Echosonda do 1000zł oraz osprzęt

/ 4 odpowiedzi
Witam chciałbym zakupić sobie pierwszą echosondę, chciałbym na to przeznaczyć do około 1000 złotych (ew trochę więcej ale to naprawdę minimalnie). Łowić będę zarówno na spławik jak i na spinning czy trolling z pontonu kolibri km 330pp.
Czego wymagam od echa?
-Precyzyjnego pomiaru głębokości (chyba nic wymyślnego),
-Pokazywania rzeczywistego obrazu dna,
-Chciałbym widzieć wszelkie podwodne przeszkody, roślinność etc,
-Dobrze by było gdyby także pokazywało ryby lub w przypadku spinningu przynętę (w skrócie, chce żeby dobrze oddawała to co dzieje się pod wodą)
Kilka osób polecało mi deepera jednak jakoś nie chce mi się wierzyć, że taka bezprzewodowa kulka może dorównywać prawdziwej echosondzie.Czy ta echosonda faktycznie się sprawdza i jest skuteczna? Pokaże mi dokładne ukształtowanie dna, ryby czy przeszkody? Faktycznie nie ustępuje innym echo w tym przedziale cenowym?
Niewątpliwie ogromnym jej plusem są małe rozmiary i mobliność ale jakoś w nią nie wierze (może ktoś jest w stanie wyzbyć się we mnie tego dziwnego przeczucia😂)
Czym różni się deeper pro od deepera pro+?

I drugi, że tak powiem wątek;
Czy silnik elektrycznyHaswing OSAPIAN 55 MAXIMIZER (1350zł) oraz akumulatorżelowyTOYAMA 100Ah 12V ŻEL(880zł) orazŁadowarka impulsowa Schumacher 6A 6/12V ŻEL AGM (160zł)
(razem: 2390zł)
to dobry zestaw na ponton kolibri km 330pp do częstego pływania po jeziorach na spinning/trolling/stacjonarne łowienie czy może dałoby się to jakoś odchudzić pod względem cenowym ale jednocześnie nie tracić na jakości?
marcin-sz

Jest jeszcze takahttps://www.youtube.com/watch?v=9ydTQu-6EeM (2018/05/17 08:52)

amstaf358

Jesli chodzi o ten zestaw, aku 100ah plus ponton,oraz ładowarkę to ładowarka powinna być 10A , jest to zestaw idealny i optymalny ,sam mam taki do pontonu 310cm ,oraz Silnik Osapian 55/.60lbs,ale zamiast żelowej Toyamy która jest droga i....ciężka jak cholera, można kupić specjalne do łodz kwasowe aku pro Marine,100ah np Baner Energy,które jest dużo tańsze i dużo lżejsze a wcale nie gorsze,,,,mam Toyamę ale drugi raz już nie kupię bo za tą kasę mam 2 kwasiaki............ (2018/05/17 09:35)

amstaf358

Co do deepera to są liczne filmy na yutube ,wiara sobie chwali,i nikt jakoś tego echa nie odsprzedaje,jak to jest z innymi,sam jestem świeżym posiadaczem depera pro plus,i w czerwcu przejdzie chrzest na Solinie...a róznica między jedną a drugą jest taka że ta pro plus rysuje mapy batymetryczne łowiska..... (2018/05/17 09:43)

Krzychu82

Z własnego doświadczenia doradzam echo Lowerance mark 5 pro oraz w odpowiedzi ma drugi wątek zestaw silnik haibo 55 w zestawie używam długo i jestem zadowolony. Brak jakich kolwiek problemów a echo spełni wszystkie Twoje wymagania. Nie daj sie złapać w szpony marketingowców z YT. (2018/05/17 15:49)