobą która sporo odkładała na ten sprzęt i dlatego pragnę się poradzić , żeby nie były to pieniądze wyrzucone w błoto . Proszę przemyślane odpowiedzi a nie typu po co ci echosonda naucz się czytać wody itd Wielce dziękuje za poświęcony czas mojemu problemowi tak gdyż dla mnie jest to wielki problem wybrać najlepszą echo z tylu w tej cenie. Budżet 1400 zł cel prosta , dobrze czytelna , echosonda najlepsza w tych pieniądzach zgodna do potrzeb :)
aldente


Cześć Damian. Mogę Ci polecić Lowrance Hook-5X Chirp albo Lowrance 5X Chirp.  W Polsce niestety są za te urządzenia dużo wyższe ceny niż np. w Niemczech.
Aby zakupić tę sondę, musiałbyś dołożyć jeszcze 200 zł.Ten echolot ma najnowszą i aktualną technikę. Nie będę jej tu opisywał, ale jednym słowem jest absolutnie przydatna i nie przesadzona do potrzeb spinningisty. Echosondy 3x, 5x, 6x mają tę samą technikę różnice w niuansach. Płacisz niestety tylko za wielkość monitora. Wiadomo jednak, im większy monitor,tym większy komfort obsługi i odczytu. Na pewno obraz powinien być przekazany w kolorze. Osobiście dla siebie wybrałem 5 calowy monitor, ale...siódemka chodzi mi po głowie. Nie wiem, na jakim zbiorniku łowisz i jakie masz ambicje wędkarskie, czy będziesz kiedyś łowił na morzu, czy też wielkich jeziorach....Wtedy należałoby rozważyć opcję, aby sonda miała GPS i możliwość użytkowania karty nawigacyjnej. Nie polecam jednak urządzenia z monitorem 3 calowym. Jest tańsze, ale będziesz żałował. Poza tym poszperaj na forach niemieckich, ebay, amazon, duże sklepy wędkarskie online. Można zaoszczędzić trochę kasy. Nie kupuj w ciemno, poczytaj na różnych forach polskich opinie o różnych modelach. Na castmania.pl mają artykuły o elektronice wędkarskiej z opisami Lowrance 5 i 7. Pozdrawiam. (2016/07/02 10:23)

damian-sikorski


hej Aldente dziękuje za odpowiedz na 2 stówki dołożenia jestem gotowy ale mam siostre w niemczech może poszperam . Morze łowie dorsze ale wiesz na kuter i heja już nie na swoim sprzęcie a u mnie do okoła woda nie przekracza 20 m bardzo dziękuje za zainteresowanie , oczywiście cały czas czytam o elektronice wędkarskiej może coś się trafi:) przemyślanego (2016/07/02 14:50)

aldente


Moja Elite 5 ma już 3 lata na karku ale....bardzo fajnie się spisuje. Ładnie pokazuje ukształtowanie dna, spady. Napływy na podwodne górki gdzieś tam na środku jeziora bez problemu są do wykonania w miarę szybko i przede wszystkim dokładnie.  Na nieznanej wodzie nie traci się czasu. Pięknie pokazuje łuki ryb, ławice białorybu. Nie znaczy jednak, że łowi za nas sama. Fajna zabawka. (2016/07/02 18:43)