Zaloguj się do konta

Dwie przynęty na wodach PZW?

utworzono: 2015/01/19 16:51

"Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą ,  uzbrojoną  w nie więcej niż dwa haczyki"
Tak po dokładniejszym przyjrzeniu się temu zapisowi mam wrażenie że ani słowo " wyposażoną" ani kolorowe  " uzbrojoną " nie jest tutaj kluczowe, kluczowy wydaje się przecinek ponieważ postawiony w innym miejsu zupełnie zmienia sens zdania. A więc : - "z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą , ..." - według mnie postawienie przecinka w tym miejscu nie wymaga uzbrojenia przynęty ponieważ ta część zdania jest częścią nadrzędną a to co po przecinku jest  tylko uzupełnieniem  - "z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą uzbrojoną , ..."  - dopiero w tym przypadku byłoby  wymagane uzbrojenie przynęty  Trzeba by się dokładniej zagłębić w rolę przecinka w zdaniu .


Z pewnoscia autorzy tego punktu regulaminowego doglebnie sie zaglebili w aspekt przekazu bo pewnie wszyscy ukonczyli Cambridge

[2015-01-21 15:25]

Artur z Ketrzyna

"Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą ,  uzbrojoną  w nie więcej niż dwa haczyki"
Tak po dokładniejszym przyjrzeniu się temu zapisowi mam wrażenie że ani słowo " wyposażoną" ani kolorowe  " uzbrojoną " nie jest tutaj kluczowe, kluczowy wydaje się przecinek ponieważ postawiony w innym miejsu zupełnie zmienia sens zdania. A więc : - "z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą , ..." - według mnie postawienie przecinka w tym miejscu nie wymaga uzbrojenia przynęty ponieważ ta część zdania jest częścią nadrzędną a to co po przecinku jest  tylko uzupełnieniem  - "z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą uzbrojoną , ..."  - dopiero w tym przypadku byłoby  wymagane uzbrojenie przynęty  Trzeba by się dokładniej zagłębić w rolę przecinka w zdaniu .


Z pewnoscia autorzy tego punktu regulaminowego doglebnie sie zaglebili w aspekt przekazu bo pewnie wszyscy ukonczyli Cambridge

Bez tego uzupełnienia, nie ma mowy o łowieniu ryb.
Przepis, paragraf masz spełnić cały nie częściowy.

Zagłębić się w rolę przecinka. Dobre.


[2015-01-21 21:30]

pakul1206

"Zagłębić się w rolę przecinka. Dobre."
Pewnie że dobre,to nie tylko zwykły znak interpunkcyjny, zobacz jak zwykły przecinek zmienia sens zdania: Zabić nie można,UWOLNIĆ...  -      uniewinnienie ZABIĆ, nie można uwolnić...   -      kara śmierci
"Bez tego uzupełnienia,nie ma mowy o łowieniu ryb" Pewnie że nie ale to uzupełnienie mówi nam o przedziale liczby haczyków od 0 do 2 

[2015-01-21 21:53]

naviblue

...dajcie spokój. Walczmy o lepszą gospodarkę wodami a nie dajemy powód, by zaostrzać przepisy. Zaraz okaże się, że nie wolno używać niektórych wędek czy przynet, bo zostały polakierowane czymś "be" dla przyrody, albo moja węglówka może piorun ściągnąć i tym samym narazić innych na porażenie(stereotypy wiem, ale są silne), albo nie wolno suszyć podbieraka w pionie, bo przeszkadza muchom w lataniu i muszą omijac....; nie szukajmy sami problemów tylko cieszmy się z dowolności interpretacji - nie sądzę by ktoś sie mnie czepił, że stworzyłem rippera/Frankenstein'a z 3ch innych - powstał trzykolorowy-posklejany-dość łowny.  Musze zrobić nowego bo ten już sie sparachał od zębów szczupłych :)  Wg rozumowania niektórych przedmówców powinni karac za dodanie "chwościka" na kotwiczce, domalowanie kropek na skrzydełku wirówki czy woblerka,  - dodatkowy element wabiacy, czyli oddzielna przynęta na tym samym haku. Wg mnie przynęta to to, co zostało dowiazane do linki/żyłki jednym węzłem i tworzy całość "systemu wabiącego". Choć miałem pobicia w boczny trok...obciążenie :) [2015-01-21 22:57]

Artur z Ketrzyna


"Bez tego uzupełnienia,nie ma mowy o łowieniu ryb" Pewnie że nie ale to uzupełnienie mówi nam o przedziale liczby haczyków od 0 do 2 


Jak nie ma mowy o łowieniu ryb. To i nie mam mowy o ukaraniu.
I to jest tu najważniejsze.
Bo o tym tu piszę, nawiązując do wypowiedzi strażnika SSR.
Dlatego kładę nacisk o spełnieniu przesłanek by móc mówić o dokonaniu czynu zagrożonego karą.

Tak zgodzę się z tobą że przynęta nie musi mieć haczyka. Jak robak w pudełku itd.
Ale to tylko przynęta, a nie narzędzie łowiące ryby ;-)
Dopiero uzbrojona może łowić ryby. Nie uzbrojona może służyć jako wabik czy zanęta, karma.
Jak pinka i ochotka w zanęcie ;-)
[2015-01-22 07:33]

pakul1206

Wiem dokładnie, tylko że chodzi tu o interpretacje przepisu,powinien on być tak napisany żeby nie dało się go interpretować według uznania, ja też bym się wkó...ł jakby strażnik się czepiał że łowię na twistera bez haczyka zawiązanego na dwa supełki za ogon :) [2015-01-22 11:58]

Taka ciekawostka:-)

http://fishingsportshow.com/2013/manns-new-three-for-all-bait/

Ciekawe co by powiedział na to przeciętny strażnik;-)
[2015-01-26 23:47]

Lecz to przebija wszystko hehehe

https://www.google.pl/search?q=umbrella+rig&espv=2&biw=1920&bih=1099&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=EsHGVNfYKMrW7Aa0rYHYBA&ved=0CCIQsAQ

Tylko że tu rzeczywiście nie ma problemów w interpretacji RAPRu.
[2015-01-26 23:49]

kedzio

Też coś! Nie dość, że strona nie polska, więc nie ma co sie napalać, to w drugim przypadku pokazujesz typową morską choinkę, która nawet u nas nie jest zabroniona. Ludzie - macie wy inne problemy?! [2015-01-27 05:57]

Trevor-Philips

Powracając do tematu pytania. Jak to w końcu jest: czy w metodzie drop shot można na haku mieć np. dwie przynęty na jednym haku?! Napiszcie TAK lub NIE. Ja przy najbliższym hangoucie( nie wiem jak się to odmienia) jakiegoś wędkarskiego kanału na youtube zapytam się jak to w końcu jest!  [2015-01-27 22:46]

Powracając do tematu pytania. Jak to w końcu jest: czy w metodzie drop shot można na haku mieć np. dwie przynęty na jednym haku?! Napiszcie TAK lub NIE. Ja przy najbliższym hangoucie( nie wiem jak się to odmienia) jakiegoś wędkarskiego kanału na youtube zapytam się jak to w końcu jest! 

Ja piszę stanowcze: TAK!!! A jeśli by jakiś strażnik się czepnął, niech od ręki wypisuje papiór do sądu. Ciężko było by mu wygrać hehehe
[2015-01-28 00:02]

kedzio

Powracając do tematu pytania. Jak to w końcu jest: czy w metodzie drop shot można na haku mieć np. dwie przynęty na jednym haku?! Napiszcie TAK lub NIE. Ja przy najbliższym hangoucie( nie wiem jak się to odmienia) jakiegoś wędkarskiego kanału na youtube zapytam się jak to w końcu jest! 

Ja piszę stanowcze: TAK!!! A jeśli by jakiś strażnik się czepnął, niech od ręki wypisuje papiór do sądu. Ciężko było by mu wygrać hehehe


Czasem sie z tym gościem zgadzam, ale tylko czasem. Czy jak powieszę na jednym haku 10 rosówek, to wtedy będzie jedna przynęta? Ależ oczywiście! Mogę powiesic na kotwicy 50 gumek, blaszek i innych wobków - pytanie, czy to bedzie skuteczne. No i tez tak godom, niech piszą papiór do sądu -wielkie mecyje! [2015-01-28 05:31]