Dziura w pontonie, jak zlokalizować?

/ 6 odpowiedzi
Czy ktoś z kolegów ma dobrą radę na zlokalizowanie dziurki w pontonie. Mam ponton duży bo sześcio osobowy GRYF i jest gdzieś dziurka od haczyka. Metoda z mydlaną wodą jak również przytapianie w wodzie było. Powietrze co prawda bardzo powoli ale schodzi. Proszę o poradę.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik57785


Może spróbuj metodą "materacową". Te stare materace gumowe się rozłaziły na sklejach i mikroszczelinką puszczały powietrze. Spróbuj więc napompować go, ale nie do końca, następnie zegnij go wpół i przyduś ciężarem swojego ciała, a druga osoba niech chodzi z czymś lekko dymiącym (papieros, kadzidełko) wokół, powoli, blisko pontonu. Oczywiście w jakimś pomieszczeniu bez przeciągów. Sprawdź też szczelność korków. (2011/03/16 09:40)

CEJN58


nic z tego sprawdzaliśmy jak w aptece-dokładnie bez efektów (2011/03/16 12:51)

u?ytkownik57785


Wulkanizator. Może będzie chciał się tym "pobawić". (2011/03/16 12:57)

witiakwicol1


Też miałem kiedyś problem z pontonem i rozrobiliśmy akwareli białej (takie mleczko) ,wlaliśmy do środka i napompowali i okazało się że ze starości guma przepuszczała powietrze bo w miejscach gdzie przepuszczała robiły się pęcherzyki powietrza. (2011/03/16 13:50)

CEJN58


Wulkanizator to wiadomo tylko szybka kasa nie chcą nawet słyszeć mimo ,że mam znajomych gumiarzy ale z tą farbką dobre tylko jak później wysuszyć środek bo co jakiś czas wsypuję talk. Ale dzięki za porady .Pozdrawiam (2011/03/16 19:43)

adamjakis


a mam podobny problem z materacem, co prawda można by było smarować cały mydłem i szukać gdzie robią się bąbelki jednak to dość czasochłonne może jednak jest jakiś prostszy i szybszy sposób? (2013/06/19 09:31)