Dzikie łowiska- Katowice,Mysłowice,Sosnowiec

/ 2 odpowiedzi
Kochani,

szukam dzikich łowisk bez ręki PZW. Interesuje mnie drapieżnik. Niestety znam tylko łowisko na wysokim brzegu w okolicach Jaworzna. Byłem tam kilk razy jednakże niestety bez rezultatów, więc zastanawiam się czy w ogóle są tam ryby. Szukałem też na forum, jednakże tematy jakie znalazłem są z 2012,2011. Dajcie jakieś propozycje, może opis łowisk na których będę mógł spinningować i coś złapać. Nie interesuje mnie zabieranie ryb bo ich nie jadam.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

z@mela


Szukaj szukaj takich łowisk bo są one zazwyczaj 3x rybniejsze niż te pod juryzdykcją OZW a dlaczego a to z prostego powodu nie ma głupich , szkodliwych zarybień a co za tym idzie panuje w akwenach jakaś względna równowaga czego o wodach OZW powiedzieć nie można setki ton karpurów , zero rośin , woda zielona , tarło heh nie wystepuje , wylęgu brak a drapieżniki są wybierane niczym ... .... w gim ,,,, .
Dzikie łowiska mogą czasem zrazić poziomem kłusownictwa i śmietniskiem jakie występuje nad brzegami ale te niedogodności rekompensowane są rybostanem składającym się zazwyczaj z rodzimych gatunków i dla przykładu mogę podać że największe okonie łowiłem na takich akwenach okazy 35-50cm (najwiecej w okolicy 40cm) widzialem kilka szczupaków 115+ , lina 62cm karasie pospolite 40+ wzdręgi po 35+ do tego ogrom drobnego szcuzpaka ale to w piz..u i to bez zarybień ale za to czysta woda i ogrom zielska :).
powodzenia w poszukiwaniu a jak znajdziesz to lepiej się nie chwalić bo elektryków nie brakuje , (2020/02/28 15:19)

adwent


witaj , czasami takie dzikie łowiska moga być rezerwatami przyrody i jest zakaz łowienia ryb. (2020/03/09 19:26)