Dzierżawienie terenu przy wodzie

/ 4 odpowiedzi
Witam wszystkich wedkarzy. Spotkalem sie z takim czyms jak dzierzawienie dzialek przy wodzie cos w podobie jak roczna rezerwacja miejscowki. Rzecz dzieje sie na zbiorniku Zalew Sulejowski, dnia wczorajszego udalem sie na wypoczynek z wedkami i jak to bywa brak miejscowki do lapania ladna pogoda sloneczko minimalny wiatr bajka poprostu i oczywiscie osob wedkujacych tez dopisalo wiec zaczolem sie rozgladac gdzie moge zarzucic po kilku chwilach obserwowania brzegu wpadlo mi w oko bardzo ladne miejsce az dziw ze nie zajete wiec szybki zwrot i na miejscoweczke podjazd, a tu zonk moje szczescie zostalo zmacone. podchodze do stanowiska a tu obgrodzone palikami z drutem a pomiedzy drzewkami wisi tabliczka "Dzierzawa na mocy porozumienia Nr referencyjny ....." mysle sobie co jest grane ale za chwile widze dwoch panow ktory na kroczki mierza cos wiec z ciekawosci zapytalem, pan udzielil mi takiej oto odp. " mierzymy dzialke zeby wydzierzawic bo juz duzo osob tak zrobilo i my tez tak chcemy zrobic bo boimy sie ze nie bedzie gdzie przyjechac na ryby a tak to bedzie pewna miejscowka" zdziewiony jak to moze tak byc zaczolem dopytywac osoby bedacej na taj dzialce i dowiedzialem sie ze zbiornik bedacy wlasnoscia Skarbu Panstwa jakim jest Z. S. postanowili wydzierzawiac dzialki dla wedkarzy. Kazdy moze sie do nich zglosic do siedziby zarzadzania zbiornikiem i taka dzierzawe sobie zalatwic. Zglasza sie chec dzierzawy ilosc metrow ile chcemy tej dzialki i miejsce przyjezdzaja ludzie palikuja i teren wylaczony z urzytkowania dla innych wedkarzy ;[ Jestem bardzo zniesmaczony tym faktem nasze piekne Panstwo znow szuka sposobu na zarobek kosztem wedkarzy nie dosc ze oplacam skladke ktora notabene troche kosztuje to teraz zeby pojechac nad wode i moc w spokoju polowic musze sobie dzialke dzierzawic bo do tego dojdzie ze ludzie wykupia cala linie brzegowa i nigdzie nie polowie. Co w takim razie z przepisem ze kazdy ma prawo swobodnego dostepu do wody. Czy ktos jest mi w stanie wyjasnic ten fakt czy to postepowanie jest zgodne z prawem jak sie stosowac do tego POMOCY
wirefree


To nie panstwo szuka kasiory tylko kilku lokalnych cwaniakow, dzwon do gminy i rzadaj na pismie podstawy prawnej.

(2013/04/27 09:39)

Romuald55


Tak wygląda zestaw feederowy rzeczny. (2013/04/27 10:21)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Romuald55


Dziwne bo wpis dodałem w innym poście. (2013/04/27 10:24)

MASTINO


Musi pozostać wolny dostęp do łowiska w pasie 1,5 m od linii wody wgłąb lądu. Odległość mniejsza-płot do rozbiórki. (2013/04/27 22:45)