Dzierżawa lub kupno stawu

W K

Witam w mojej okolicy znajduje się fajny staw o który nikt nie dba nie jest to woda PZW, z tego co się podpytywałem okolicznych mieszkańców mówię że to  "niczyje". Podejrzewam że to teren miasta.
Staw ma wymiary mniej więcej 70x80m głębokość taka orientacyjna to 2.5m teraz jest tam wysoka woda bo dużo pada itp. W stawie jest duża populacja lina i karasia złocistego tylko że małe sztuki tak do 15cm większej nie udało mi się złowić ale słyszałem że są i że łowili. 
Staw trochę zarasta w koło krzewami trawami itp. Jest to staw wykopany gdy budowali wały i potrzebowali ziemi. Znajduje się on na terenie zalewowym i nie można w tej okolicy uzyskać pozwolenia na budowę. cała działka ma około 1.2ha. Wydaje mi się że są to tereny rolne bo w koło same pola i łąki.
Możliwe że staw nie jest aż taki głęboki średnio może wyjść 1.5m dało by się to jakoś pogłębić ?. Dodam że staw ma roślinność denną moczarkę kanadyjską dno raczej lekko zamulone.

Jeżeli cena lub warunki dzierżawy będą dla mnie osiągalne to chętnie bym się tym zajął. 
Jakie ryby mógł bym tam wpuścić ? Czy jakieś pozwolenia potrzebował bym na to ?Nie chciał bym psuć tego zbiornika i zarybiać czym się da. Od siebie bym dodał jeśli to zgodne z biologią ryby Karpia i jakieś płocie, okonia/szczupaka jako naturalna selekcja. 
Jeśli ktoś się podzieli wiedzą na ten temat był bym wdzięczny