Dwie wędki z lodu?

/ 32 odpowiedzi
goplo

jak dobrze biorą to na dwie wędki i tak nie ma sensu więcej brań się wtedy marnuje niż na jedną, mi ten zakaz zupełnie nie przeszkadza (2010/08/26 11:36)

marcixo

mimo to nie wolno ;)takie prawo ;p (2010/08/29 14:28)

Dzager

Dokładnie. Jak są dobre i dość częste brania , to nie warto na dwie wędki łowić bo się dużo brań traci,lecz czasami się przydaje gdy nic nie bierze a szukamy w około innego miejsca. (2010/09/06 19:25)

użytkownik53588

Możesz nawet i 50 wędek zastawić . To będzie naprawdę coś . Pamiętaj jednak że Regulamin przewiduje i dopuszcza użycia tylko 1 wędki w jednej przerębli o bezpiecznych , nieinwazyjnych rozmiarach . Korzystając z okazji - pozdrawiam  tych wszystkich  "wędkarzy " z PZW ,łowiących okonie na wędkę a szczupaki zaś na tzw klepkę . Pozdrawiam Was - kłusole bo  wiem że na co dzień niemożliwe jest odróżnienie wytrwałego sportowca ślęczącego nad przeręblą od was czyli kłusoli i barbarzyńców najgorszego z możliwych  segmentu . (2010/09/10 14:01)

użytkownik53588

Kłusownictwo zimowe w tym łowienie na tzw  "klepkę " ( deska z zestawem żywcowym wbita w lód ) to bardzo częste zjawisko nad naszymi wodami . Wielokrotnie stwierdziłem że duża część aktów czystego barbarzyństwa jest dziełem osób należących do PZW . Łowią oni na wędkę a parę kilometrów dalej - stawiają klepki , sznury lub co gorsza kłusują pod osłoną nocy - przy pomocy niewodu ...  Jako wędkarze starajmy się więc zrobić wszystko aby ta wszechobecna horda dzikusów ( niejednokrotnie składająca się z osób  należących  do PZW ) nigdy więcej już nie pojawiła się na lodowej tafli ... (2010/09/10 14:09)

Romuald55

Nie bardzo rozumie emocji jakie wywoluje ten temat.Regulamin mowi wyraznie ze spod lodu mozna lowic tylko na jedna wedke,nie mozna uzywac na zanete zywej lub martwej ryby czy fileta.Otwor w lodzie nie moze byc wiekszy niz 20cm a odleglosc miedzy nimi mniej niz metr.Kto tego nie przestrzega bedzie niemile zaskoczony spotkaniem ze straza rybacka. (2010/09/10 14:23)