Dziecko poniżej 14 roku życia

/ 3 odpowiedzi
Witam
Mam mały problem.Czy dziecko poniżej 14 roku życia mające opłaty może łowic na  dwie wędki spławik-grunt na własnym stanowisku a ja mogę sobie łowić na swoim? To samo dotyczy się spiningu. Kiedy ja sobie spini..... rozumiem że on tez może? Problem pojawił się ostatnio jak byłem w sklepie wędkar...... po zapytaniu się na ile wędek może łowić taki młody człowieczek usłyszałem że na jedną a co do spin..... niema prawa łowić ( był tel wykonany do miejscowego koła przymnie przez właściciela sklepu ). Troszkę mnie ta sprawa zirytowała, 30 zł za jedną wędkę pomyślałem sobie śmiech na ......... ( w PZW wszystko możliwe ;) ). Zadzwoniłem do dwóch PZW w innych miastach i tam usłyszałem że takowy człowieczek ma takie same prawa jak każdy inny wędkarz który oczywiście uiści należność jaką sobie wymyślili na tegoroczna składkę. Prosiłbym o pomoc kolegów którzy wiedza coś na ten temat i potwierdzenie info z tych dwóch miast bo wydaje mi się one jak najbardziej prawidłowa ale mam mętlik w głowie.
Z góry dziękuję za pomoc
JKarp

W tym sklepie to kupuj tylko sprzęt wędkarski o ile się na tym znają bo jak się znają na sprzęcie jak na przepisach dotyczących łowienia członka-uczestnika PZW to omijaj ten sklep szerokim łukiem :-)Oczywiście, że Twój syn może po oplaceniu składek łowić jako członek-uczestnik na swoim stanowisku, na swoim limicie i może też spinningować.

JK (2015/04/23 15:32)

rufix83

Dzięki za odpowiedź (2015/04/23 15:51)

JKarp

Oczywiście na dwie wędki bo nie napisałem tego ;-)JK (2015/04/23 16:14)