Zaloguj się do konta

Dylemat rozwoju

utworzono: 2019/02/01 11:44
MACiE1

Witam wszystkich kolegów po kiju

Wędkuje od kilku lat zarówno rekreacyjnie jak i na zawodach naspinningi bata lecz chciałbym sie skupić na jednej metodzie lecz nie mogę się zdecydować w , którą metodę się wgłebić POMOŻECIE KOLEDZY ZDECYDOWAĆ z góry dziękuje za pomoc [2019-02-01 11:44]

ryukon1975

Pytanie bez odpowiedzi. Jeden zostaje artystą drugi tylko rzemieślnikiem. :) Ogólnie nie wiem dlaczego ktoś ma decydować o Twoim życiu w takich tematach. [2019-02-01 11:52]

Witam wszystkich kolegów po kiju

Wędkuje od kilku lat zarówno rekreacyjnie jak i na zawodach naÂspinningÂi bata lecz chciałbym sie skupić na jednej metodzie lecz nie mogę się zdecydować w , którą metodę się wgłebić POMOŻECIE KOLEDZY ZDECYDOWAĆ z góry dziękuje za pomoc

Zacznij łowić tylko na grunt. [2019-02-01 12:35]

ogtw

Kilkadziesiąt lat temu, kiedy jedna blacha przypadała na kilkaset szczupaków, to spinning był najlepszy. Nie potrzeba było kopać robaków, albo gotować ciasta. Teraz, kiedy na jednego szczupaka przypada kilkanaście różnych sztucznych przynęt, na dobry połów można liczyć tylko na początku sezonu. Czasami jesienią, jeżeli woda jeszcze nie ostygła i jest dobrze natleniona, to drapieżniki mogą wpaść w szał żerowania. Z moich obserwacji, metoda gruntowa jest dosyć wygodna. Wędkarz przychodzi na łowisko, rozkłada sprzęt, zarzuca, po godzinie przerzuca a po kilku godzinach zwija, pakuje i idzie do domu. Moim zdaniem, na obecne czasy w mojej okolicy, najlepsza metoda to łowienie wędką spławikową z kołowrotkiem. Wędka długości 3, 6 metra, jeżeli ktoś jest silniejszy, to może być trochę dłuższa, żyłka 0, 18 przypon 0, 16 mocny haczyk 0, 14 na haczyku dwie pinki, albo kawałek ciasta. Z takim sprzętem, po zanęceniu brania są ciągle. Jeżeli przestanie brać, to znaczy, że w pobliżu jest drapieżnik, wtedy można spróbować złowić tego drapieżnika inną wędką. [2019-02-01 14:24]

adii3

Złóż cały swój sprzęt na oddzielne kupki spinningową, spławikową itp. i proste zacznij łowić na to na co masz najwięcej gratów. Wędkrstwo to bądź co bądź drogie hobby i kolekcjonowani sprzętu od podstaw dobrze drenuje kieszeń. [2019-02-01 14:25]

kaban

Skoro lubisz łowić i na spinning i batem to moim zdanie jest takie - rób tak dalej dopóki sam nie ocenisz która metoda sprawia ci więcej przyjemności. Ja jestem fanatykiem łowienia na sztuczne przynęty i póki zdrowie pozwoli będę brodził, chadzał brzegami wszelakich rzek i rzeczułek a czasami zaglądnę nad jakiś zbiornik. [2019-02-01 15:28]

arasshater

Ja nie widzę zupełnie niczego złego w tym, żeby wędkować dwoma lub trzema metodami, które się lubi. Bardzo lubię wędkarstwo spinningowe i najczęściej wybieram taką metodę. Dziadek zaraził mnie natomaiast wędkarstwem spławikowym i czasami wolę zwyczajnie posiedzieć na dupie i pogapić się na spławik (ale kijek spinningowy zawsze mam ze sobą). Mówienie komuś "rób tak albo siak" jest z góry skazane na porażkę i w ogóle nie powinno się tego oczekiwać od innych, chyba że się jest bezwolną amebą, której ciężko samej decydować o swoim życiu. [2019-02-01 17:52]

marcin-sz

Po co wybierać? [2019-02-02 09:07]

Panowie .Zgoda temat jest lekko "dziwny" , zabawny ,może nawet ktoś sobie robi z nas jaja  ale to nikogo z was nie upoważnia do wyśmiewania ,wyzywania od cyt." bezwolnych ameb".
Koleś zadaje pytanie i oczekuje odpowiedzi/porady a może tylko opinii.
Tu nie chodzi o "kazanie" tylko wyrażenie swojej opinii.
Poza tym przez sam szacunek do kolegi wypada udzielić mu normalnej odpowiedzi  zamiast wyśmiewać ,szydzić ,wklejać obrazki czy pisać o mieszanym Mortal kombat.

Poco wogole zadawać pytania??? po co to forum ?? dla bloga ?? po to aby zareklamować sprzęt??
A właśnie ile tematów typu co lepsze wędka A czy wędka B ?
Co wybrać kołowrotek taki,siaki czy owaki?? dlaczego wtedy nie ma docinek, wyśmiewania??
Nic dziwnego że na forum jest coraz mniej userów skoro panuje tu taka a nie inna atmosfera  .
Co chcecie przez te zgrywy pokazać, że jesteście tacy zajebiści?????

[2019-02-02 13:12]

No tego wskazanego to ty z siebie robisz. nie masz czego bronić, bo pytanie było absurdalne, sprowadzajace się do "pomóżcie mi zadecydować co mnie interesuje bardziej". Też potrzebujesz suflera do decydowania o swoim życiu?

Nikogo nie bronie .,Tylko może przestali byście sie napierniczać z kolesia?
Jak to mawiają "nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi"
[2019-02-02 22:11]

Niestety na pytanie: "powiedzcie mi co lubię w życiu robić i co chciałbym w nim robić" ciężko znaleźć dobrą odpowiedź, dlatego też nie powinny dziwić te udzielone.

A może jeśli nic mądrego nie potrafisz wymyślić , wystarczy milcześ niż robić z siebie durnia i pisać głupoty??

A Tobie co? Ojca Ci naleśnikiem spoliczkowałem, że z takimi tekstami do mnie?

A ty co?? taki delikatny? a z kogoś się lubisz naśmiewać .
Zresztą sory ale nie napisałem "jesteś durniem " tylko robić z siebie durnia" a to jest różnica zresztą oki przepraszam. Naprawdę dajcie se siana bo przesadzacie .

[2019-02-02 22:24]

fishark

Jarek, Przed tymi co sie wyśmiewają to długa droga aby osiągnąć takie doświadczenie. Jad który w nich zbiera muszą jakoś wyżucić, ale nie tędy droga! ten jad ich zniszczy, nie trać na nich czasu, może kiedyś otworzą oczy. [2019-02-03 02:23]

ryukon1975

Jakie pytanie takie odpowiedzi. Czasem jak się za długo posiedzi i to poczyta trzeba odreagować. obrócenie kolejnego z rzędu takiego tematu w żart to najmniejsze zło.
Od wczoraj nie mogę zapomieć tematu dnia z faceeboka "jak ktoś łowi na spławik niech lajkuje i skomentuje". Co do ... skomentować?
Są oczywiście i normalne teksty. Są i dobre tekst których też nie sposób zapomnieć. O jednym z portali " tam już mają i opisują takie spinningi że nie tylko czują pracę przynęty ale nawet kręcący się krętlik". :) Portal wychwalany tu pod niebiosa swego czasu a wczoraj wędkarze których znam od lat i ich cenię (dlatego że potrafią łowić) pojechali po nim aż miło.

Jeśli ktoś nie potrafi pogodzić się z faktami zawsze jest rozwiązanie. Może założyć 1 478 545 forum, grupę na faceeboku lub kanał na You Tube być sobie adminem. moderatorem i jedynym czytelnikiem czy widzem włącznie. Ubędzie znów z dwie osoby ale tak widocznie musi być.

Zdaję sobie sprawę że zimowy bezruch i nuda daje się wielu we znaki ale to nie znaczy że należy je zabijać wypisywaniem głupot. Ogólnie to co tu teraz piszę to też czysta strata czasu.
[2019-02-03 05:48]

Jakub Woś

Niestety na pytanie: "powiedzcie mi co lubię w życiu robić i co chciałbym w nim robić" ciężko znaleźć dobrą odpowiedź, dlatego też nie powinny dziwić te udzielone.

A może jeśli nic mądrego nie potrafisz wymyślić , wystarczy milcześ niż robić z siebie durnia i pisać głupoty??

A Tobie co? Ojca Ci naleśnikiem spoliczkowałem, że z takimi tekstami do mnie?

A ty co?? taki delikatny? a z kogoś się lubisz naśmiewać .
Zresztą sory ale nie napisałem "jesteś durniem " tylko robić z siebie durnia" a to jest różnica zresztą oki przepraszam. Naprawdę dajcie se siana bo przesadzacie .

Â
W którym nomencie tak się naśmiewałem? w którym przesadziłem?
[2019-02-03 07:59]

ogtw

pacem inter christianos [2019-02-03 09:06]

W którym nomencie tak się naśmiewałem? w którym przesadziłem?
Â

Odpisałem ci na Pw
i przestańcie robić Gównoburze [2019-02-03 09:46]

Julian

Ponieważ zadawane na Naszym portalu osiągnęły już intelektualne i co Najważniejsze Wędkarskie Apogeum. Ośmielam zadać następujące pytanie . Ja również wędkuje od parudziesięciu ( circa 40) lat. I gdy zaczynałem moją przygodę z wędką miałem do dyspozycji szary papier toaletowy lub nie miałem go wcale. W dzisiejszym prulaistycznym świecie gdy mam tyle tego do wybory co mi polecacie. I żeby nie być posądzanym o różne sympatie polityczne - którą ręką mam sobie d..... podetrzeć. Ps. Z góry dziękuję za trafne i rzeczowe propozycje. [2019-02-03 12:43]

A to już julianie zależy czy jesteś prawo czy lewo ręczny. Osoby praworęczne podcierają się z reguły prawą rąką.
Jeszcze mała sugestia -wybieraj papier 3 warstwowy gdyż inaczej możesz sobie pobrudzić dłoń. [2019-02-03 13:01]

kaban

Koledzy idźcie się przejść i odetchnijcie świeżym powietrzem ( u mnie napierdziela halny ) bo ta dyskusja nie jest warta tego co czytam. Ja byłem nad rzeką, odetchnąłem pełną piersią, pstrąga nie złowiłem ale jestem zadowolony i heppy :) [2019-02-03 15:03]

Basia Kier

A to już julianie zależy czy jesteś prawo czy lewo ręczny. Osoby praworęczne podcierają się z reguły prawą rąką.
Jeszcze mała sugestia -wybieraj papier 3 warstwowy gdyż inaczej możesz sobie pobrudzić dłoń.

No i widzisz, że i ty odpowiadasz na takim samy poziomie, na jakim pytanie zostalo zadane (Julian, nie obraź się, ironię twego wpisu złapałam). I nikt się nie czepia odpowiedzi.
Rozwiązanie dla pytającego podał zielony401, radząc mu iść na grzyby :) bo widocznie wędkarstwo pytającego przerosło.
A dla reszty recepta kabana - nad rzekę marsz. Ja rano byłam i - mimo zera -jestem zadowolona, Czarna Nida jest piękna. [2019-02-03 15:35]

Julian

Nie chciałem nikogo ,,zniesmaczyć" ale pewne ,,zapytania " przekraczają granicę percepcji. Przecież to już jakiś obłęd zaczyna przypominać. A co najgorsze że niektórzy próbują traktować to na serio. Ale cóż przynajmniej z mojej strony- wtłumaczę się następująco . Jakie pytanie taka odpowiedż. Faktycznie najwyższy czas na ryby . Bo fiksum dyrdum dostaniemy. Nie dajmy się zwariować. Pozdrawiam . [2019-02-03 16:02]

Jeszcze mała sugestia -wybieraj papier 3 warstwowyÂÂ gdyż inaczej możesz sobie pobrudzić dłoń.

No i widzisz, że i ty odpowiadasz na takim samy poziomie, na jakim pytanie zostalo zadane (Julian, nie obraź się, ironię twego wpisu złapałam). I nikt się nie czepia odpowiedzi.
Rozwiązanie dla pytającego podał zielony401, radząc mu iść na grzyby :) bo widocznie wędkarstwo pytającego przerosło.
A dla reszty recepta kabana - nad rzekę marsz. Ja rano byłam i - mimo zera -jestem zadowolona, Czarna Nida jest piękna.

Słuchaj Basiu czy jak ci tam (nie jest to przytyk tylko nie wiem z kim mam przyjemność)
Kiedy widzę że ktoś se robi jaja to nie ma problemu.Mogę żartować a nawet pisać o łajnie .Ale kiedy ktoś być może serio pyta a wy sobie z niego jaja robicie ,jeden mu proponuje pójście do wróżki , inny wyjeżdża z bezwolną amebą to mnie szlag jasny trafia. bo ludzie często wybierają tylko 1 technikę wędkarską z różnych przyczyn .
ja przez to przechodziłem.. ze spławika zrezygnowałem bo mi się takie łowienie nie podobało a ze spinningu zrezygnowałem ze względów zdrowotnych..
Ktoś młody,sprawny tego może mnie zrozumie .
czasami zdarza sie że sprawny rezygnuje z 2-3 metod i poświęca się jednej metodzie i ją doskonali
Mam kolegów , 1 był zapalonym spławikowcem ,nawet w zawodach startował i to z sukcesami ale zrezygnował z tyczki na rzecz feederów i spinningu.Inny 15 lat był grunciarzem a stał się zawołanym spinningistą .
Ludzie zmieniają preferowane metody i to z różnych względów jedni ze względów zdrowotnych ,inni dla kasy czy porostu im sie tak podoba i tyle .i mają do tego święte prawo. i nikt nie ma prawa z nich się nabijać [2019-02-03 18:59]

Basia Kier

Słuchaj Jaruś czy jak ci tam (muszę niestety dostosować sie do twego stylu rozpoczynania rozmowy...), wybrałeś metodę łowienia, zrezygnowałeś z innych i nikt się z ciebie nie nabija. Zrobiłeś to SAM, bez niczyich rad i pytania o to jak masz żyć. Kolega pytający zwraca się do nas z grubsza o to aby mu powiedzieć co ma wybrać. A skąd my to wiemy, co mu bardziej pasuje? Będzie pytał też co ma zjeść na śniadanie? A może i żonę mamy mu wybrać (nie znam jego statusu cywilnego) i czy ma mieć dzieci? Bez przesady. [2019-02-03 19:35]

TheBill

Ale trujesz... Ilu z tych twoich kolegów/znajomych zmieniało metodę pod namową obcych ludzi? To normalne że decydujesz się z różnych względów na różne metody ale zwsze jest to świadoma decyzja. A pytanie na forum to już rzeczywiście zdawanie się na ślepy los. [2019-02-03 19:37]

Basia Kier

@TheBill, racja, niech rzuci monetą. [2019-02-03 19:41]

piotrybki

aha Pan się tylko zapytał żeby mu doradzic może troche mniej chamstwa którego na różnych grupach jak i wodą nie brakuje wędkarze się powinni jednoczyć a różnić [2019-02-03 20:00]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia