Zaloguj się do konta

Echosonda bezprzewodowa Fishfinder

utworzono: 2012/11/20 14:33
bankowy72

ile ma to kosztowac lub na co kolega zamieni [2014-08-23 04:09]

lasvegas

Adrian Ring napisałeś: A tu jest link do aukcji allegro:
http://allegro.pl/echosonda-bezprzewodowa-fish-finder-czujniki-fv-i2794062760.html  No to moja rada-czytajcie ludzie oferty dokładnie!!!!!!!!!!!!!!!! Cytat z lika do Allegro który podałeś: 

NOWOŚĆ NA POLSKIM RYNKU

Uwaga!  echosondy  uszkodzone

(nowe ,zapakowane ale posiadają wadę fabryczną , pokazują błędne odczyty)

Brak możliwości zwrotu, sprzedajemy jako uszkodzone!

[2014-08-23 13:32]

lasvegas

Na kiego chooya komuś echosonda z błędnymi odczytami bliżej nieokreślonymi?! Równie dobrze można wziąć kartkę papieru, narysować dno i ryby i z tym pójść nad wodę a 120 zeta zachować w kieszeni :)Pozdrawiam. [2014-08-23 13:37]

wuran

przejrzałem kilka specyfikacji echosond bezprzewodowych i są fajne kwiatki oprócz tych co już pisali koledzy, że za 120 zł są uszkodzone, a te droższe to

- brak podanego zasięgu pracy bezprzewodowej
- podawana praca sonaru 90 stopni - fajny stożek, a przy kołysaniu się czujnika odczyty też będą ciekawe, już nie mówiąc o odczycie przy dużej głębokości gdzie bedzie widać dno o szerokości kilkudziesięciu metrów a pokazanie na ekranie o szerokości 96 pixeli da nam 2-3 pixele na zobrazowanie każdego metra dna. (dla głębokości 5 metrów mamy po 10 pixeli na metr dna, dla 10 metrów już tylko 5

Nie jestem przeciwnikiem takich czy innych echosond ale
- do zmierzenia dna pod wędką można użyć ciężarka (metoda doskonale stosowane przy połowie na bat itp
- jak chce rzucać dalej niż koniec wędki to taka sonda się sprawdzi, ale trzeba mieć podany zasięg czujnika, choć też spławikiem da się sprawdzić głębokość

jak dla mnie w podsumowaniu
- 200-400 zł kosztować będzie echo do łowienia raczej z brzegu (tenże bezprzewodowy fishfinder), dla małych głębokości, do pokazania temperatury wody i raczej na spokojnej wodzie bez fal
- na łódce słabo do wykorzystanie, bo jak na spławik to można się obyć a jak do szukania miejscówek to stacjonarne kablowe lepiej się nada w cenach od 500 zł
- może się sprawdzić na łódkach zanętowych,a ale tam potrzebne będą wersje z gps

[2014-08-25 15:36]

wuszy

Odświeżam stary wątek ponieważ zainteresował mnie temat, a obecnie w sprzedaży widzę nieco inny model marki Fisch Finder - 168W:
http://wielkiszczupak.pl/product-pol-17-SUPER-FISH-FINDER-168W.html
czy ktoś z forumowiczów ma taki sprzęt i może powiedzieć, czy jest wart uwagi? Wydaje mi się, że jest to nieco bardzie rozbudowana wersja omawianego w wątku modelu. Różnią się na pewno obudową sondy i funkcjami wyświetlacza. Może ktoś miał możliwość porównać jak obie dają sobie radę w praktyce. Będę wdzięczny za wszelkie informacje. [2014-10-10 12:09]

Blitz

http://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/wedkarstwo-i-myslistwo/wedkarstwo-sportowe/zest-akc-wedkar/echosonda-fish-finder-953099/
Co o tym sądzicie? Warto kupować? [2014-10-17 10:42]

wuran

a do czego i jak chcesz tego używać? jak na łodzi, to dorzuć trochę kup lepsze echo i aku do niego i używaj. jak z brzegu to są troche tańsze rozwiązania, tak ze 100 zł taniej. Wszystko zależy do czego i gdzie to ma służyć. [2014-10-17 16:41]

Blitz

Chcę używać: z lodu, z łodzi, z brzegu. 
W umiarkowanym zakresie, tzn. z 15-20 razy w roku. Dlatego nie chcę aż takiej tandety za 200zł, ani też echo TOP Class za 2-3k zł. 
Na wskazaniu pojedynczych ryb, brań, kolorowym wyświetlaczu, mormyszką na ekranie mi nie zależy, wystarczy mi dno i "zarysy" dołków, górek, ławiczek drobnicy etc. 
:)  [2014-10-18 10:10]

Blitz

kupiłem, i jestem bardzo zadowolony. Fakt że nie zobaczę mormyszki na niej ani dokładnie 3 centymetrowych okoni, ale nie mam takich potrzeb. 
Miałem na początku trochę kłopotów z parowaniem fish findera z sonarem, ale po 10 próbach się udało i test w akwarium dał wykres ;).  [2014-11-12 18:54]

kryg61

To totalne badziewie nie warto kupować,szkoda kasy lepiej dołożyć parę złotych i kupić coś lepszego ale firmowego .Mój syn się skusił i kupił to w chinach za 52 dolary raz działa raz nie zasię 15-20 metrów szkoda kasy  [2014-11-22 14:47]

To totalne badziewie nie warto kupować,szkoda kasy lepiej dołożyć parę złotych i kupić coś lepszego ale firmowego .Mój syn się skusił i kupił to w chinach za 52 dolary raz działa raz nie zasię 15-20 metrów szkoda kasy 

[2014-11-22 18:45]

Grubas reklamuje na wszystkich forach.których jest
[2014-11-22 18:47]

kryg61

Pewno ma interes ,ogólnie rzecz biorąc to z chin nic nie warto kupować wszystko badziewie . [2014-11-22 18:57]

klim86

jak echosonda zachowuje sie przy wiekszych falach ? wariuje czy jest dobry odczyt?
[2014-11-25 17:43]

laconte

Witam serdecznie,
nie znalazłem żadnego konkretnego wątku na temat tej echosondy. Czy miał ktoś moze z nią doczynienia? Jestem zainteresowany jej kupnem, ale fajnie było by sie dowiedzieć o niej czegoś więcej od osób, które ja użytkują/użytkowaly  [2018-02-19 09:25]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia