Zaloguj się do konta

Dzień sprzątania Kanału Żerańskiego

utworzono: 2012/11/25 18:08
mokrasek24

   Witam wszystkich zapalonych wędkarzy:)

mam pewien dobry pomysł odnośnie czystości nad brzegami kanału żerańskiego. Pomysł ten jest zaciągnięty z nad śląskich wód.

Nie wiem czy w Warszawie się praktykuje takie rozwiązania, ale na śląsku każde koło wędkarskie organizowało dzień sprzatania zbiorników wodnych.

Jak wiadomo nasz kanałek to bardzo dobre i łowne łowisko, lecz spędzanie nad nim wolnego czasu nie należy do zbyt przyjemnych z powodu rozległych połaci różnego rodzaju śmieci leżących nad jego brzegami.   

KOLEDZY wedkarze może uda się nam zorganizować taki dzień w którym zajmieny się tym problemem. Myślę,że sukcesywnie można by było doprowadzic jego brzegi do czystości i na rybkach poleżeć się na zielonej trawce , a nie na złogach śmieci.

Piszcie co o tym myslicie.   

[2012-11-25 18:08]

Adam01

Moim zdaniem jest to jakiś pomysł- śmieci same sie nie posprzątają, a i przydały by sie tabliczki, z napisami żeby nie śmiecić i kosze na śmieci, które nie wszędzie są. Ale pomysł ze sprzątaniem bardzo dobry- wkońcu milej łowiłoby się w porządku i braku śmieci
[2012-11-25 18:38]

Artur z Ketrzyna

Zgłoś swoją propozycję na walnym zebraniu w kole. To jedno.
 A drugie to to że takie czyny kiedyś były w każdym kole...
[2012-11-25 20:45]

mokrasek24

 widzę ,że już jakieś zainteresowanie jest i to mnie bardzo cieszy ;)))))

mam nadzieję ,że ten temat będzie się cieszył dużym zainteresowaniem.

Kolega Adam 01 ma tez dobry pomysł na większa ilość koszy i tabliczki informacyjne.

Zbierzmy się razem i zróbmy porządek!!!!!!!!!, a będzie tam naprawdę pięknie.

[2012-11-25 20:46]

Wonski79

Jestem jak najbardziej za sprzątnięciem śmieci z nad KŻ. Tylko patrząc na ilość i niektóre gabaryty tych śmieci niezbędne będzie zaangażowanie miejskich służb oczyszczania z odpowiednim sprzętem.
[2012-11-25 20:53]

hipek78

Witam.

W miarę możliwości (jak czas pozwala) wędkuję nad Kanałem Żerańskim. Zgadzam się z tym że jest to piękne miejsce. Najczęściej odwiedzam okolice ulicy Kobiałka i powiem że w tym rejonie pod względem śmieci jest naprawdę pełna kultura. Śmieci brak. W porównaniu np. z innym łowiskiem nad które bardzo chętnie jeżdżę w miejscowości Czarnowo koło Pomiechówka jest to niebo a ziemia. Miejsce też piękne ale śmieci niestety w bród. W Czarnowie ile razy bym nie był sytuacja zawsze bardzo podobna. Ze stanowiska na którym wędkuję wywożę sporo tego ''towaru'' po innych wędkarzach. Naprawdę życzyłbym sobie żeby na większości łowisk panowała taka sytuacja jak na Kobiałce.

Takie moje przemyślenia a co do pomysłu - mocno popieram.

Moim skromnym zdaniem wystarczy wziąć ze sobą worek na śmieci, zabrać to co się przywiozło i umieścić w śmietniku pod domem. Dużo roboty z tym nie ma a problemu też by nie było. Szkoda że do niektórych wędkarzy to nie dociera... Ale cóż... Może kiedyś będzie lepiej.

Pozdrawiam.       

[2012-11-26 10:45]

mokrasek24

Oczywiście zgadzam się ,że są nad kanałkiem również czyste miejsca i chwała Bogu za to , zgadzam się również z Twoim poprzednikiem który wspomniał o ilości i gabarytach tego "towaru" który tam leży ale myślę ,że przy naszym większym zaangażowaniu uda sie nakłonić nasze koło do pomocy( może maja lub zorganizują jakiś transport)  [2012-11-26 16:48]

hipek78

Pomysł według mnie jak najbardziej O.K. Ja popieram i w miarę możliwości przyłączyłbym się do takiej akcji... Zastanawiam się jeszcze czy nie warto by było zwrócić się z problemem do jakiegoś gospodarza (urząd gminy albo coś w tym rodzaju), który powinien się tym zająć. Przypomniało mi się że w miejscowośći w której mieszkam koleżanka pisała o zaśmieconych miejscach i przyniosło to jakieś efekty... Było to dawno i nie potrafię powiedzieć co i do kogo pisała. W każdym razie jakiś rodzaj urzędu.

Pozdrawiam. 

[2012-11-27 12:17]

hipek78

A moze gospodarz tej wody powinien coś w tym temacie zadziałać? [2012-11-27 12:22]

lysywedkowicz

Hipek - przestań drażnić...Gospodarz ...Jaki kur... gospodarz ?!
KAŻDY WĘDKARZ DBA O SWOJE STANOWISKO - PROSTE I SKUTECZNE !!!!!!!!!!!!
Przyjeżdżasz nad wodę, sprzątasz, ogarniasz miejscówkę na której chcesz zostać i siedzisz tam trzy dni. Potem zostawiasz po sobie porządek i odjeżdżasz. TRUDNE ? NIE SĄDZĘ !
Miałem taką fajną sytuację na Orzechowie - wpadła kontrola.I co ciekawe ? Tylko wpis do karty była ważny .
ALE NAJWAŻNIEJSZY BYŁ PORZĄDEK NA ŁOWISKU !!!!!!!!
I się chwali.
Jak byś Wędkarzu zapłacił 500 PLN za zaśmiecanie to byś wiedział,że porządek to bardzo ważna rzecz.
Ale do tego trzeba częstych - częstszych - kontroli.
JA JESTEM ZA. [2012-11-27 21:15]

Wonski79

lysywedkowicz akurat na KŻ śmiecą nie tylko wędkarze, dlatego też napisałem o służbach oczyszczania. Ciekaw jestem jak byś wyglądał z lodówką wracając z łowiska ;)
[2012-11-27 21:38]

habibi

JA JESTEM ZA [2012-11-28 07:24]

hipek78

lysywedkowicz co do tego co napisałeś o porządku na stanowisku to ja nie mam z tym żadnego problemu i zgadzam się w stu procentach. Jadę, ogarniam i wszystko jest O.K. a nawet wydaje mi się że przyjemniej się siedzi w takim miejscu. Co do kontroli też się zgodzę... Na tyle lat co mam kartę sprawdzany byłem tylko dwa razy :-)) A jest to już kilka ładnych lat.

Jeżeli chodzi o gospodarza to skojarzyłem poprostu podobną sytuację tak jak pisałem. Nie było to może nad wodą ale kilka maili czy telefonów (nie kojarzę) i ktoś na to zareagował ku mojemu zdziwieniu... Także była to tylko luźna propozycja. Może akurat ktoś orientuje się bardziej w tym temacie... Drażnić nikogo nie miałem zamiaru. Co do propozycji tak jak napisałem też jestem jak najbardziej ''za'' i w miarę możliwości chętnie się przyłączę.

[2012-11-28 07:26]

Klosu31

Witam serdecznie. Ja również popieram pomysł posprzątania brzegów Kanału Żerańskiego, ale raczej widzę, że w tym roku to się nie uda....  Niby są głosy, że owszem jak najbardziej, ale "zanim co do czego" to spadnie śnieg i pozamiatane... Ja chociaż mieszkam w Legionowie, niedaleko od KŻ, raczej sporadycznie tam wędkuję - między innymi z powodu śmieci. Jak najbardziej zgadzam się z ideą "każdy niech sprzątnie po sobie i będzie dobrze, osobiście pierwsze co robię po wybraniu miejscówki to worek i śmieci wokół zebrane. Tylko, o ile ustawiam się z gruntówkami - nie ma problemu, a co jak chcę pochodzić ze spinem? Chyba Star-a muszę ze sobą zabrać w przypadku Kanału Żerańskiego... Ciekawe jak kontrola PSR czy SSR zareaguje, jak podejdą do mnie gdy będę wędkował spiningiem a będą leżały jakieś śmieci? A śmieci nad Kanałem Żerańskim jest pełno. Dodam jeszcze, że brzegi Wisły na odcinku gdzie bywam tzn. od Tarchomina do Jabłonny nie wyglądają lepiej. Miejscówki gdzie warto zarzucić zestaw łatwo poznać po odpadkach: pudełka po robakach, puszki po kukurydzy itd. Nie potrzeba żadnej znajomości rzeki, im więcej śmieci tym pewniejsza miejscówka... 
[2012-12-02 18:05]

mokrasek24

może uda nam się zorganizować tą akcję wczesną wiosną , i na nowy sezon będzie juz trochę czyściej
[2012-12-02 20:04]

Klosu31

Wiosna przyszła, a o sprzątaniu jakaś cisza, nikt się nie wyrywa...  [2013-04-29 11:32]