Zaloguj się do konta

Dziwny koszyczek

utworzono: 2010/02/16 09:57
prymus171083

Drodzy wędkarze mam pytanie cz na taki sprzęt można łowić ?
Czy to już nie kłusowanie ?
[2010-02-16 09:57]

piotrek5

Szczerze mówiąc pierwszy raz widzę coś takiego. Ale moim zdaniem jak najbardziej zabronione jest łowienie na takie ustrojstwo. Trzy haki plus kotwica to jakaś paranoja. Pomysłodawcą czy też twórcą owego "koszyczka" napewno nie jest wędkarz. Gdzie to znalazłeś? [2010-02-16 10:06]

prymus171083

http://zlotarybka.com.pl/akcesoria-gruntowe-sprezyny-zanetowe-przypon-karpiowy-ze-sprezyna-zanetowa-2szt.-o_l_66_1028.html
Normalnie legalnie sprzedawane
[2010-02-16 10:11]

piotrek5

No to moim zdaniem jest tu coś nie tak. Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb wyraźnie mówi, że w ędka składa się z wędziska o długości co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka zakończona haczykiem albo sztuczną przynętą wyposażoną najwyżej w trzy haczyki bądź zakończona dwoma sztucznymi muchami. Haczyk nie może mieć więcej niż trzy ostrza, które nie wykraczają poza obwód koła o średnicy 30 mm.  A skoro jest to przypon karpiowy to raczej karpia na sztuczne przynęty nie łapie się (choć nie jestem karpiarzem i mogę się mylić). Więc może mieć tylko jeden haczyk. A jeśli nawet łowić przy pomocy tego przyponu na przynęty sztuczne, to patrzą na niego i tak ma więcej niż trzy haczyki. Więc moim zdaniem jest to łamanie przepisów i korzystanie z takiego "przyponu" jest kłusownictwem. Zawsze możecie mnie skrytykować, ale każdy ma swoje zdanie.

haczyk mo Ŝ e mie ć nie wi ę cej ni Ŝ trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie

 

[2010-02-16 10:47]

piotrek5

Wybaczcie ostatnią linikę, było to nie udane kopiowanie cytatu  z RAPR. Traktujcie jakby jej nie było, bo nie potrafię jej skasować. [2010-02-16 10:49]

latka

ty sam jesteś dziwny [2010-02-16 17:46]

Waldi Fish

To że coś jest legalnie sprzedawane, wcale nie świadczy, że możesz tego legalnie używać. Możesz sobie kupić sieć rybacką, co wcale nie znaczy, że masz prawo łowić ryby z jej pomocą. To chyba proste.
[2010-02-16 19:33]

piotrek5

Karolku źle się wprowadzasz na forum. Lepiej dodaj coś pożytecznego a nie krytykuj mojej wypowiedzi bo każdy z nas ma prawo do własnego zdania. [2010-02-19 14:20]

Sklep ZŁOTA RYBKA to zdecydowanie najgorszy sklep wędkarski w Polsce . Zauważcie koledzy iż ten pseudo - wędkarski sklep sprzedaje niemalże  same bazarowe śmieci .... Przykładem takiego oto właśnie bezwartościowego rupiecia jest niniejszy "ZESTAW KARPIOWY " . Koń by się uśmiał ! .
[2010-02-19 16:40]

hubi

Bartek to wszystko pachnie kaszaną. [2010-02-19 17:03]

Waldi Fish

To normalne, że sklepy sprzedają wszystko, co klienci chcą kupować, bo jest prawo popytu i podaży. Oczywiście połów na taki dziwoląg jest niezgodny z regulaminem, ale liczą na to, że jakiś wędkarz sfrustrowany brakiem wyników kupi to "ustrojstwo" licząc na ich poprawę. Radziłbym młodym wędkarzom, aby nie umieszczali na Portalu takich wynalazków, bo być może nieświadomie je promują i wskazują, gdzie można to kupić.
[2010-02-20 12:54]

Racja Panie Hubi - to wszystko jedna wielka kaszanA - zdjęcia rzekomych klientów ( nadkomplety , karpie wielkości karasi , sterta okoni na lodzie , pokrwawione łososie bezwładnie leżące na "norweskich skałach ) , arogancka obsługa ( co sprawdziłem w  autopsji i  wreszcie cały asortyment tego PSEUDO SKLEPU ZGNIłA RYBKA to jedna WIELKA KA -SZA - NA .
[2010-02-20 16:58]

Jak patrze na to ustrojstwo,to od razu mi sie kojarzy taki ruski kłusol,nie ważna jakosc ryb,tylko ilosc.Nie podoba mi sie ten koszyczek ani troche.Wygląda jak z horroru.
[2010-02-20 18:46]

moto21

Witam moim zdaniem jest to zestaw do żywca w którym sprężyna służy jako dodatkowy jak by to nazwać zachęcacz  gdzieś kiedyś o tym czytałem żywca zbroi się na kotwice a w sprężynę ląduje się zanętę  albo chleb w celu zwabienia dodatkowej drobnicy która będzie się przy nim kręciła . Wiec moim zdaniem można takie coś stosować skoro jest produkowane i sprzedawane.
[2010-02-27 21:10]

Waldi Fish

A policzyłeś ile haczyków jest w takim jednym zestawie? Sieci też produkują, co nie znaczy, że wędkarz może jej używać do łowienia ryb, więc nie wszystko, co jest produkowane może być legalnie używane na wodach PZW, bo sprawy te określa regulamin. Jak sobie wykopiesz własny staw, to będziesz mógł takie wynalazki stosować, ale nie na wodach administrowanych przez PZW.
[2010-02-28 00:19]

Nie nie mozna na jednej wędce może być maksimum chyba 2 haczyki albo kotwice oprócz wędkarstwa podlodowego
[2010-04-07 13:50]

szymbor

a to nie jest przypadkiem jakiś systemik do mocowania martwej rybki ?? widziałem gdzieś taki podobny (też z taką sprężynką)... a może to do połowów w morzu .... bo nawet jakby tym można było łowić w naszych wodach to jest to strasznie nie poręczne ....  haczyki by się o siebie czepiały ....
[2010-04-07 14:58]

pepe79


jest jeszcze regulamin połowów w morzu gdzie jest napisane, że:
a ) Wędka do połowów gruntowych może być uzbrojona w system, w którego skład nie może wchodzić więcej niż dwa haczyki.
b ) Wędka do połowu śledzi może być uzbrojona w kilka (nie więcej jak pięć) haczyków mocowanych na oddzielnych przyponach do linki (żyłki) głównej.

co nie zmienia faktu, że na pozostałych wodach -zgodnie z RAPR- nie można łowić tym "urządzeniem".


[2010-04-07 15:05]

linek69

Panie i panowie nikt nie każe na to łowić po prostu proponuje bojkot sklepów z czymś takim,czerwona kartka dla właściciela sklepu.Pozdrawiam.
[2010-04-07 16:01]

Bombal

Wow w życu nie widziałęm takiego koszyczka .......... zazwyczaj są one na rurce antyspątaniowej ........ Dzowna sprawa ale może skuteczna .....


Połamania kija ;)
[2010-04-07 21:50]

ponikwoda

Dla mnie to wygląda jak ,,wnyk'' na grubego zwieża. Osobiście na takie ustrojstwo ja bym nie łowił. Łowienie na takie wynalazki pachnie kłusownictwem. Pozdrawiam. [2010-04-08 20:25]

Waldi Fish

Zgadza się.
[2010-04-09 22:47]

Petrys

ja też się zgadzam . Pierwszy raz w życiu widzę taki "koszyczek" jego twórcą chyba jest jakiś doświadczony kłusol ;// i pewno jeszcze bieże kasę od każdego sprzedanego koszyczka :((
[2010-04-10 08:55]