Zaloguj się do konta

Dylemat ws. wędki odległościowej.

utworzono: 2012/02/25 19:09
apolloonus

Wiele się naczytałem o metodzie odległościowej i od tego roku postanowiłem jej sam spróbować i zakupić sprzęt.Do wydania mam jakieś 350-400zł na wędkę +kołowrotek.W jednym ze sklepów polecono mi Jaxon Grand Virtuoso 4,20 cw.25 a w drugim Konger Arcus Match 4,20 cw.25.Cena Kongera to 180 zł natomiast Jaxona 200 zł.W jednym i drugim sklepie polecono mi do nich kołowrotek Mistrall Navigator .
Proszę wszystkich "odległościowców" o pomoc w wyborze.Może ktoś łowi tym sprzętem i napisze czy sa warte zainteresowania i czekam na inne sugestie w przedziale cenowym 350-400zł.
[2012-02-25 19:09]

Piko2003pl

nigdy nie wezmę jaxon-a tyle mogę powiedzieć,
ma za wiele złych opinii u moich znajomych wędkarzy.
ze sprzętu konger-a sam korzystam i nie narzekam
[2012-02-25 23:44]

szczawik1984

Mało jeszcze wiesz na temat sprzętu. Krytykujesz a nie łowisz tym zupełnie jak kobieta która coś tam usłyszała od jakiejś koleżanki i tak klepie bzdury do wszystkich. Jam mam Grand Virtuoso 420 i naprawdę fajnie mi się tym łowi, mam też Fiume za 600 zł i wiem czego się spodziewać po wyższej półce.

Prawda jest taka że konger, jaxon, mikado itp marki na naszym rynku są robione w Ch.R.L a kije z dolnej półki cenowej ( do 100 zł w detalu ) robią te same fabryki tylko inaczej malują.
[2012-02-26 00:23]

LYSY

Mało jeszcze wiesz na temat sprzętu. Krytykujesz a nie łowisz tym zupełnie jak kobieta która coś tam usłyszała od jakiejś koleżanki i tak klepie bzdury do wszystkich. Jam mam Grand Virtuoso 420 i naprawdę fajnie mi się tym łowi, mam też Fiume za 600 zł i wiem czego się spodziewać po wyższej półce.

Prawda jest taka że konger, jaxon, mikado itp marki na naszym rynku są robione w Ch.R.L a kije z dolnej półki cenowej ( do 100 zł w detalu ) robią te same fabryki tylko inaczej malują.


Nawet jeśli masz rację, to sprzęt Mikado Chinole robią wg. innych wzorców, i bije ogólnie Jaxona na łeb. Jak zaczynałem przygdę z zawodami, to większość sprzętu jeśli chodzi o baty i match-y miałem Mikado. Niektóre wędki użytkuję do dziś. Zapytaj kogokolwiek z łowiących "wysoko", który sprzęt by wybrali...... [2012-02-26 01:49]

cocaine

Witam.Jeżeli chcesz coś w miarę fajnego kupić na pewno nie będzie to jaxon,dragon,lub konger nie kupuj tego badziewia proponuję coś z daiwa lub  cormoran  kwotą jaką dysponujesz na pewno coś kupisz może nie będzie to górna półka ale będziesz zadowolony a sprzęt na kilka ładnych sezonów wytrzyma,np: Cormoran speciland match 4,20 5-20g/w lub Daiwa sweepfire match 3.95m do 30g/w co do kołowrotków  używam Daiwy megaforces 1550 do odległościówki i 2550 do feedera.Bezawaryjne cena przystępna i jakość niezła.Pozdrawiam.


[2012-02-26 06:02]

macros111

Wiele się naczytałem o metodzie odległościowej i od tego roku postanowiłem jej sam spróbować i zakupić sprzęt.Do wydania mam jakieś 350-400zł na wędkę +kołowrotek.W jednym ze sklepów polecono mi Jaxon Grand Virtuoso 4,20 cw.25 a w drugim Konger Arcus Match 4,20 cw.25.Cena Kongera to 180 zł natomiast Jaxona 200 zł.W jednym i drugim sklepie polecono mi do nich kołowrotek Mistrall Navigator .
Proszę wszystkich "odległościowców" o pomoc w wyborze.Może ktoś łowi tym sprzętem i napisze czy sa warte zainteresowania i czekam na inne sugestie w przedziale cenowym 350-400zł.

Witam kolego !

Kolego polece Ci naprawde swietny sprzet ktorym lowie od roku , wycigalem nim naprawde konkretne ryby z Odry(brzany,liny,klenie i leszcze) i zostanie Ci jeszcze pere zl na porzadna zylke, haki i pre wagllerow.

Wedka to Cormoran Speciland Maatch 420/do 25g;+/-160zl

Kolowrotek Cormoran Corcast 8PIF Super Jet 3000;+/-200zl

Kolego polowisz tym sprzetem kupe lat,swietnie wykonany,bezawaryjny,typowo do wedkarstwa odleglosciowego za nie duze pieniadze.Poszperaj jeszcze po sklepach bo kupujac ten zestaw w jednym sklepie otrzymasz spory rabat (np.sklep Bialaryba).

Odpusc sobie te Jaxony,Mikado i inne Mistralle.

Polecam szczeze,pozdrawiam.

[2012-02-26 06:40]

Bardzo fajne odległościówki produkuje fiume, ale jest to dośc drogi sprzęt. [2012-02-26 10:18]

macros111

Bardzo fajne odległościówki produkuje fiume, ale jest to dośc drogi sprzęt.

Kolega to chyba ma jeszcze czas na zakup takiego sprzetu,polka tego Cormorana i tak bardzo wysoka i w zupelnosci wystarczy nawet doswiadczonemu wedkarzowi.

Pozdrawiam.


[2012-02-26 10:39]

tmk

JA jako pierwszą odległościówke kupiłem -za radami kolegów z forum -
Browning Ambition Match  4,20  do 20gr.
i kosztuje ok 200 zł.  
Firma solidna, wędka świetnie pracuje. Nie żałuję wyboru a Tobie polecam.Jak chcesz o cos zapytać to pisz pw.


[2012-02-26 10:46]

fkuzi555

Jesli chodzi o browninga ambition to faktycznie kijek nienajgorszy. natomiast mala porada odnosnie kolowrotka. kolega wyzej napisal, ze ma do matcha kreciola 1550. jak dla mnie to sporo za maly kolowrotek. do tej metody optymalne jest okolo 3500-4000 z plytka szpula. w niewielkiej cenie masz np mitchell avocet match. nie ma co szukac malych kreciolkow, bo mocno skracaja rzuty.
jesli zas chodzi o kija - sam zaczynalem od mikado 4,20m z c.w. 30g i mam go do dzis i nadal uzywam przy lowieniu wiekszych rybek. na delikatniejsze lowienie jest sporo za sztywny i drobna rybka przy szybkosciowym lowieniu spadala. szukaj czegos lzejszego. bedzie bardziej uniwersalne [2012-02-26 12:43]

Tusior

DRAGON THYTAN SPECJALIST BREAM LUB FLOAT !!!!!! POLECAM BARDZO!!!
[2012-02-26 15:32]

szczawik1984

tylko żę jest jedna bardzo ważna rzecz co dzieli mikado od jaxona
miałem trochę reklamacji tej jak i drugiej firmy iiiii
Jaxon - jeden z najlepszych serwisów w kraju 100% reklamacji naprawiono
Mikado - 35 % odmów naprawy na koszt własny ponieważ usterka była z winy kupującego czego nie ma w jaxonie choć nie raz ewidentnie było widać że kij był zgnieciony.
[2012-02-26 16:05]

Lee001

Posiadam wędkę Jaxon Grand Virtuoso Match 3,90 cw. 5-25 gram. Łowiłem nią już dwa sezony i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń bardzo fajnie pracuje i jest wytrzymała, wyholowałem na nią karpia 6,5 kg i nie miałem wrażenia że zaraz pęknie. Jak dla mnie zupełnie wystarczająca, wiadomo że nie jest to daiwa, fiume czy shimano.
[2013-03-29 11:41]