Zaloguj się do konta

Dzisiejszy czas na wodą.

utworzono: 2013/04/21 15:44
Boolek

Witam.
Dzisiaj opowiem wam bardzo ciekawą jak i pouczającą historię. Wybrałem się rano na ryby około godziny 8:00, wiem że trochę późno niestety kac morderca nie pozwolił mi na szybsze wstanie z łóżka, ale do rzeczy, sprzęt był gotowy, stanowisko czyste i przygotowane. Rozłożyłem sprzęt nad wodą zanęciłem i czekam. Minęły dwie godziny i nic myślę sobie już za późno na łowienie ryb ale siedzę dalej. Po chwili przychodzi młody sąsiad (14 letni), jego sprzęt warty tyle co moja szczytówka od gruntówki no i grzecznie spytał czy może usiąść koło mnie. Pomogłem mu zrobić zestaw, pokazałem jaką ilość wody wlać do zanęty, no i zarzucił. Jego wskaźnikiem brań na gruncie był pierwszy lepszy złamany patyk na żyłce. Jego zanęta to najtańsza zanęta u nas w wędkarskim nic nie dodał po prostu zalał wodą i zakładał. Nie minęło 5 minut od jego zarzucenia, i branie na początku delikatnie a później tak waliło aż patyk spadł, szarpnął i jest krzyczy, ciągnie na chama, więc podpowiedziałem mu, że ma być spokojny i dać jej powalczyć bo to najfajniejsze co może być w rybach. Ogólnie na moim łowisku łowi się leszcze, gdy zobaczyłem jaką patelnie ciągnie od razu skoczyłem po podbierak i mu pomogłem. Wyciągnął popatrzał cieszył się skakał prawie z radości, wypuścił rybę i zarzucił z powrotem, było tak chyba ze 4 razy mówię kurde co jest, spytałem się czy mogę założyć sobie kulkę jego zanęty na mój koszyczek, chłopak od razu odpowiedział śmiało bierz ile chcesz, a więc ja kulkę i zarzucam, minęła niespełna chwila i branie, ciągnę a tam leszcz 2.8 KG. Skończyło się na 9 leszczach, największy 2,8 K, najmniejszy 0,7 KG.Napisałem wam to po to żebyście zobaczyli, że wasze drogie zestawy, sprzęt i wszystko nie jest do końca ważne, doświadczenie, szczęście nam pomoże w 95%.
Pozdrawiam. [2013-04-21 15:44]

yba

Zgadza się kolego ! Najważniejsze na rybach jest szczęście a dopiero pużniej umiejętności i sprzęt . Wiele razy zdarzało się że siedząc na rybach nic nie można było złowić a przyszedł gostek zanęcił byle czym , założył byle co na haczyk i popierdzielał rybki jak szalony . Innym razem gość siedzący dosłownie metr ode mnie kur...ił że nie ma ryb , nic nie bierze a mi co rzut spław się topił i wyciągałem rybki. Właśnie za to rybki kochamy , za ich nieprzewidzianą i intrygującą naturę .Powiem szczerze że nie umiał bym bez tego żyć, bez mgły nad wodą , bez wschodzącego słońca i wykładających się na wodzie ryb . Nasze hobby lub jak kto woli pasja jest najpiękniejszym zajęciem na świecie .. [2013-04-22 07:47]

Na moim jeziorze gdzie dzierżawcą jest pewna złodziejska spółka, od kilku sezonów prawie nikt nie łowi tutaj nic poza drobiazgiem . Wolno tylko z brzegu . Spółka ta wytrzepała co się dało najlepszego . Jezioro jest dobrze dostępne z brzegu , wielkość jeziora RYNNA dł ok 3 km szer od 50-300 m głębokość średnia 2-4 m największa głebokość do 6-7 m maks .
w ubiegłym roku postawiłem MARKER mniej więcej 50-60 m od brzegu zanęta kukurydza kulki trochę pellet , metoda włosowa połowu , kukurydza na włos pływająca + gotowana, kulki małe POP-UP 
wyniki : od maja - lipca ok 200 leszczy w tym wiekszość ponad 1,2 kg największy ok 2,7. Przy nęceniu blisko pomostu zero brań leszcza, obok wedkarze przecierali oczy ze zdumienia , tubylcy to samo , ryba nie podchodziła nawet w nocy . większość wróciła do wody . 
Uwędzone były mmmm w tym roku tylko wędzenie takich ponad 2 kg 
Ryba dzisiaj jest po prostu mądrzejsza i nie daje się łowić jak kiedyś , fakt że jest jej mniej ...


[2013-04-22 08:27]

co do zanęt : najlepszą przynętą i zanętą po latach uważam zwykłą kukurydzę zarówno gotowaną jak i w puszce , natomiast zanęty po 10-20 zł za kg to podobnie jak z kulkami proteinowymi wyciąganie kasy z kieszeni naiwnych wędkarzy nic poza tym . Nigdy na te zanęty czy ot sensas czy EYDEN nie miałem lepszych wyników kiedy nęciłem kukurydzą a kg kukurydzy kosztuje 1,2 zł/kg puszka ok 2 zł warto się zastanowić co kupujemy i na co ida nasze pieniądze .. [2013-04-22 09:01]

Boolek

A właśnie macie rację to jest zdzierstwo. [2013-05-05 22:32]