Dzierżawa stawu od Lasów Państwowych.

/ 5 odpowiedzi
WitamW mojej okolicy znajduje się kilka leśnych stawów, z tego co mi wiadomo są one własnością Lasów Państwowych. Wraz z kilkoma znajomymi chcemy stworzyć kółko wędkarskie i wziąć spod opiekę kilka zbiorników. Jakie wymogi musimy spełnić? Czy dzierżawa tych stawów jest konieczna? Do kogo się zwrócić w sprawie dzierżawy/kółka wędkarskiego?Z góry dziękuje za odpowiedzi.Pozdrawiam
Artur z Ketrzyna


WitamW mojej okolicy znajduje się kilka leśnych stawów, z tego co mi wiadomo są one własnością Lasów Państwowych. Wraz z kilkoma znajomymi chcemy stworzyć kółko wędkarskie i wziąć spod opiekę kilka zbiorników. Jakie wymogi musimy spełnić? Czy dzierżawa tych stawów jest konieczna? Do kogo się zwrócić w sprawie dzierżawy/kółka wędkarskiego?Z góry dziękuje za odpowiedzi.Pozdrawiam

Pierwsze pytanie. Chcecie otworzyć nowe koło PZW?
to trzeba co najmniej 15 osób zrzeszyć i wniosek do ZO
W regulaminie koła jest o tym napisane...

Co do dzierżawy wód Nadleśnictwa, musicie się udać do Nadleśnictwa. Tam złożyć ofertę którą oni rozpatrzą. Oczywiście jako koło PZW, to w tym celu musicie uzyskać pełnomocnictwo z ZO. (2014/10/16 20:56)

mistrzu53


Nie interesuje mnie koło wędkarskie z ramienia PZW. Chcemy założyć "prywatne" koło, ewentualnie wydzierżawić zbiorniki przez jedną osobę i wspólnie wędkować. (2014/10/16 21:28)

pakul1206


Niezły pomysł, najlepiej idz do nadleśnictwa wszystko ci powiedzą i co najważniejsze zobaczysz czy mają ochotę na taką "współpracę" i ile to będzie kosztowało, pewnie będą mieli jakieś warunki np. czystość itp. ale powtórzę sie pomysł świetny. (2014/10/16 22:02)

Artur z Ketrzyna


Nie interesuje mnie koło wędkarskie z ramienia PZW. Chcemy założyć "prywatne" koło, ewentualnie wydzierżawić zbiorniki przez jedną osobę i wspólnie wędkować.

Koło to jest określenie podstawowej jednostki organizacyjnej w PZW.
Ty po prostu chcesz zrzeszyć parę osób o tym samym zamiłowaniu. Ustawa o zrzeszeniach "stowarzyszeniach", cenna lektura...
Reszta to jak już wspomniałem ja i inni. Udać się do Nadleśnictwa.

I powiedzcie jakie macie kwalifikacje/wiedzę na temat gospodarki rybnej i ichtiologi. Bo to co będziecie robić w naturalnym zbiorniku jest istotne dla ekosystemu...

Wielu się za takie rzeczy wzięło i teraz mamy efekty...
(2014/10/17 20:06)

mistrzu53


Jeśli chodzi o ichtiologię to nie będzie rewolucji. Nie planujemy zarybień, w większości wypuszczamy złowione ryby. Myślę że ryby dadzą sobie radę. (2014/10/17 22:52)