Dziwna metoda

/ 60 odpowiedzi

Spotkałem się z taką metodą łowienia pod lodem

Haczyk 20 przypon 15cm na żyłce głównej były zaciśnięte 3 śruciny rozłożone co 5cm.

Brania oczywiście sygnalizował kiwok.

Co myślicie o takiej metodzie łowienia?Czy jest skuteczna?

Esox53


na haczyku.Przynętą jest ochotka

(2010/03/21 20:15)

szaramysz


Ale głupie pytanie... (2010/03/21 20:28)

tswitek


ja poławiałem tą metodą płocie i nie wim co w niej dziwnego:) (2010/03/21 20:49)

u?ytkownik8975


Nic dziwnego . Jest bardzo skuteczna .Jeśli ktoś opanuje sztukę prowadzenia takiego zestawu to na pewno połowi . Metoda ta jest zabroniona na zawodach pod lodowych . Stosuje się  także przesuwne obciążenie ale nie zdradzę więcej. sami dochodźcie jak to się robi.Pozdro. (2010/03/21 21:00)

szczupior


Bardzo popularna metoda u wędkarzy wrocławskich i znana od wielu lat:) (2010/03/22 19:03)

Esox53


dlaczego ta metoda jest zabroniona na zawodach? (2010/03/22 20:41)

splaw


A dlaczego jest zabronione na zawodach mistrzowskich łowienie metodą spławikową?:). Po prostu takie przepisy! (2010/03/22 20:59)

Waldi Fish


Nie jest to jakaś tajemnicza metoda, ale bardzo popularna i stosowana od dawna przez wielu wędkarzy, więc jej podanie nie naruszy jakiejś skrzętnie ukrywanej tajemnicy. (2010/03/23 21:27)

qwertyuiop


Moim zdaniem myślę że ta  metoda powinna być skuteczna do szybkiego łapania pod lodem.Za rok będę pamiętał i tą metodę wykorzystam,i będę próbował złowić jakąś rybę na te metodę. (2010/04/01 22:25)

karlik



Metoda ta jest bardzo skuteczna i niema w niej nic dziwnego a tym bardziej nie skrywa żadnych tajemnic. W tym roku stosowałem wyłącznie ta metodę i połowiłem piękne leszcze i płocie.

  Pozdrawiam (2010/04/01 22:37)

u?ytkownik16122


Metoda na kulkę - chyba jakoś tak na to się mówi . Jedna śrucina powinna wystarczyć , przy trzech może się plątać . Gorzej jest z ustaleniem grunty przy tej metodzie , dla mnie ona nie leży , wygodniejsza do podawania przynęty jest mormyszka . (2010/04/01 23:10)

u?ytkownik16122


A tak w ogóle to dziwny jest ten świat . (2010/04/01 23:12)

jacenty75


Ja używam jednej większej śrucinki, ustawiam ją nad dnem przynęta leży sobie na dnie i lekko nagięty kiwok super wskazuje brania. U mnie dużo bardziej skuteczniejsze od spławika i mormyszki zwłaszcze na leszcze i duże płocie. (2010/04/02 08:20)

CACY


Ja też jestem fanem mormyszki ,dla mnie najskuteczniejszej metody. Skuteczność zależy od prowadzenia jej. Ja opuszczam na samo dno lekko naprężam kiwok i ......... (2010/05/13 07:35)

kibico


Witam,łowię tą metodą od ponad 10 lat już,pokazal mi ją wędkarz z Litwy.Bardzo skuteczna metoda na leszcze płocie,rzadziej okonie.Metodą na *kulkę* łowi się poprzez powolne  podnoszenie i opuszczanie JEDNEJ !!! śruciny zacisniętej od 10 do 15 cm przed haczykiem na żyłce gołwnej lub na przyponie.Na haczyku przewaznie jest jedn ochotka lub pęczek,można założyć białego,kanapkę lub...serek topiony.Jest to najszybsza metoda na zlokalizowanie stada płoci w toni.Nazywam ją rownież podlodowym feederem gdy łowie leszcze z dna (śrócina lezy na dnie,a kiwok wskazuje branie).Polecam kazdemu,baaaardzo skuteczna metoda polowu pod lodem.dlatego jest zakazana na zawodach zapewne :).Na okonie najlepsza jest jednak mormyszka !!! :).Pozdrawiam wszystkich Podlodowców (2010/05/15 10:37)

kolo205


toć to normalna pospolita metoda  podlodowa a kto co ile śrucine rozstawi to  już jego upodobanie  heheeh no i przunęta ochotka 1 klasa pod lód pozdrawiam....


radzę kiedyś wypróbować pod lodem kukurydzę i dobrze podlodówkę w reku trzymac bo nie jeden wygłodniały kleń się skusi ........

(2010/05/21 22:37)

kibico


Toć to może dla Ciebie jest normalna metoda,ale nie dla wszystkich,a co do śrucin koleżko to im wiecej  ich jest na zyłce tym szybciej się będzie plątać zestaw,także daj se na luz bo jedna srucina jest najlepsza :).Ochotka the best !!! (2010/05/23 17:56)

majdanek


Fajna metoda ale wujo mi mówił że na zawadach jest zakazana ;/  (2010/06/24 08:55)

kibico


No fakt,na zawodach jest zakazana ,bo to bardzo skuteczna metoda szybkiego połowu ,ale na mormyszke tez mozna sporo złowic (2010/07/01 10:37)

GrzybekFish


Dziwne, łapałem na lodzie, ale był haczyk i mała śrucinka 10-15cm od haczyka, słyszałem jeszcze od P. Jurka Makary, że łowiąc tą metodą 2 razy zdobyli w-ce mistrzostwo Polski. (2010/07/05 21:37)

u?ytkownik47292


Wprawdzie nie łowię spod lodu ale nie widzę nic dziwnego w opisanej przez Ciebie metodzie . Jest to zwykła podlodowa " gruntówka "bez spławika  ( tzw po angielsku bez spławika ") gdzie czułym wskaźnikiem brań jest tzw kiwok . Istnieją różne metody połowu spod lodu a sposób opisany przez ciebie jest jedną z nich . (2010/07/14 11:53)

kibico


Wypowiedzi laika o danej metodzie połowu są raczej nie na miejscu :),nieznasz się ,niełowisz tą metodą, to po co zabierasz głos?? zbierasz punkty ?? Bo raczej tylko w tym celu.....

(2010/07/16 08:56)

u?ytkownik47292


A co Ciebie Kolego obchodzi - czy łowię spod lodu czy nie ? Na forum może się wypowiadać każdy nie tylko "profesjonaliści " których umiejętności można by jeszcze ostatecznie zweryfikować i poddać w wątpliwość . Dlaczego przeszkadzają ci opinie innych wędkarzy ? Czy nie uważasz swego zachowania za wścibstwo ? Co się tyczy punktów - to  mogę je  zdobywać w dowolny sposób ( byleby tylko zgodnie z regulaminem)   - bez porozumienia z tobą i uwzględnienia Twoich poglądów na ten temat  . Jeżeli chodzi zaś o łowienie spod lodu to nie jestem skończonym laikiem w tej dziedzinie ponieważ wielokrotnie podejmowałem próby łowienia w przerębli .Łowiąc różnymi metodami  ostatecznie stwierdziłem że po prostu nie lubię siedzenia na lodzie z krótkim patykiem w ręku a właściwą porą na moje wędkowanie jest okres od wiosny do jesieni. (2010/07/16 12:11)

kibico


Hahahaha :) bez komentarza :) (2010/07/16 14:05)