Zaloguj się do konta

Dzikie, zaniedbane, opuszczone wyrobisko gliny

utworzono: 2012/08/03 10:35
grupcio

Witam, znalazłem małe dzikie wyrobisko gliny. Kiedyś ten akwen był pełny ryb był nie za duży ale głęboki. Występowały tam ryby od karasi po wegorze i pokaźne zębacze(to z opowiadań taty). Później zostało przez cegielnie przysypane i ogólnie się pomniejszyło. Ja pamiętam to już jako niegłębokie porośnięte trzcinami bajoro w krzakach. Jako 7-8 latek chodziłem tam bawić się z karasiami srebrzystymi wielkości wskazującego palca. Tego lata stwierdziłem, że na pobliskich akwenach PZW nic nie bierze to może warto zajrzeć w stare miejsce posiedzieć z tyczką i poprzypominać sobie zabawę z drobnymi rybkami. Ku mojemu zaskoczeniu były jeszcze tam oczka. Ewidentnie widać, że wędkarze troszke o to dbają, ale sam rybostan mnie zaskoczył. Na dwa wypady udało mi się złapać sporo Karasi złocistych od 5 do 20 cm, kilka srebrzystych podobnej wielkości, jedną małą ukleje, dwa liny po 13 cm oraz dwie różanki, które mnie zaskoczyły swoją urodą i tym, że tam są. Staw jest w większości zarośnięty. "Czystej wody" czyli bez trzcin jest może fragment 30 m na 20 m plus te zatoczki z wyciętą trzciną. Moje pytanie jest następujące skoro te karaski troche podrosły pojawiły się liny i inne gatunki czy jest szansa na występowanie drapieżników? Jakich jeszcze w ogóle mogę się spodziewać gatunków tam średnia głębokość to ok 1,5 m najgłębsze miejsce jakie znalazłem miało ok 2,5m. Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam Daniel ;) [2012-08-03 10:35]

JOPEK1971

Na pewno są szczupaki i okonie. [2012-08-03 12:03]

z@mela

tak jak wyzej okoń i szczupak  to najpospolitsze  gatunki  ryb drapieżnych i powinny  tam byc.

Pewnie woda w tym zbiorniku jest czysta ladna   bo rośnie duzo roslin i nie ma  różnistych wynalazków  typu CARP  heh. 

Sam w tym roku przerzuciłem się na dzikie wody nie spaprane  RZGW  tam chociaz łowie okonie +40 i szczupaki których w pzw  jak na lekarstwo  nie mowiac  juz o linach 40+i  złotych karasiach  któa idą w kwadrat  i cieszy mnie ta  czysta woda :)
[2012-08-03 12:13]

abra1990

zgadzam się z kolegą powyżej, musi coś być skoro prowadzi selekcję , karaś rozmnożył by się tam do ilości niemożliwych a przy tym był by karłowaty, a jeśli mówisz że są i większe sztuki to znaczy że coś je tam porządkuje, okoń jest na pewno, a szczupaka trzeba poszukać, pewnie też jest kilka sztuk.
pozdrawiam
[2012-08-03 12:16]