Zaloguj się do konta

Dzisaj TVN Uwaga 19.45 - ogladajcie !

utworzono: 2010/03/10 19:31
Boberto

DZisaj TVN Uwaga 19.45 ogladajcie! [2010-03-10 19:31]

drewnohurt

A o czym będzie? [2010-03-10 19:48]

Waldi Fish

Właśnie oglądam. Jest o Jeziorze Słupeckim.
[2010-03-10 20:04]

tomaspl

To co zobaczyłem zmroziło mi krew w żyłach , nie widziałem tak wielu ryb i to martwych co za przerażający widok szkoda ze nikt temu nie zapobiegł. [2010-03-10 20:05]

Waldi Fish

Mądry Polak po szkodzie!
[2010-03-10 20:06]

czarek 58

Na tych sku........ brak  słów Inspektor nie jest od tego prezes Okręgu PZW też, taką władzę wybraliśmy i mamy skutki tego!!!!!!! Wyrok będzie rok w zawiasach na dwa i finał.
[2010-03-10 20:09]

kuzyn78

Najfajniejsze jest to ,że po błędach urzędników winę zwala się na koło wędkarskie.
Nie dość że Koło te ryby wpuściło za nie małe pieniądze  (teraz ich już nie ma-ogromne straty pogłowia) to teraz przez głupotę urzędasów (k....sów) musi jeszcze po nich posprzątać.
[2010-03-10 20:17]

rastif

wszyscy winni zaistniałej sprawy powinni odpowidzieć za sdwoje czyny,tylko mi się wydaje że nie ma co liczyć na sprawiedliwość [2010-03-10 20:19]

Boberto

Wątek ten jest poruczany pod tym linkiem na naszym forum. Zapraszam.

http://forum.wedkuje.pl/post/ogladajcie-tvn-o-19-45-zobaczycie-masak/81514/0#81567 [2010-03-10 20:24]

Mateo19517

To jest masakra inaczej niemożna tego określić tyle ryb martwych aż się płakać chce na taki widok powinien ktos zdrowo oberwać za to !!!
[2010-03-10 20:29]

pluszowy

Wszędzie to samo, prezes który nic nie widzi, inspektor ochrony środowiska, który nie wie co powiedzieć i starosta, który zwala winę na innych, a każdego obowiązują procedury, które związują im ręce - to po prostu absurd, że nikt nic nie robi i znowu nie ma winnego! [2010-03-10 20:29]

karoltsu1

Witam...
Tak kol.PLUSZOWY wyraził także Moje zdanie.Brak winnych-a gorycz pozostaje.Pomyśleć że takich osobników pomogliśmy wybrać,by zarządzali Naszym dobrem wspólnym.Teraz rozpocznie się nadmierne zarybianie-w celach rekompensaty strat-które doprowadzi do następnych środowiskowych wypaczeń.Powstałe straty nie da się odrobić w dwa lata.
[2010-03-10 20:59]

bacik65

Takiej straty ryb jak żyje,jeszcze nie widziałem musi ktoś odpowiedzieć za takie czyny.Chyba że Inspektor i Prezes są nietykalni w POLSCE, mogą sobie robić co tylko im się podoba.Mam nadzieje że inne władze tak tego nie zostawią,i ukarzą kogo trzeba a dla mieszkańców i wędkarzy,co zajęli się tą sprawą i oczyszczaniem jeziora z śniących ryb,DUŻE BRAWA bo szczerze im się należą.
POZDROWIENIA BACIK65
[2010-03-10 21:17]

drewnohurt

MASAKRA MASAKRA MASAKRA. BOJĘ SIĘ ŻE ZA MIESIĄC SPRAWA UCICHNIE I NIKT ZA TO NIE BEKNIE.ALE W NASZYM KRAJU TAK JEST 'RĘKA RĘKE MYJE'.CIEKAW JESTEM ILE W POLSCE JEST TAKICH JEZIOR,STAWÓW GDZIE WIOSNĄ WYPŁYNĄ ....? [2010-03-10 21:33]

Waldi Fish

Widok, który zobaczyliśmy to hekatomba, tylko że ofiara składana Zeusowi ze 100 wołów miała zyskać jego przychylność, a ofiara takiej masy ryb niczemu nie służy, tylko świadczy o ludzkiej głupocie. Gdyby jeszcze winni ponieśli karę, to mielibyśmy nadzieję, że może w przyszłości taka tragedia się nie powtórzy, bo decydenci mający rozstrzygać podobne problemy obawialiby się kary i podjęli jakieś sensowne działania mające zapobiec tragedii.
[2010-03-11 08:48]

Nie chcę być złym prorokiem, ale tej wiosny szczególnie mniejsze zbiorniki taką ofiarę złożą ze swych skarbów. Tylko nie wiadomo jakiemu bóstwu...
[2010-03-11 09:18]

bóstwu NIEROBSTWA !!! skoro PZW opiekuje sie prawnie wszystkimi zbiornikami to jego zasranym obowiazkiem jest NIE DOPUSCIC do takich sytuacji. JAk powiedzial redaktor ryba psuje sie od glowy i to prawda !!! Prezes PZW nawet nie byl nad tym zbiornikiem SZOK to kto ma sie tymi rybami opiekowac ? Po to pzw ma swoich dzialaczy i czlonkow zeby cos z tym robic. Naprawde tak ciezko jest zebrac kilkunastu ludzi i powycinac dziury w lodzie ? Teraz to juz mozna tylko płakać nad rozlanym mlekiem i omijac ten zbiornik szerokim łukiem przez 5 lat.
[2010-03-11 10:37]

ponikwoda

Co tu można napisać? Oglądałem program. Dla mnie szok, tylko usiąść i płakać, a najgorsze w tym wszystkim że niektóre ryby jeszcze żyły. Trzeba zbierać ludzi i ratować jeszcze co się da. Dużo czasu upłynie abyśmy dorzeli do standartów europejskich. Znależć winnych i ukarać. Tylko zastanawiam się jaka to będzie kara i czy będzie. [2010-03-11 12:57]

kuzyn78

Tam nie chodziło o zrobienie przerębli,koledzy słuchajcie i oglądajcie uważnie.
Jeżeli wodę spuszczono o 1 m ,a głębokość tego zbiornika w niektórych miejscach oscyluje w granicach 1.4-1.7cm to żadna przerębla nie pomoże.Dochodzi do tego grubość lodu i po sprawie.
Nie jestem obrońcą PZW ,ale jestem przekonany ,że to nie ich wina.
[2010-03-11 15:27]

Boberto

wina PZW nie jest  supuszczenie wody ..ale brak oceny sytuacji ... nie posprzatanie tego co zostalo ... i brak jakiejkolwiek reakcji. Nie ma tu kogo/czego bronic jak jest kazdy wie...
[2010-03-11 16:25]

kuzyn78

Jeżeli przewidziany był remont zapory i wałów to na pewno takiej decyzji nie wydaje się z dnia na dzień.Można było ostrzec PZW w Koninie o takich planach.
Na pewno Koło by jakoś zareagowało,można było rybę odłowić i na jakiś czas przenieść do innego zbiornika ,tak jak to przed laty zrobiono w Kaliszu na zbiorniku Szałe(przenieśli rybę do Gołuchowa).
A najfajniejsze jest to ,że teraz wędkarze muszą ten syf posprzątać.
A gdzie są winni?
To Oni powinni po swoich błędach sprzątnąć to co zniszczyli. [2010-03-11 17:27]

essoxx

Czy remont zapory musiał być przeprowadzany w okresie zimowym?
[2010-03-11 22:07]

essoxx

Czy remont zapory musiał być przeprowadzany w okresie zimowym?
[2010-03-11 22:07]

Waldi Fish

Wygląda na to, że jest to pytanie retoryczne.
[2010-03-12 19:38]

Szkoda że tak mało jest wędkarzy - psycholi , bo jak by więcej psycholi było to by taki psychol wzioł gnata i poszed takiego inspektora przyrody kropnoł.Może wtedy następny by był mądrzejszy. [2010-03-20 19:47]

Waldi Fish

Toms jesteś młody, a w tym okresie życia skrajne poglądy zdarzają się bardzo często. Wyobraź sobie co by było, gdyby jakiś facet na ulicy chciałby Ciebie "kropnąć" tylko dlatego, że np. nie spodobało się jemu Twoje spojrzenie. Od wymierzania sprawiedliwości jest prawo. Sądzę, że miejscowi wędkarze zgłoszą do prokuratury fakt zaniedbania przez urzędników swoich czynności, które spowodowały zagładę ryb w Jeziorze Słupeckim i mam nadzieję, że winni zostaną ukarani.
[2010-03-23 21:35]