Zaloguj się do konta

Dylemat z plecionka

utworzono: 2011/02/23 19:10
pstrag222

Witam zakupiłem dziś plecionke 0.20. Zastanawiam się gdzie lepiej się sprawdzi w ciężkim spiningu czy zywcowce. co myslicie [2011-02-23 19:10]

dominas666

moim zdaniem do obu metod ta plecionka bedzie idealna ja taka plecionke mam nawinieta na dwuch kolowrotkach jeden jest na spiningu a drubi kolowrotek z taka plecionka mam zalozony do zestawu gruntowego. wiec jesli chodzi o lowienie na zywca tez sie bedzie sprawowac idealnie poniewaz podczas cholowania duzej ryby nie bedzie strachu ze cos sie urwie [2011-02-23 19:15]

kaban

Ja najpierw zastanowiłbym się czego chcę i co jest mi potrzebne a wtedy zakupy.Kupuję i myślę do czego się może przydać po fakcie-to zbędny wydatek,może się przydać a wcale nie musi.Być może źle zrozumiałem pytanie,ale taka właśnie myśl mi się nasunęła.
[2011-02-23 19:33]

pstrag222

Będąc dziś na zakupach. Wziolem trochę sprzętu. I ta plecionke z myślą o żywcu. Ale później zaczolem myslec o spiningu i teraz mam dylemat gdzie bardziej taka grubą plecionka pasuje [2011-02-23 19:49]

marek-debicki

Witam pstrag222!

Zawsze stosuję żyłki, w miarę możliwości dostosowane do metody połowu, a tym samym do poławianej ryby. Związane jest to z określoną wytrzymałością, rozciągliwością itp. parametrami. Plecionka zawsze mi się kojarzyła z czymś bardzo mocnym i sztywnym, więc zastanawiam się o zasadność jej stosowania we wszystkich opisanych tu metodach.  Z chęcią posłucham uwag Kolegów na powyższy temat.

[2011-02-23 20:48]

pstrag222

a moze kupic poprostu dróga plecionke i po kłopocie he he
[2011-02-23 21:07]

kaziks403

Moim zdaniem 0,20 to do spina na połowy w Szwecji lub morze. Najlepsze zastosowanie dla tej grubości plecionki widzę w ciężkiej a nawet bardzo ciężkiej gruntówce. Na żywca - jak nie ma nic lepszego ?
Pozdrawiam [2011-02-23 21:19]

pstrag222

hmm....to jaka linkę polecalibyście do ciężkiego spiningu?
[2011-02-23 21:42]

luke1219

Co do plecionki  to na żywca odradzam, w poprzednim sezonie używałem plecionki o zbliżonej grubości na żywca i karaś skutecznie za każdym razem mi ją plątał wskutek czego za każdym rzutem musiałem ją skracać. Po zmianie na żyłkę plątanie się nie było już tak częste, a jak już to supły z żyłki łatwiej rozwiązać niż z plecionki. Polecam na spining, 0.20 powinna być według mnie w sam raz:) na cięższych blaszkach w dobrze czuć pracę przynęty choć w tym aspekcie zależy też od kija. Pozdrawiam (proszę o wyrozumiałość w razie gdybym coś palną, jestem po dobrej dawce samogonki, kumpel obronił inżyniera).
[2011-02-23 23:08]

ivel 83

mysle ze na nasze wody to linka 0,18 to chyba maks chyba ze morze to wtedy co innego no ale to tylko moje zdanie
[2011-02-23 23:14]

pstrag222

wiec nie wiem miedzy 0.18 a 0.20 nie ma duzej roznicy wiec moze sie nada mam pare łowisk pełnych zaczepow. gdzie trzeba naprawde sie zastawic i sa ładne ryby. moze sie sprawdzi
[2011-02-24 18:38]

Waldi Fish

Co do plecionki  to na żywca odradzam, w poprzednim sezonie używałem plecionki o zbliżonej grubości na żywca i karaś skutecznie za każdym razem mi ją plątał wskutek czego za każdym rzutem musiałem ją skracać. Po zmianie na żyłkę plątanie się nie było już tak częste, a jak już to supły z żyłki łatwiej rozwiązać niż z plecionki. Polecam na spining, 0.20 powinna być według mnie w sam raz:) na cięższych blaszkach w dobrze czuć pracę przynęty choć w tym aspekcie zależy też od kija. Pozdrawiam (proszę o wyrozumiałość w razie gdybym coś palną, jestem po dobrej dawce samogonki, kumpel obronił inżyniera).

Prawdopodobnie zestaw na żywca był źle zmontowany i dlatego nastąpiło plątanie się plecionki. Ja też używam plecionki w zestawie na żywca i nie miałem jak dotąd ani jednego przypadku splątania się. Zwłaszcza przy połowie sandacza korzystniej jest stosowac plecionkę, ponieważ nie jest elastyczna jak żyłka i szarpnięcie przy zacięciu bardziej się przenosi na twardy "pysk" sandacza, co umożliwia skuteczne zacięcie.
[2011-02-24 19:06]

pstrag222

Co do plecionki  to na żywca odradzam, w poprzednim sezonie używałem plecionki o zbliżonej grubości na żywca i karaś skutecznie za każdym razem mi ją plątał wskutek czego za każdym rzutem musiałem ją skracać. Po zmianie na żyłkę plątanie się nie było już tak częste, a jak już to supły z żyłki łatwiej rozwiązać niż z plecionki. Polecam na spining, 0.20 powinna być według mnie w sam raz:) na cięższych blaszkach w dobrze czuć pracę przynęty choć w tym aspekcie zależy też od kija. Pozdrawiam (proszę o wyrozumiałość w razie gdybym coś palną, jestem po dobrej dawce samogonki, kumpel obronił inżyniera).

Prawdopodobnie zestaw na żywca był źle zmontowany i dlatego nastąpiło plątanie się plecionki. Ja też używam plecionki w zestawie na żywca i nie miałem jak dotąd ani jednego przypadku splątania się. Zwłaszcza przy połowie sandacza korzystniej jest stosowac plecionkę, ponieważ nie jest elastyczna jak żyłka i szarpnięcie przy zacięciu bardziej się przenosi na twardy "pysk" sandacza, co umożliwia skuteczne zacięci



hmm.........to jak był zmontowany ten zestaw? mi plączą sie jedynie przy ukleji jak góruje. a;e karas czy płoc nie powodowały plątań  zestawu
[2011-02-25 13:51]

rokers77

witam tak grubą plecionkę załóż na żywca, a kup se na spin taką 0,15 na dalekie rzuty i wytrzymałość też ma że dużych ryb nie zerwiesz; pozdrawiam
[2011-02-28 07:58]

Samotnik

        Ja używam żyłek od zawsze i tak narazie pozostanie .  Dobrze jest  słuchać rad tych z doświadczeniem ale wybór pozostanie i tak Tobie!!. Plecionka czy żyłka to dylemat  coraz większej liczby wędkarzy. Wiele przemawia za ale i przeciw Wybór często trudny. Ja pozostaje przy żyłkach !! .  Pozdrawiam  [2011-02-28 17:31]

Waldi Fish

W zależności od metody połowu, w niektórych lepsza będzie żyłka, w innych plecionka i dlatego obie są używane przez wędkarzy. 
[2011-02-28 18:07]