Dziwne pytanie

/ 27 odpowiedzi
Witam szanowne koleżanki (jest ich coraz więcej ) i kolegów mam dziwne pytanie jak to jest z tymi limitami? Chodzi mi o to czy mając w siatce i już wpisane np 3 karpie mogę łowić dalej?Regulamin dopuszcza  zabranie łącznie 10szt oczywiście nie samych karpi! Ale czy wolno mi łowić dalej węgorze, szczupaki nie wspominając o płociach karasiach itp? Dlaczego pytam? Na stawie nieraz słyszałem opinię że po złowieniu limitu danego gatunku należy zbiornik opóścić!
u?ytkownik77866


jeśli masz np. 3 karpie morzesz łowic dalej karpie ale już ich nie zabierać i oczywiście inne ryby ale pamiętaj że nie morzesz mieć więcej ryb niż mówi limit bo skończy się na mandacie i wędkarze też zabardzo cię nie polubią za to. (2012/02/03 16:34)

kedar40


ja tak myślałem cały czas ale nie wiadomo skąd głosy starych wędkarzy że przepis mówi że nie wolno mi łowić dalej :( poza tym  są jeszcze ryby które można łowić bez limitu!! Czasem mam wrażenie że każdy wędkarz interpretuje przepisy po swojemu :( (2012/02/03 16:46)

Diablo


Masz trzy karpie to możesz łowić dalej. Możesz dołowić dwa węgorze i dwa sandacze do 10 sztuk łącznie. No chyba że to zbiornik komercyjny tam mogę panować różne zasady (2012/02/03 17:04)

Roxola


Zaczekajcie
Jesteś z mojego Koła w zezwoleniu na str 12 pisze
Musisz zakończyć wędkowanie ! (2012/02/03 17:15)

Roxola


Jak jeszcze nie wykupiłeś to proszę link

http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/2627/____zasady_wedkowania_w_okregu_katowice_w_2012


Ups..chyba się pomyliłam, przepraszam.
Kolega dyskretnie mi zwrócił uwagę na priv, za co bardzo dziękuję
Zaraz będę analizować :)
(2012/02/03 17:18)

withanight88


Zaczekajcie
Jesteś z mojego Koła w zezwoleniu na str 12 pisze
Musisz zakończyć wędkowanie !



na odcinkach granicznych rzek:

      Olza, Odra i Piotrówka,

(2012/02/03 17:53)

Roxola


Tak,tak zgadza się. Mój błąd. (2012/02/03 17:59)

Roxola


ja tak myślałem cały czas ale nie wiadomo skąd głosy starych wędkarzy że przepis mówi że nie wolno mi łowić dalej :( poza tym  są jeszcze ryby które można łowić bez limitu!! Czasem mam wrażenie że każdy wędkarz interpretuje przepisy po swojemu :(
_______________________________________________________________________________

Dokładnie, ja teraz zrobiłam podobnie.
Koledzy mają rację.
Przepraszam za zamieszanie

(2012/02/03 18:10)

tryfta


Przeczytałem ten punkcik i z niego wynika jasno i wyraźnie,że po złapaniu i zabraniu(przechowywanie w siatce jest równoznaczne z zabraniem) limitu dobowego gostek musi zakończyć wędkowanie. A w ciągu doby może zabrać łącznie 9 ryb objętych limitem,czyli 2 karpie,2szczupaki,2 sandacze,2 bolenie i 1 sum(limit w/g PZW).Reasumując jeżeli ma wymienioną ilość w siatce to musi zakończyć wędkowanie,mowa jest o zakończeniu wędkowania, a nie o opuszczeniu stanowiska.Jeżeli złapał dwa karpie i ma je w siatce to może wędkować dalej,gdyż jeszcze nie zabrał ryb objętych limitem-pozostało jeszcze 7 sztuk innych limitowanych ryb.Gdyby przy limitowanych rybach pisało 2 szt.łącznie to interpretacja byłaby inna np.1 karp,1 szczupak - oznacza koniec wędkowania,ale nie opuszczenie stanowiska.Wyobraźcie sobie że gość ma 2 karpie i łapie  dalej np.klenie limit ilościowy 10 sztuk,zaranie tylko dwóch karpi nie wyklucza go z wędkowania gdyż nie wyczerpał limitu dobowego ryb wykazanych w puncie 4 roz.IX,gdyż tylko i wyłącznie zabranie tych ryb w wskazanej ilości pozbawia go możliwości wędkowania,ale dalej może czytać książkę na tym stanowisku:)) (2012/02/03 18:18)

Roxola


Zrobiłeś ten sam błąd jak ja.
Dotyczy odcinków granicznych rzek. (2012/02/03 18:22)

tryfta


Zrobiłeś ten sam błąd jak ja.
Dotyczy odcinków granicznych rzek.

Ja tylko zinterpretowałem ten punkcik,w innych wodach obowiązuje limit ilościowy w/g RAPR PZW,w którym nie ma zakazu wędkowania po wyczerpaniu limitu zabranych ryb,można wędkować tylko ryby objęte limitem należy wypuszczać..Oczywiście są ryby które nie są objęte limitem połowu i takowe można zabrać pomimo wyczerpanego limitu ryb objętych limitem.. (2012/02/03 18:39)

Roxola


Oczywiście, tylko pytanie było inne i trochę zamieszałam.
Ale jak będzie pytanie o punkt IX to wskażemy Twoją odpowiedź :) (2012/02/03 18:47)

tryfta


Oczywiście, tylko pytanie było inne i trochę zamieszałam.
Ale jak będzie pytanie o punkt IX to wskażemy Twoją odpowiedź :)

Nic się nie stało - spoko,sam czasami się mylę:))Po to mamy w końcu forum by pytać,odpowiadać,radzić i czasami cosik zamieszać:))
(2012/02/03 18:54)

Romuald55


Jeżeli złowi się komplet ryb limitowanych to dalej można łowić te same ryby,lecz po złowieniu muszą być wypuszczone.Limity ilościowe i wagowe dotyczą ryb zabranych a nie złowionych.Te które są w siatce w trakcie łowienia uważa się za zabrane choć mogą być wypuszczone.Statut ,jako prawo nadrzędne PZW nie przewiduje konieczności zakończenia łowienia w przypadku wyczerpania limitu. (2012/02/03 19:26)

Pitbul


To ja poproszę o wskazanie zapisu stanowiącego o tym, że :"Te które są w siatce w trakcie łowienia uważa się za zabrane choć mogą być wypuszczone."
T. (2012/02/03 23:08)

u?ytkownik65689


Witam szanowne koleżanki (jest ich coraz więcej ) i kolegów mam dziwne pytanie jak to jest z tymi limitami? Chodzi mi o to czy mając w siatce i już wpisane np 3 karpie mogę łowić dalej?Regulamin dopuszcza  zabranie łącznie 10szt oczywiście nie samych karpi! Ale czy wolno mi łowić dalej węgorze, szczupaki nie wspominając o płociach karasiach itp? Dlaczego pytam? Na stawie nieraz słyszałem opinię że po złowieniu limitu danego gatunku należy zbiornik opóścić!




… i tak jak widzisz kolego, nie ma dziwnych pytań, tylko czasami są dziwne odpowiedzi…

Sami koledzy i koleżanki komplikujecie przepisy, a wszystkim wiadomo, że ryba złowiona to nie ryba zabrana. Można łowić do woli pod warunkiem utrzymania jej w dobrej kondycji, a później zdecydować, co można wziąć zgodnie z RAPR. Tylko … i tu muszę podkreślić, ZDROWY ROZSĄDEK….musi nami kierować. Jeżeli ktoś złapie 3 lub 4 karpie to wcale nie musi przestać wędkować. Może łowić dalej, tylko, po co ładować do siaty tego, co nie chce wziąć. 
Szanujcie RYBKI, a one zawsze będą brały.

(2012/02/04 00:35)

withanight88


Witam szanowne koleżanki (jest ich coraz więcej ) i kolegów mam dziwne pytanie jak to jest z tymi limitami? Chodzi mi o to czy mając w siatce i już wpisane np 3 karpie mogę łowić dalej?Regulamin dopuszcza  zabranie łącznie 10szt oczywiście nie samych karpi! Ale czy wolno mi łowić dalej węgorze, szczupaki nie wspominając o płociach karasiach itp? Dlaczego pytam? Na stawie nieraz słyszałem opinię że po złowieniu limitu danego gatunku należy zbiornik opóścić!

 tylko, po co ładować do siaty tego, co nie chce wziąć. 

Szanujcie RYBKI, a one zawsze będą brały.




O to właśnie chodzi. Nie trzymajmy w siatkach ryb, których nie zamierzamy zabrać.  (2012/02/04 09:24)

89krzysztof


Witam szanowne koleżanki (jest ich coraz więcej ) i kolegów mam dziwne pytanie jak to jest z tymi limitami? Chodzi mi o to czy mając w siatce i już wpisane np 3 karpie mogę łowić dalej?Regulamin dopuszcza  zabranie łącznie 10szt oczywiście nie samych karpi! Ale czy wolno mi łowić dalej węgorze, szczupaki nie wspominając o płociach karasiach itp? Dlaczego pytam? Na stawie nieraz słyszałem opinię że po złowieniu limitu danego gatunku należy zbiornik opóścić!

 tylko, po co ładować do siaty tego, co nie chce wziąć. 

Szanujcie RYBKI, a one zawsze będą brały.




O to właśnie chodzi. Nie trzymajmy w siatkach ryb, których nie zamierzamy zabrać. 

A co z żywcami ?  (2012/02/04 09:37)

withanight88


Witam szanowne koleżanki (jest ich coraz więcej ) i kolegów mam dziwne pytanie jak to jest z tymi limitami? Chodzi mi o to czy mając w siatce i już wpisane np 3 karpie mogę łowić dalej?Regulamin dopuszcza  zabranie łącznie 10szt oczywiście nie samych karpi! Ale czy wolno mi łowić dalej węgorze, szczupaki nie wspominając o płociach karasiach itp? Dlaczego pytam? Na stawie nieraz słyszałem opinię że po złowieniu limitu danego gatunku należy zbiornik opóścić!

 tylko, po co ładować do siaty tego, co nie chce wziąć. 

Szanujcie RYBKI, a one zawsze będą brały.




O to właśnie chodzi. Nie trzymajmy w siatkach ryb, których nie zamierzamy zabrać. 

A co z żywcami ? 



Panie Krzysztofie , miałem na myśli ryby typu 60cm sandacz, 3 kilowy karp , czy 70 cm szczupak ,bądź tez 4,5 kilograma drobnicy , czy 10 kilo 20 cm "podleszcza"
A żywce trzymajmy w sadzykach :) (2012/02/04 09:55)

kedar40


sorki że dopiero teraz odczytałem wasze odpowiedzi ale to potwierdza ,że nadal nikt 100% odpowiedzi nie dał :( ja czytam że wolno mi złowić np 3 karpie łącznie z brzaną ale dalej pisze że łączna ilość złowionych i zabranych ryb wymienionych gatunków nie może przekroczyć 10 szt. Więc ja kumam to tak: mam 3 karpie i łowie se dalej ale np szczupaki 2 szt razem mam 5 ryb a mogę wziąć 10szt więc dobijam 4 liny i 1 węgorz. Teraz mam 10 szt tzn 3 karpie 2 szczupaki 4 liny i 1 węgorz! Zgadza się? Oczywiście nie wnikam w przepis 5kg to jest zrozumiałe. Ale fakt posiadania 3 karpi w siatce czyli limitu nie może mnie pozbawić możliwości dalszego połowu! Przecież po 3 karpiach mogę łowić amury, szczupaki leszcze,płotki itp. Widzicie koleżanki i koledzy proste pytanie a tyle różnych odpowiedzi i jak tu się tłumaczyć podczas kontroli gdy ma się 3 karpie w siatce i łowi dalej??? Nawiasem mówiąc tych kontroli i tak nie ma!!! Ja w zeszłym roku ani razu jej nie miałem a byłem nie raz na rybkach. Pozdrawiam (2012/02/04 18:49)

Romuald55


Kolego kedar40 ja proponuje Koledze najpierw poznać język polski,wtedy określenia w nim występujące będą Koledze jasne.Dopiero potem proponuję przeczytać regulamin i na końcu iść na ryby z czystym sumieniem. (2012/02/04 19:06)

kedar40


Kolego Romualdzie powiem tak jakoś wiele osób co odp na moje pytanie miało odmienne zdanie, a skoro nie byli zgodni to widać nie ja jeden mam problem z językiem polskim :( Powiem ci tylko że mi 1 raz udało się złowić 3 karpie w 15 minut i zwinąłem wędki i opuściłem staw wtedy Zomerek na szombierkach i byli tego świadkowie! Więcej mi się nie udało nawet przez całą noc złowić 3 karpi ale spytałem bo jakoś każdy interpretuje to po swojemu (2012/02/04 19:11)

Romuald55


Nie twierdzę Kolego ,że wszyscy wiedzą że mleko jest od krowy a nie z kartonu ze sklepu.Skąd więc mogą wiedzieć co oznacza pojęcie,ryba złowiona!? (2012/02/04 19:22)

Diablo


Kolego Romualdzie powiem tak jakoś wiele osób co odp na moje pytanie miało odmienne zdanie, a skoro nie byli zgodni to widać nie ja jeden mam problem z językiem polskim :( Powiem ci tylko że mi 1 raz udało się złowić 3 karpie w 15 minut i zwinąłem wędki i opuściłem staw wtedy Zomerek na szombierkach i byli tego świadkowie! Więcej mi się nie udało nawet przez całą noc złowić 3 karpi ale spytałem bo jakoś każdy interpretuje to po swojemu

Możesz łowić całą dobę z 10 rybami w siatce. Po tym czasie katrupisz ryby. Nowy wpis do rejestru i znów możesz łowić 24 godz na dobę nawet jak w ciągu 2 godzin złapiesz 10 sztuk ryb różnych gatunków. Paniał? (2012/02/04 19:41)