Dzierżawa jeziora - co trzeba zrobić?

/ 2 odpowiedzi
Witam, mój kochany teść prosił abym dowiedziała się od czego zacząć aby móc wydzierżawić jezioro.Z tego co przeczytałam należy wystosować wniosek o przetarg do DRZGW w tym przypadku w Poznaniu jednak czy ktoś ma wiedzę na temat jak powinien wyglądać taki wniosek co powinien zawierać, bardzo proszę o pomoc pozdrawiam 
Artur z Ketrzyna


Jezioro jest użytkowane rybacko czy nie?
Od tego zacznij.
I czy wchodzi w skład jakiegoś obwodu rybackiego, czy tworzy go samodzielnie.

Składasz do RZGW, wniosek na którym deklarujesz swą chęć użytkowania go rybacko. Z tym że jak jest użytkowane, to raczej nie wypowiedzą umowy, jak nie znajdą podstawy.

Do konkursu jak oczywiście do niego dojdzie musisz przygotować operat rybacki. To znaczy opis łowiska, jak chcesz gospodarować i czym i w jakich ilościach zarybiać. Musisz też przedłożyć zaświadczenie o wykształceniu rybackim lub rolniczym (swoje lub osoby z którą będziesz współpracował).
Na stronie RZGW, znajdziesz wszytko co tyczy się dzierżawy/użytkowania, jak i warunków przystąpienia do konkursu itd. (ustawy i rozporządzenia)
Taką informacje jak się zapytasz też Ci udzielą.
W konkursie jest tak zwana punktacja za:
- gatunki ryb jakimi będziesz zarybiał.
- wykształcenie rybackie lub rolnicze.
- wcześniejsze gospodarowanie wodami.
- jakość sporządzonego operatu.

Tak więc jako początkujący jesteś na straconej pozycji. I jedynie możesz punktację nadrobić ilością deklarowanych kwot zarybieniowych gatunków ryb (jedne są nisko inne wysoko punktowane), i jakością operatu.
Ceny za użytkowanie są ustawowo ograniczone, liczone w tono życie.
(2015/08/20 20:35)

gonia1973


Bardzo dziękuję za pomocne wskazówki, pozdrawiam (2015/08/20 20:43)