Zaloguj się do konta

Dwudniowe zawody karpiowe-sprzęt i przynęty

utworzono: 2012/05/13 20:31
Klimsiak

Witam chciałbym się poradzić jakiś doświadczonych karpiarzy jakie zanęty, kulki itp wybrać na 2-dniowe zawody karpiowe oraz czy swinger będzie bardzo potrzebny do połowu nocą czy może sam sygnalizator i bombka wystarczy? Mam ograniczony budżet (150zł) z czego muszę kupić jakiś sygnalizator bo to mój pierwszy raz kiedy będę łowił z gruntu. Na sygnalizator chce przeznaczyć max 60 zł. Prosił bym o jakieś wasze sprawdzone zanęty, kulki, pellet itp. 
Pozdrawiam.
[2012-05-13 20:31]

Piotr 100574

byś chyba musiał napisać kolegom na jakiej wodzie będą te zawody to może ktoś tam łowił i ci doradzi co do smaku kulek ,a co do sygnalizatora to pewnie jak będziesz pilnował wędek to ci wystarczy najzwyklejszy i najtańszy sygnalizator ,myślę że na takich zawodach łowi się parami ,to jeżeli nawet ci się oko zamknie to kumpel ci zerknie na sprzęt
[2012-05-13 20:48]

Klimsiak

Łowisko na którym łowie nazywa się Klekot i znajduję się kilka km od Włoszczowy. Jest to woda stojąca. Cóż więcej mogę powiedzieć zbytnio nie znam tego zbiornika bo łowię tam dopiero od kwietnia.  [2012-05-14 21:00]

Piotr 100574

znajomy karpiarz mi powiedział że na zawody potrzebował byś jakieś dobre kulki ,a jakie są dobre to kolego sprawdz w tematach o łowieniu karpi ,jest tego bardzo dużo na portalu ,kulek nie musisz mieć wiele ,parę sztuk ci wystarczy ,zanętę najlepiej mieć drobną żeby zatrzymać ryby jak najdłużej w łowisku ,nie jestem karpiarzem i więcej ci nie pomogę niestety ,poszukaj w wyszukiwarce portalowej ,są setki tematów o karpiach
[2012-05-15 16:48]

Klimsiak

Ok poszukam i dziękuję :) [2012-05-15 20:51]

janusz1401

Piszesz że są to zawody dwu dniowe, ja bym nie ryzykował z kulkami do kulek trzeba ryby przyzwyczaić (kilku dniowym nęceniem) jak karpie nie znają w tej wodzie kulek to nie będziesz miał brania ja bym polecił kukurydze z puszki i rosówki mogą być lepsze efekty

[2012-05-15 21:08]

florentyna

mo drogi kolego :)
na twoim miejscu zrobil bym tak z zaneta:
dobte kulki proteinowe np dynamite baits na hak + kilka do worka pva
pellet np TB 8 i 12mm ok2kg(również wsypujesz do pva + kilka ziaren konopi)
konopia z kukurydza tego to według uznania np 4kg(oczywiscie kuku)
necisz systenatycznie nie wsypuj wszystkiego odrazu
( gdy jade na zasiadke dzien noc dzien to tyle tego biore )
pozdrawiam

[2012-05-15 21:15]

Witam chciałbym się poradzić jakiś doświadczonych karpiarzy jakie zanęty, kulki itp wybrać na 2-dniowe zawody karpiowe oraz czy swinger będzie bardzo potrzebny do połowu nocą czy może sam sygnalizator i bombka wystarczy? Mam ograniczony budżet (150zł) z czego muszę kupić jakiś sygnalizator bo to mój pierwszy raz kiedy będę łowił z gruntu. Na sygnalizator chce przeznaczyć max 60 zł. Prosił bym o jakieś wasze sprawdzone zanęty, kulki, pellet itp. 
Pozdrawiam.

z tanich kulek sprawdzał mi sie traper i lorpio piotra lorenca, jesli chodzi o sygnalizator to w tej cenie polecił bym ci cupido,co do swingera to nie jest konieczny ale dobrze by było jak bys go posiadał. [2012-05-15 21:17]

Klimsiak

Piszesz że są to zawody dwu dniowe, ja bym nie ryzykował z kulkami do kulek trzeba ryby przyzwyczaić (kilku dniowym nęceniem) jak karpie nie znają w tej wodzie kulek to nie będziesz miał brania ja bym polecił kukurydze z puszki i rosówki mogą być lepsze efekty


Karpie tam znają kulki na pewno bo z tego co mi wiadomo praktycznie codziennie są tam jacy ś karpiarze którzy nęcą kulkami (przynajmniej niektórzy).



mo drogi kolego :)
na twoim miejscu zrobil bym tak z zaneta:
dobte kulki proteinowe np dynamite baits na hak + kilka do worka pva
pellet np TB 8 i 12mm ok2kg(również wsypujesz do pva + kilka ziaren konopi)
konopia z kukurydza tego to według uznania np 4kg(oczywiscie kuku)
necisz systenatycznie nie wsypuj wszystkiego odrazu
( gdy jade na zasiadke dzien noc dzien to tyle tego biore )
pozdrawiam


Dziękuje za przepis. 



z tanich kulek sprawdzał mi sie traper i lorpio piotra lorenca, jesli chodzi o sygnalizator to w tej cenie polecił bym ci cupido,co do swingera to nie jest konieczny ale dobrze by było jak bys go posiadał.


Dziękuje za nazwy kulek. W sklepie w którym się zaopatruję widziałem je więc pewnie je kupię.



[2012-05-16 20:05]

Piszesz że są to zawody dwu dniowe, ja bym nie ryzykował z kulkami do kulek trzeba ryby przyzwyczaić (kilku dniowym nęceniem) jak karpie nie znają w tej wodzie kulek to nie będziesz miał brania ja bym polecił kukurydze z puszki i rosówki mogą być lepsze efekty


Karpie tam znają kulki na pewno bo z tego co mi wiadomo praktycznie codziennie są tam jacy ś karpiarze którzy nęcą kulkami (przynajmniej niektórzy).



mo drogi kolego :)
na twoim miejscu zrobil bym tak z zaneta:
dobte kulki proteinowe np dynamite baits na hak + kilka do worka pva
pellet np TB 8 i 12mm ok2kg(również wsypujesz do pva + kilka ziaren konopi)
konopia z kukurydza tego to według uznania np 4kg(oczywiscie kuku)
necisz systenatycznie nie wsypuj wszystkiego odrazu
( gdy jade na zasiadke dzien noc dzien to tyle tego biore )
pozdrawiam


Dziękuje za przepis. 



z tanich kulek sprawdzał mi sie traper i lorpio piotra lorenca, jesli chodzi o sygnalizator to w tej cenie polecił bym ci cupido,co do swingera to nie jest konieczny ale dobrze by było jak bys go posiadał.


Dziękuje za nazwy kulek. W sklepie w którym się zaopatruję widziałem je więc pewnie je kupię.



kup scopex trapera i fish lorpio

[2012-05-16 20:12]

florentyna

wiele osob ceni sobie trapera scopex( sobicie nie lowilem na nie)ale pewnie maja cos w sobie :)
[2012-05-17 22:20]

Klimsiak

Dziękuję wszystkim za rady. Kupiłem fish lorpio i scopex' a. Mam nadzieję że coś złapię :)

Pozdrawiam.

[2012-05-19 00:00]