Zaloguj się do konta

Dzierżawa wody

utworzono: 2012/11/11 21:00
marecki27-1979

Witajcie.
Mam pytanko,chciałbym wydzierżawić wodę stojącą,akwen do 30 hektarów.Jaki koszt?Opłata roczna?Do kogo najlepiej uderzyć? lasy państwowe,pzw ,inne? A co z wodami tzw. niczyjimi?
Za wszelkie rady dziękuję,każda opinia mile widziana.
[2012-11-11 21:00]

pinio19831

Witam. Z tego co mi wiadomo to najprosciej poszukac na stronach RZGW czyli Regionalnego Zarzadu Gospodarki Wodnej. Oni organizuja oficjalne przetargi na zbiorniki nalezace do panstwa. Z tego co sie orientuje taki przetarg wygrywa ten ktory zadeklaruje wieksza ilosc zarybien na rok. O szczegolach trzeba poczytac na ich stronie. Pozdrawiam. [2012-11-12 05:27]

marecki27-1979

Dzięki pinio! spróbuję,proszę w miarę możliwości o kolejne wskazówki.
[2012-11-12 06:48]

maras74

witam,z tego co wiem cena dzierżawy uzależniona jest od cen zboża. Jest to przeliczane jakoś hektary na kwintale czy coś w tym guście, a co do tego czy dana woda jest przeznaczona do dzierżawy to musisz zasięgnąć opinii w RZGW tak jak ci napisał kol.@pinio19831. RZGW kieruje się głównie dobrem wody czyli tym ile i jakimi gatunkami będziesz zarybiał, każdy gatunek ma określoną ilość punktów(najbardziej cenione to szczupak, sandacz, lin, węgorz). Dobrze jest mieć ichtiologa a nie wiem czy nawet nie jest to wymóg.pzdr. Maras [2012-11-12 08:51]

cierpliwy1

Napisałem do Ciebie odezwij się powiem ci wszystko na temat [2012-11-16 19:14]

Artur z Ketrzyna

Witam. Z tego co mi wiadomo to najprosciej poszukac na stronach RZGW czyli Regionalnego Zarzadu Gospodarki Wodnej. Oni organizuja oficjalne przetargi na zbiorniki nalezace do panstwa. Z tego co sie orientuje taki przetarg wygrywa ten ktory zadeklaruje wieksza ilosc zarybien na rok. O szczegolach trzeba poczytac na ich stronie. Pozdrawiam.

Kolega dobrze pisze, ale najpierw zorientuj się kto jest gospodarzem wody. Niektóre wody są gminne, miejskie, lub innego podmiotu. Jak na przykład zbiorniki przeciwpożarowa są własnością straży pożarnej.
Ugaj się do geodezji czy ochrony środowiska (w starostwie). tam powiedzą Ci do kogo to należy i podadzą Ci kontakt...
[2012-11-29 10:21]

MadmaxM4

pytanie do mądrych ludzi :)

znalazłem zbiornik, ponoć jest własnościa koła łowieckiego ale nikt nie ma pojecia na jakiej podstawie.

pytanie: gdzie moge znaleźć info o włascicielu zbiornika???

urzad gminy, pzw???

jeszcze jakis czas temu można było na nim wedkowac a teraz całkowity zakaz z wyjatkiem ludzi z kółeczka.

a zbiornik piekny... i tak korci żeby sie do niego dobrac.

[2013-12-29 21:51]