Echosonda bezprzewodowa Fishfinder

/ 42 odpowiedzi
kawierek

Romuald55: posiadasz może jeszcze to echo na sprzedaż?

Pozdrawiam,
Robert
(2014/06/19 21:08)

bankowy72

ile ma to kosztowac lub na co kolega zamieni (2014/08/23 04:09)

lasvegas

Adrian Ring napisałeś:
A tu jest link do aukcji allegro:
http://allegro.pl/echosonda-bezprzewodowa-fish-finder-czujniki-fv-i2794062760.html
 No to moja rada-czytajcie ludzie oferty dokładnie!!!!!!!!!!!!!!!! Cytat z lika do Allegro który podałeś: 

NOWOŚĆ NA POLSKIM RYNKU

Uwaga! echosondy uszkodzone

(nowe ,zapakowane ale posiadają wadę fabryczną , pokazują błędne odczyty)

Brak możliwości zwrotu, sprzedajemy jako uszkodzone!

(2014/08/23 13:32)

lasvegas

Na kiego chooya komuś echosonda z błędnymi odczytami bliżej nieokreślonymi?! Równie dobrze można wziąć kartkę papieru, narysować dno i ryby i z tym pójść nad wodę a 120 zeta zachować w kieszeni :)Pozdrawiam. (2014/08/23 13:37)

wuran

przejrzałem kilka specyfikacji echosond bezprzewodowych i są fajne kwiatki oprócz tych co już pisali koledzy, że za 120 zł są uszkodzone, a te droższe to

- brak podanego zasięgu pracy bezprzewodowej
- podawana praca sonaru 90 stopni - fajny stożek, a przy kołysaniu się czujnika odczyty też będą ciekawe, już nie mówiąc o odczycie przy dużej głębokości gdzie bedzie widać dno o szerokości kilkudziesięciu metrów a pokazanie na ekranie o szerokości 96 pixeli da nam 2-3 pixele na zobrazowanie każdego metra dna. (dla głębokości 5 metrów mamy po 10 pixeli na metr dna, dla 10 metrów już tylko 5

Nie jestem przeciwnikiem takich czy innych echosond ale
- do zmierzenia dna pod wędką można użyć ciężarka (metoda doskonale stosowane przy połowie na bat itp
- jak chce rzucać dalej niż koniec wędki to taka sonda się sprawdzi, ale trzeba mieć podany zasięg czujnika, choć też spławikiem da się sprawdzić głębokość

jak dla mnie w podsumowaniu
- 200-400 zł kosztować będzie echo do łowienia raczej z brzegu (tenże bezprzewodowy fishfinder), dla małych głębokości, do pokazania temperatury wody i raczej na spokojnej wodzie bez fal
- na łódce słabo do wykorzystanie, bo jak na spławik to można się obyć a jak do szukania miejscówek to stacjonarne kablowe lepiej się nada w cenach od 500 zł
- może się sprawdzić na łódkach zanętowych,a ale tam potrzebne będą wersje z gps (2014/08/25 15:36)

wuszy

Odświeżam stary wątek ponieważ zainteresował mnie temat, a obecnie w sprzedaży widzę nieco inny model marki Fisch Finder - 168W:

http://wielkiszczupak.pl/product-pol-17-SUPER-FISH-FINDER-168W.html
czy ktoś z forumowiczów ma taki sprzęt i może powiedzieć, czy jest wart uwagi? Wydaje mi się, że jest to nieco bardzie rozbudowana wersja omawianego w wątku modelu. Różnią się na pewno obudową sondy i funkcjami wyświetlacza. Może ktoś miał możliwość porównać jak obie dają sobie radę w praktyce. Będę wdzięczny za wszelkie informacje. (2014/10/10 12:09)

Blitz

http://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/wedkarstwo-i-myslistwo/wedkarstwo-sportowe/zest-akc-wedkar/echosonda-fish-finder-953099/
Co o tym sądzicie? Warto kupować? (2014/10/17 10:42)

wuran

a do czego i jak chcesz tego używać? jak na łodzi, to dorzuć trochę kup lepsze echo i aku do niego i używaj. jak z brzegu to są troche tańsze rozwiązania, tak ze 100 zł taniej. Wszystko zależy do czego i gdzie to ma służyć. (2014/10/17 16:41)

Blitz

Chcę używać: z lodu, z łodzi, z brzegu. 
W umiarkowanym zakresie, tzn. z 15-20 razy w roku. Dlatego nie chcę aż takiej tandety za 200zł, ani też echo TOP Class za 2-3k zł. 
Na wskazaniu pojedynczych ryb, brań, kolorowym wyświetlaczu, mormyszką na ekranie mi nie zależy, wystarczy mi dno i "zarysy" dołków, górek, ławiczek drobnicy etc. 
:)  (2014/10/18 10:10)

Blitz

kupiłem, i jestem bardzo zadowolony. Fakt że nie zobaczę mormyszki na niej ani dokładnie 3 centymetrowych okoni, ale nie mam takich potrzeb. 
Miałem na początku trochę kłopotów z parowaniem fish findera z sonarem, ale po 10 próbach się udało i test w akwarium dał wykres ;).  (2014/11/12 18:54)

kryg61

To totalne badziewie nie warto kupować,szkoda kasy lepiej dołożyć parę złotych i kupić coś lepszego ale firmowego .Mój syn się skusił i kupił to w chinach za 52 dolary raz działa raz nie zasię 15-20 metrów szkoda kasy  (2014/11/22 14:47)

użytkownik187639

To totalne badziewie nie warto kupować,szkoda kasy lepiej dołożyć parę złotych i kupić coś lepszego ale firmowego .Mój syn się skusił i kupił to w chinach za 52 dolary raz działa raz nie zasię 15-20 metrów szkoda kasy 
(2014/11/22 18:45)

użytkownik187639

Grubas reklamuje na wszystkich forach.których jest (2014/11/22 18:47)

kryg61

Pewno ma interes ,ogólnie rzecz biorąc to z chin nic nie warto kupować wszystko badziewie . (2014/11/22 18:57)

klim86

jak echosonda zachowuje sie przy wiekszych falach ? wariuje czy jest dobry odczyt? (2014/11/25 17:43)

laconte

Witam serdecznie,
nie znalazłem żadnego konkretnego wątku na temat tej echosondy. Czy miał ktoś moze z nią doczynienia? Jestem zainteresowany jej kupnem, ale fajnie było by sie dowiedzieć o niej czegoś więcej od osób, które ja użytkują/użytkowaly  (2018/02/19 09:25)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.