Zaloguj się do konta

Dzikie stawy na Śląsku

utworzono: 2012/11/28 09:55
Imatyta

Witam,

Już od dawna marzy mi się wędkowanie, na jakimś w miarę rybnym dzikim stawie. Na pewno większość z was oglądało reklamę piwa Żubr (rano kawka, wieczorem Żubr), która rozgrywa się na dzikim stawie w środku lasu. Chciałbym się znaleźć na takiej miejscówce i w spokoju na łonie natury, odpocząć i złowić jakieś rybki. Oczywiście wiem, że na Śląsku może być problem, ze znalezieniem aż tak klimatycznego stawu (bardziej Beskidy i Mazury), ale na pewno są gdzieś u nas jakieś stawy na odludziu, gdzie nie ma mega presji wędkarskiej. A więc znacie może jakieś dzikie stawy na Śląsku (najlepiej w lesie) gdzie można złapać rybkę? Oczywiście jeśli znacie jakieś fajne stawy poza granicami Śląska, to także proszę o wypowiedź.



[2012-11-28 09:55]

siri34

Na wysokim brzegu a raczej przed nim jedzie się jak na wysoki brzeg od jaworzna i za przejazdem skręca się w prawo w las i wzdłuż rur ciepłowniczych się jedzie. Na dole w dolince są 2 stawy piękny szczupak, płoć ,lin i karaś
[2012-11-28 11:05]

Arcio

Witam myślę że stawy w Ciągowicach są bardzo fajne położone z daleka od miasta i to w lesie myśle że warto sie wybrać  [2012-11-28 11:44]

Arcio

Cześć myśle że stawy w Ciągowicach są tym o czym piszesz czyli w lesie cisza spokój byłem tam jest fajnie  [2012-11-28 11:46]

carpmaniac13

Powiem Ci tylko tyle, że ja marzę o tym od dawna, o małym dzikim jeziorku w lesie z dużymi karpiami :-) lecz zdaję sobie sprawę ze na Śląsku jest to raczej nierealne. Na szczęście na Mazurach mam takie jeziorko około 6 h, gdzie tylko dla mnie jest całe 6 h i jest usytuowane w lesie, gdzie jest cisza, spokój i żywej duszy tam nie widać. Lecz do pełni szczęscia brakuje mi tylko brania karpia, choć wiem , że są tam i to takie 20+

Dodam tylko, że ten sezon spedziłem na dzikich stawach na Śląsku i miałem o niebo lepsze efekty niż na stawach PZW w poprzednich latach.

[2012-11-28 13:18]

berthold

Powiem Ci tylko tyle, że ja marzę o tym od dawna, o małym dzikim jeziorku w lesie z dużymi karpiami :-) lecz zdaję sobie sprawę ze na Śląsku jest to raczej nierealne. Na szczęście na Mazurach mam takie jeziorko około 6 h, gdzie tylko dla mnie jest całe 6 h i jest usytuowane w lesie, gdzie jest cisza, spokój i żywej duszy tam nie widać. Lecz do pełni szczęscia brakuje mi tylko brania karpia, choć wiem , że są tam i to takie 20+

Dodam tylko, że ten sezon spedziłem na dzikich stawach na Śląsku i miałem o niebo lepsze efekty niż na stawach PZW w poprzednich latach.




bo na dzikich zawsze coś się dzieje nikt nie zarybia karpiem dlatego są jakieś ryby ale jak komuś strzeli do łba aby tam wpuścić karpia to już za rok dwa jest po ptokach ,nie ma już nic
[2012-11-28 14:10]

Znam takie dwa miejsca. Powierzchnia około 3 ha każdy. Ale jaki sens miałoby informowanie o tych cudach na forum? To są enklawy magii! To się zostawia dla siebie. Powiesz komuś, to enklawa się skończy w pół roku! [2012-11-28 19:35]

Witam stawy w Ciągowicach są wy lesie ale pod ciągłą kontrolą straży oraz oblegane przez wędkarzy,nalezą do koła z Zawiercia a jeden jest PZW Katowice i obowiązuje karta jak na inne  ,lewizny bez karty wykluczona.Chyba co powyżej pisze o Jaworznie o stawie ,natomiast może kolega poda namiary jak dojechać od strony Dąbrowy,Pozdrawiam 
[2012-11-28 20:45]

Woa-VooDoo

Nie mam nic do autora , ale to by był strzał w kolano gdybym zdradził łowisko w którym widzę więcej dzików i saren niż ludzi :)
NA twoim miejscu wolałbym poszperać na zumi.pl i poszukać w okolicy 15 km zbiorników leśny i przejechać się po nich. [2012-11-28 23:51]

Imatyta

Potrafię zrozumieć dlaczego niektórzy nie chcą ujawniać swoich znalezisk. Ale też nie sądzę iż na naszym forum jest masa mięsiarzy którzy tylko czyhają, żeby zdobyć info na temat jakiegoś rybnego zalewu i go opustoszyć (chociaż mogę się mylić). Na zumi szukałem i znalazłem pełno stawów, tylko problem z tym że muszę tam dymać autobusem lub pociągiem bo samochodu nie mam (a wiadomo że nie wiadomo na co się trafi). Spoczko rozumie sytuację i do niczego nie zmuszam, ale jeśli ktoś by chciał się podzielić jakąś informacją na priv to byłbym bardzo wdzięczny :)
[2012-11-29 09:07]

siri34

w Jaworznie na cezarówce jest jeszcze jeden zbiorniczek obok łowiska ,,trzykrotki" jest 3 staw niezrzeszony już!a pisze ,,już" ponieważ kiedyś należał normalnie pod pzw a teraz jest niezrzeszony tzn ,,dziki" a są tam karpie bo sami w zeszłym roku z zatora tam wpuszczaliśmy kilkanaście sztuk i myślę że to nie jedyne karpie tam , jest pięęęęękny lin!!szczupak ładny i karaś!Kiedyś bardzo lubiłem z ojcem nastawiać się tam na linka bo naprawdę piękne są tam okazy!!
[2012-11-29 09:24]

carpmaniac13

[2012-11-29 10:39]

destruktor

Witam kolegów jestem z Żyglina to koło Miasteczka Śląskiego  są u mnie w środku lasu stawy prawie jak z tej rejklamy tylko żubra brakuje chodze tam jak chcę sie oderwać od całego świata niema żaddnych ludzi tylko las  [2012-11-29 23:24]

perwer

Pisałem już w relacjach z wypraw na śląsku .Stawów tzw dzikich - bo żaden dziki nie jest ,tylko nie należy do PZW,jest masa u nas.W samym Bytomiu i okolicach może z 15 - 20 .Cały kompleks na żabich-z 6 stawów ,w okolicznych lasach kilka ,na zgorzelcu piekne stawy świeżo zrobione za unijną kasę.Na Rudzie-na samej goduli kilka -chodź by koło szybu Marcina i drogą na Bytom chyba z 4 jeszcze, Na Cidrach kilka - jak chcecie w lesie - księża góra - na sadach i działki .Chorzów kilka lub kilkanaście ...Masa ,nie mam sił wszystkich wymieniać , bo z wszystkimi -nawet małymi sadzawkami karasiowymi ,to nazbierało by sie około 30=40....Nawet nie wiem jak tam w Katowicach ,lub okolicach Tarnowskich Gór -pewnie też sporo ,ale od Radzionkowa ,przez Bytom ,do Chorzowa co znam to jest duuużo.Na samych Cidrach znam z 15 stawów ,gdzie są bardzo rybne.

[2012-11-30 00:04]

Zionbel

Ja w Gliwicach znam conajmniej 10 takich miejsc :)
Na jednym które dalej istnieje pośrodku strefy ekonomicznej za bajtla trzaskałem karasie po 30 cm:)

Zionbell [2012-11-30 08:06]

Imatyta

Witam kolegów jestem z Żyglina to koło Miasteczka Śląskiego  są u mnie w środku lasu stawy prawie jak z tej rejklamy tylko żubra brakuje chodze tam jak chcę sie oderwać od całego świata niema żaddnych ludzi tylko las 


Żubra można wziąć ze sobą hehe ;) Jak tylko przyjdzie wiosna, to wyruszę z kumplem na wybadanie większości stawów w okolicy. [2012-11-30 09:01]

destruktor

Cześć  kolego   Imatyta możemy sie zgadać na wiosne to ci pokaże moje dołki jest tam też ładny drapieżnik szczupak okoń  [2012-11-30 11:28]

Imatyta

Oczywiście że byłbym mega chętny :) Szkoda że do wiosny jeszcze tyle czasu :P
[2012-11-30 13:45]

Kiler1906

co do wysokiego brzegu to szczuply ladny moze sie trawic a z dabrowy to musisz jak na fh jechac a pozniej dalej prosto ta nowa droga i na swiatlach w prawo jak miniesz tory to w prawo w las i 1droga przez betonowy mostek w lewo i jestes

[2012-11-30 15:38]

Kiler1906

sosnowiec za balatonem w strone jaworzna po okolo 500m po lewejj dziury kopalniane sa ;] duzy szczupak lin karas i duzo zywcow .mozna wejsccz pontonem na wode za szczuplym

[2012-11-30 15:41]

siri34

od głównej drogi to się jedzie bądź idzie jakieś 200-300metrów taką wycinką pod słupami wysokiego napięcia?to o tym mówisz?

sosnowiec za balatonem w strone jaworzna po okolo 500m po lewejj dziury kopalniane sa ;] duzy szczupak lin karas i duzo zywcow .mozna wejsccz pontonem na wode za szczuplym



[2012-11-30 17:30]

Powiem Ci tylko tyle, że ja marzę o tym od dawna, o małym dzikim jeziorku w lesie z dużymi karpiami :-) lecz zdaję sobie sprawę ze na Śląsku jest to raczej nierealne. Na szczęście na Mazurach mam takie jeziorko około 6 h, gdzie tylko dla mnie jest całe 6 h i jest usytuowane w lesie, gdzie jest cisza, spokój i żywej duszy tam nie widać. Lecz do pełni szczęscia brakuje mi tylko brania karpia, choć wiem , że są tam i to takie 20+

Dodam tylko, że ten sezon spedziłem na dzikich stawach na Śląsku i miałem o niebo lepsze efekty niż na stawach PZW w poprzednich latach.


czesc. ja łowie na dwóch gliniankach i jedna z nich choć nie leży w lesie to bardzo przypomina wode ze zdjęcia , woda choć należy do pzw to jest można powiedzieć dzika( mocno zarośnieta  a w okół rosną drzewa ) i praktycznie nie odwiedzana przez wędkarzy ,pływają tam wielkie szczupaki ,liny,wegorze i karpie (+ 20 kg ) a mimo to  presja wedkarska jest zerowa i jest cisza i spokój  gdyż to bardzo trudna woda i wedkarze  łowią na dużo większej gliniance  ( miej zarosnietej  ale tez trudnej wodzie ) która znajduje sie 200 metrów dalej ale mimo tego presja wedkarska na tej wiekszej wodzie tez jest mała ale to juz nie to :) . fajna sprawa łowić na tego typu wodzie ,łowie z kolegą i nikt nam nie przeszkadza ,czasem ale bardzo rzadko pojawi sie ktoś ze spiningiem lub gosc ze spławikiem ale po krótkim czasie sobie odpuszcza :)
[2012-11-30 17:59]

zwierzyniec78

witam.ja za Wolą jadąc od Tych byłem na stawach obok przepływa rzeka Pszczynka i niewiem do tej chwili kto zarządza tymi stawami czy ktoś mi napisze otym [2012-12-03 13:03]

luk 83

WITAM Gliniak w Bolęcinie koło Trzebini (teraz małopolskie) kiedyś 10 lat temu władało pzw teraz oficialnie KOMPANIA WEGLOWA S.A spatkobierca po KWK SIERSZA W TRZEBINI ale nikogo to nie interesuje karzdy morze łowić łowisko dostępne samochodem woda 3Hektary sama woda strasznie zarosnięta przez moczarkę.RYBOSTAN-sumik karłowaty (wszędobylski aczkolwiek osbniki powyrzej 30 cm nie należą do żadkosci) SZCZUPAK -sztandarowa ryba naprawwdę duża populacja ,PŁOĆ,WZDRĘGA,LESZCZ,LIN

[2012-12-28 19:39]

kolego stawy w ciągowicach to jedynie te należące do spółdzielni mieszkaniowej są ok z rybostanem i można fajnie połowić ale 104 pzw katowice nie polecam chyba żeby wędke zamienić na kosz i na grzyby pujść za to cisza na piątkę [2013-01-05 21:39]

32271

WITAM Gliniak w Bolęcinie koło Trzebini (teraz małopolskie) kiedyś 10 lat temu władało pzw teraz oficialnie KOMPANIA WEGLOWA S.A spatkobierca po KWK SIERSZA W TRZEBINI ale nikogo to nie interesuje karzdy morze łowić łowisko dostępne samochodem woda 3Hektary sama woda strasznie zarosnięta przez moczarkę.RYBOSTAN-sumik karłowaty (wszędobylski aczkolwiek osbniki powyrzej 30 cm nie należą do żadkosci) SZCZUPAK -sztandarowa ryba naprawwdę duża populacja ,PŁOĆ,WZDRĘGA,LESZCZ,LIN



A wolno tam teraz łowić? Nie jest to czasem jakies łowisko specjalne Pzw? [2013-06-12 09:20]