Dylemat rozwoju

/ 46 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam wszystkich kolegów po kiju

Wędkuje od kilku lat zarówno rekreacyjnie jak i na zawodach naspinningi bata lecz chciałbym sie skupić na jednej metodzie lecz nie mogę się zdecydować w , którą metodę się wgłebić POMOŻECIE KOLEDZY ZDECYDOWAĆ z góry dziękuje za pomoc
ryukon1975

Pytanie bez odpowiedzi. Jeden zostaje artystą drugi tylko rzemieślnikiem. :) Ogólnie nie wiem dlaczego ktoś ma decydować o Twoim życiu w takich tematach. (2019/02/01 11:52)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

użytkownik26223

Witam wszystkich kolegów po kiju

Wędkuje od kilku lat zarówno rekreacyjnie jak i na zawodach naÂspinningÂi bata lecz chciałbym sie skupić na jednej metodzie lecz nie mogę się zdecydować w , którą metodę się wgłebić POMOŻECIE KOLEDZY ZDECYDOWAĆ z góry dziękuje za pomoc

Zacznij łowić tylko na grunt. (2019/02/01 12:35)

ogtw

Kilkadziesiąt lat temu, kiedy jedna blacha przypadała na kilkaset szczupaków, to spinning był najlepszy. Nie potrzeba było kopać robaków, albo gotować ciasta. Teraz, kiedy na jednego szczupaka przypada kilkanaście różnych sztucznych przynęt, na dobry połów można liczyć tylko na początku sezonu. Czasami jesienią, jeżeli woda jeszcze nie ostygła i jest dobrze natleniona, to drapieżniki mogą wpaść w szał żerowania. Z moich obserwacji, metoda gruntowa jest dosyć wygodna. Wędkarz przychodzi na łowisko, rozkłada sprzęt, zarzuca, po godzinie przerzuca a po kilku godzinach zwija, pakuje i idzie do domu. Moim zdaniem, na obecne czasy w mojej okolicy, najlepsza metoda to łowienie wędką spławikową z kołowrotkiem. Wędka długości 3, 6 metra, jeżeli ktoś jest silniejszy, to może być trochę dłuższa, żyłka 0, 18 przypon 0, 16 mocny haczyk 0, 14 na haczyku dwie pinki, albo kawałek ciasta. Z takim sprzętem, po zanęceniu brania są ciągle. Jeżeli przestanie brać, to znaczy, że w pobliżu jest drapieżnik, wtedy można spróbować złowić tego drapieżnika inną wędką. (2019/02/01 14:24)

adii3

Złóż cały swój sprzęt na oddzielne kupki spinningową, spławikową itp. i proste zacznij łowić na to na co masz najwięcej gratów. Wędkrstwo to bądź co bądź drogie hobby i kolekcjonowani sprzętu od podstaw dobrze drenuje kieszeń. (2019/02/01 14:25)

kaban

Skoro lubisz łowić i na spinning i batem to moim zdanie jest takie - rób tak dalej dopóki sam nie ocenisz która metoda sprawia ci więcej przyjemności. Ja jestem fanatykiem łowienia na sztuczne przynęty i póki zdrowie pozwoli będę brodził, chadzał brzegami wszelakich rzek i rzeczułek a czasami zaglądnę nad jakiś zbiornik. (2019/02/01 15:28)

arasshater

Ja nie widzę zupełnie niczego złego w tym, żeby wędkować dwoma lub trzema metodami, które się lubi. Bardzo lubię wędkarstwo spinningowe i najczęściej wybieram taką metodę. Dziadek zaraził mnie natomaiast wędkarstwem spławikowym i czasami wolę zwyczajnie posiedzieć na dupie i pogapić się na spławik (ale kijek spinningowy zawsze mam ze sobą). Mówienie komuś "rób tak albo siak" jest z góry skazane na porażkę i w ogóle nie powinno się tego oczekiwać od innych, chyba że się jest bezwolną amebą, której ciężko samej decydować o swoim życiu. (2019/02/01 17:52)

marcin-sz

Po co wybierać? (2019/02/02 09:07)

użytkownik26223

Panowie .Zgoda temat jest lekko "dziwny" , zabawny ,może nawet ktoś sobie robi z nas jaja  ale to nikogo z was nie upoważnia do wyśmiewania ,wyzywania od cyt." bezwolnych ameb".
Koleś zadaje pytanie i oczekuje odpowiedzi/porady a może tylko opinii.
Tu nie chodzi o "kazanie" tylko wyrażenie swojej opinii.
Poza tym przez sam szacunek do kolegi wypada udzielić mu normalnej odpowiedzi  zamiast wyśmiewać ,szydzić ,wklejać obrazki czy pisać o mieszanym Mortal kombat.

Poco wogole zadawać pytania??? po co to forum ?? dla bloga ?? po to aby zareklamować sprzęt??
A właśnie ile tematów typu co lepsze wędka A czy wędka B ?
Co wybrać kołowrotek taki,siaki czy owaki?? dlaczego wtedy nie ma docinek, wyśmiewania??
Nic dziwnego że na forum jest coraz mniej userów skoro panuje tu taka a nie inna atmosfera  .
Co chcecie przez te zgrywy pokazać, że jesteście tacy zajebiści?????

(2019/02/02 13:12)

użytkownik26223

No tego wskazanego to ty z siebie robisz. nie masz czego bronić, bo pytanie było absurdalne, sprowadzajace się do "pomóżcie mi zadecydować co mnie interesuje bardziej". Też potrzebujesz suflera do decydowania o swoim życiu?

Nikogo nie bronie .,Tylko może przestali byście sie napierniczać z kolesia?
Jak to mawiają "nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi"
(2019/02/02 22:11)

użytkownik26223

Niestety na pytanie: "powiedzcie mi co lubię w życiu robić i co chciałbym w nim robić" ciężko znaleźć dobrą odpowiedź, dlatego też nie powinny dziwić te udzielone.

A może jeśli nic mądrego nie potrafisz wymyślić , wystarczy milcześ niż robić z siebie durnia i pisać głupoty??

A Tobie co? Ojca Ci naleśnikiem spoliczkowałem, że z takimi tekstami do mnie?

A ty co?? taki delikatny? a z kogoś się lubisz naśmiewać .
Zresztą sory ale nie napisałem "jesteś durniem " tylko robić z siebie durnia" a to jest różnica zresztą oki przepraszam. Naprawdę dajcie se siana bo przesadzacie .

(2019/02/02 22:24)

fishark

Jarek, Przed tymi co sie wyśmiewają to długa droga aby osiągnąć takie doświadczenie. Jad który w nich zbiera muszą jakoś wyżucić, ale nie tędy droga! ten jad ich zniszczy, nie trać na nich czasu, może kiedyś otworzą oczy. (2019/02/03 02:23)

ryukon1975

Jakie pytanie takie odpowiedzi. Czasem jak się za długo posiedzi i to poczyta trzeba odreagować. obrócenie kolejnego z rzędu takiego tematu w żart to najmniejsze zło.
Od wczoraj nie mogę zapomieć tematu dnia z faceeboka "jak ktoś łowi na spławik niech lajkuje i skomentuje". Co do ... skomentować?
Są oczywiście i normalne teksty. Są i dobre tekst których też nie sposób zapomnieć. O jednym z portali " tam już mają i opisują takie spinningi że nie tylko czują pracę przynęty ale nawet kręcący się krętlik". :) Portal wychwalany tu pod niebiosa swego czasu a wczoraj wędkarze których znam od lat i ich cenię (dlatego że potrafią łowić) pojechali po nim aż miło.

Jeśli ktoś nie potrafi pogodzić się z faktami zawsze jest rozwiązanie. Może założyć 1 478 545 forum, grupę na faceeboku lub kanał na You Tube być sobie adminem. moderatorem i jedynym czytelnikiem czy widzem włącznie. Ubędzie znów z dwie osoby ale tak widocznie musi być.

Zdaję sobie sprawę że zimowy bezruch i nuda daje się wielu we znaki ale to nie znaczy że należy je zabijać wypisywaniem głupot. Ogólnie to co tu teraz piszę to też czysta strata czasu.
(2019/02/03 05:48)

Jakub Woś

Niestety na pytanie: "powiedzcie mi co lubię w życiu robić i co chciałbym w nim robić" ciężko znaleźć dobrą odpowiedź, dlatego też nie powinny dziwić te udzielone.

A może jeśli nic mądrego nie potrafisz wymyślić , wystarczy milcześ niż robić z siebie durnia i pisać głupoty??

A Tobie co? Ojca Ci naleśnikiem spoliczkowałem, że z takimi tekstami do mnie?

A ty co?? taki delikatny? a z kogoś się lubisz naśmiewać .
Zresztą sory ale nie napisałem "jesteś durniem " tylko robić z siebie durnia" a to jest różnica zresztą oki przepraszam. Naprawdę dajcie se siana bo przesadzacie .

Â
W którym nomencie tak się naśmiewałem? w którym przesadziłem?
(2019/02/03 07:59)

ogtw

pacem inter christianos (2019/02/03 09:06)

użytkownik26223

W którym nomencie tak się naśmiewałem? w którym przesadziłem?
Â

Odpisałem ci na Pw
i przestańcie robić Gównoburze (2019/02/03 09:46)