Dzierżno Duże-Rzeczyce,piękne, ale zaśmiecone całe

/ 4 odpowiedzi
Witam wszystkich zainteresowanych

Wczoraj byliśmy z rodziną na Dzierżnie, widoki wszystkim się podobały cisza, spokój i pogoda super. Co prawda bez brania, tylko leszcze się przy brzegu tarły i małe i wielkie. No, ale nie do tego zmierzam, to co zobaczyłem nad wodą mnie przeraziło, tak zaśmieconego brzegu już dawno nie widziałem tylko w okolicy naszego stanowiska nazbieraliśmy z dzieciakami, aż 3 worki 150l różnych śmieci. Ludzie to zgroza, a niestety większość z nich to śmieci wędkarzy (pudełka po robakach,worki po zanętach itp.). Dbajmy o nasze wody jeżeli chcemy by nasze dzieci się nimi cieszyły, wszyscy narzekamy, ale za sobą nie sprzątamy. Jak by każdy za sobą posprzątał jak by było miło i czysto. Apeluje do wszystkich nie zostawiajcie śmieci bo sami nie będziecie mieli gdzie wrócić. Naprawdę było by bardzo przyjemnie wrócić na czyste miejsce, przecież Dzierżno (tak jak i inne wody) też zasługuje o to by o nie dbać, może stać się bardzo atrakcyjnym łowiskiem, woda w nim już się wyklarowała, a i Kłodnica już nie jest sama w sobie tak zanieczyszczona. Jak sami nie zadbamy o ład i porządek to ryby nie tylko wyginą przez PZW bo nie zarybiają, ale też i przez nas samych, z naszego niechlujstwa i bałaganiarstwa, przez zanieczyszczenie naszych wód śmieciami.
u?ytkownik57785


Jest tylko jedyne wyjście. Podnieść kary za syfienie. (2011/05/15 12:28)

gg003


W zeszłym roku była akcja sprząrania ww akwenu, nawet koło pzw nie reagowało aby te wory powywozić, widzę  ze z powrotem  powstaje jedyn wielki hasiok , brak słów. (2011/05/15 13:23)

gg003


Należy zwrócić uwagę jak  Katowice zrobiły prezent   Opolu, chodzi mi o ucieczki ryb z ww zbiornika, ile karpi i innych ryb pouciekało do nich , zamiast zrobić jakaś  przegrode aby po wielkiej wodzie ryby nam nie umykały (2011/05/15 13:26)

perwer


Piotr byłem tam na wekendzie majowym,smutne jest to że tak jak piszesz bez brania, kilka odłowów PZW zrobiło swoje,a był to tak rybny i piekny zbiornik.Śmieci .....myśle że to delikatne słowo,można tam znaleśc zderzak samochodowy do każdego samochodu, wszystkie rodzaje pampersów,materace,grile,puszki ,butelki itd.Mało znajdziesz pozostałości po normalnych wedkarzach typu opakowania po zanętach ,co nie znaczy że nie ma.Jest to piękne miejsce do wypraw rodzinnych,małym ..hm..znikomym zaangażowaniem kontrolujących i skutkuje to niestety syfem.Moge Cie Piotrze zaskoczyc pewnym info a raczej plotką na temat czystośc na zbiorniku.Wędkarze opowiadają, że pare lat po zawodach rangi międzynarodowej zorganizowano akcje zbierania śmieci.Pozbierano sporo worków ,a worki owe do dziś leżą w lesie nie wywiezione.Nie wiem czy to prawda,może ktos wie więcej ,ale jeśli prawda to jak to można skomentowac? Wiem że sie pisze dużo o karach,przepisach,,,ale na litośc nie tędy droga.Kara dla pijanych kierowców jest co roku większa,a kierowców coraz więcej pijanych....Tu chodzi o danie przykładu,uświadamianie ,częste kontrole czyli prewencja ...bo sama kara choc bardzo potrzebna nie zmienia metalności i przyzwyczajenia ludzi. (2011/05/15 14:47)