Dwie przynęty na wodach PZW?

/ 62 odpowiedzi
Bernard51


Nie pisałem nic o twoim tekście tylko zapożyczyłem od ciebie blockquote o nie uzbrojonych kulkach i kukurydzy. Tylko tyle a zarazem  tyle, wiec wybacz !

No zeczywiscie kiedy teraz czytam to tak jakby sie odnosilo do twojego tekstu a pisalem do straznika
(2015/01/20 16:15)

zbynio 33


Do kolegi Artura: są metody (np stosowane w irlandii) łowienia szczupaków na przynęty bez haków, a nasz regulamin mówi ile może być haków maksymalnie i nie wyklucza braku haków. Tak więc przynęta nieuzbrojona nadal jest przynętą zgodną z regulaminem. Wyobraź sobie taką sytuację. Facet łowi na zakazie spinningowania, dostrzegam go z daleka, jednak on mnie również, zanim podejdę koleś ma czas żeby uciąć zestaw, zmienić go lub usunąć kotwicę (spotkałem się z czymś takim). Ponieważ regulamin dopuszcza łowienie bez haków, koleś zostaje potraktowany jako spinningista i ukarany.
Druga sprawa z pęczkiem robaków. Otóż mówimy tylko o metodzie spinningowej, przy której RAPR dopuszcza jedną przynętę sztuczną, tak więc wszelkie robaki, czy kukurydza odpadają. W metodzie spławikowo-gruntowej wolno łowić na jeden haczyk z przynętą naturalną, a ilość robaków czy ziaren nie jest już w tym wypadku określona.
Do kolegi Bernarda: SSR nie sporządza wniosków do sądu grodzkiego, tylko przekazuje sprawy odpowiednim służbom, czyli najczęściej PSR i Policji.

Witam.  Kolega myli się, bo mało realne jest złowienie dwóch szczypakow na jeden hak z dwoma przynętami :). Hak to łącznik i należy traktować to jako jedną przynętę w każdej metodzie.  (2015/01/20 16:28)

JKarp


Pomijajac wszystko - Aleks należy zacząć od definicji wędki.
Jeśli brakuje jakiegoś elementu nie ma mowy o jakimś kierowaniu sprawy do PSR." 1. Wędka Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:  a/ jednym haczykiem z przynętą, albo b/ w metodzie muchowej, nie więcej niŜ dwoma haczykami, kaŜdy ze sztucznąprzynętą, przy czym kaŜdy haczyk moŜe mieć nie więcej niŜ dwa ostrza rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm, albo c/ w metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposaŜoną w nie więcej niŜ dwa haczyki; haczyk moŜe mieć nie więcej niŜ cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm. "
Jeśli brakuje jednego elementu nie ma mowy o tym, że wędkarz posługuje się wędką. RAPR wyraźnie łączy przynęty z haczykami chyba nie bez kozery wyraźnie wskazując w ile haczyków i jakich przynęty można uzbroić. Kupię Ci wobler lub inną przynętę, zdemontujemy haczyk i Ty na to złowisz mi szczupaka :-))))Oczywiście jeśli wędkarz jest na tyle niemądry, że chce usunąć haczyk zamiast odciąć całą przynętę to owszem - takich wędkarzy należy karać.
JK (2015/01/20 16:32)

naviblue


Proponuję sklejać wycięte elementy twisterów,ripperów, itp i dopiero "nadziać" to na hak - myślę że trwałe połączenie "elementów gumowych" pozwoli zdefiniować przynętę jako jednorodną, a nie jako dwie nadziane na ten sam hak...poprawcie jeśli źle rozumuję. (2015/01/20 17:57)

ryukon1975


W takim przypadku jak zechcę założyć na hak trzy rosówki to wychodzi na to że muszę je zespawać do "kupy" ? :)))

(2015/01/20 18:09)

u?ytkownik180298


Te przynęty mające skrzydełka , korpusy twisterów i czort tam co jeszcze sa na jednym korpusie wiec sa traktowane jako pojedynczy wabik Ale jaki ma sens doczepianie dodatkowej oddzielnej przynety w metodzie spinningowej to dla mnie juz tajemnica poliszynela - przecież kazda blystka , wobler , twister wymaga indywidualnego sposobu prowadzenia ... ale skoro ktoś by potrafił to robić jednocześnie z dwoma to szacun ! - Sztukmistrz Spinningu ! (2015/01/20 18:29)

pakul1206


c/ w metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposaŜoną w nie 
więcej niŜ dwa haczyki

W jedną przynętę wyposażoną w NIE WIĘCEJ niż dwa haczyki, nie ma podanej minimalnej liczby haczyków czyli:
-sama przynęta
-przynęta z jednym haczykiem
-przynęta z dwoma haczykami
Kluczowy jest tu zwrot NIE WIĘCEJ NIŻ DWA a zero jest nmiejsze niż dwa :)
Ot taka moja interpretacja :)) (2015/01/20 18:30)

Artur z Ketrzyna


Proponuję sklejać wycięte elementy twisterów,ripperów, itp i dopiero "nadziać" to na hak - myślę że trwałe połączenie "elementów gumowych" pozwoli zdefiniować przynętę jako jednorodną, a nie jako dwie nadziane na ten sam hak...poprawcie jeśli źle rozumuję.

Jest coś takiego jak gra kolorów.
Pewnie według strażnika jak nałożę koralik na hak i do tego gumkę to też będą 2 przynęty?
Przecież śledzia można złowić tylko na koralik na haku ;-)
Wiele przynęt spiningowych ma wymienne elementy, tak więc trzeba liczyć je za 2 przynęty?
Np. błyski Jaxona... (2015/01/20 19:44)

u?ytkownik180298


No ale jak ktoś już " spinninguje " nieuzbrojona dużą kotwicą to powstaje problem ...- a to nie jest de facto niezgodne z tymi wypocinami regulaminowymi ??? (2015/01/20 22:05)

Iras1975


W takim przypadku jak zechcę założyć na hak trzy rosówki to wychodzi na to że muszę je zespawać do "kupy" ? :)))


Na rybach jeszcze się nie spotkałem z tego typu wątpliwościami/problemami. Niezmiennie od ponad 3 a może 4 lat te same problemy .. uroczy jest ten portal. :) 
;) (2015/01/20 22:54)

ryukon1975


Irek dlatego że ci którzy chodzą nad wodę wiedzą co to jest np. kanapka składająca się przykładowo z dwóch ziaren kukurydzy i trzech białych robaków na haku. Dla wędkarza to przynęta a tu w internecie niektórzy by się doliczyli pięciu przynęt. :))

Skoro na hak mogę założyć kilka rzeczy to np. na kotwicę mogę założyć trzy twistery po jednym na każde ramię po jednym, przed kotwicę ciężarek i łowię. Właśnie w ten sposób wymyśliłem nową przynętę i jestem pewny że szczupaka bym na nią złowił. :)

(2015/01/21 06:48)

zbynio 33


Krzysiek nie......!  Wymyśliłeś trzy przynęty! ;))))))))  (2015/01/21 07:15)

Bernard51


"Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa haczyki" 
W jedną przynętę wyposażoną w NIE WIĘCEJ niż dwa haczyki, nie ma podanej minimalnej liczby haczyków czyli:
-sama przynęta
-przynęta z jednym haczykiem
-przynęta z dwoma haczykami
Kluczowy jest tu zwrot NIE WIĘCEJ NIŻ DWA a zero jest nmiejsze niż dwa :)
Ot taka moja interpretacja :)) 
Uzbrojona: To jest słowo kluczowe a nie wyposażona, coś co niema haka nie może być uzbrojone.Według waszych interpretacji przepisów to marker jest też 3-cią wędką ponieważ jest wyposażony w spławik i ołów, ale słowo kluczowe nie jest UZBROJONY na koncu linki w haczyk.
Jeżeli to nie jest zrozumiałe to współczuję nauczycielom w hilfschułach.
(2015/01/21 07:16)

ryukon1975


Krzysiek nie......!  Wymyśliłeś trzy przynęty! ;)))))))) 




 W takim wypadku będzie trzy szczupaki. Dobrobytu nigdy za wiele. :)

(2015/01/21 07:40)

Artur z Ketrzyna


c/ w metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposaŜoną w nie 
więcej niŜ dwa haczyki

W jedną przynętę wyposażoną w NIE WIĘCEJ niż dwa haczyki, nie ma podanej minimalnej liczby haczyków czyli:
-sama przynęta
-przynęta z jednym haczykiem
-przynęta z dwoma haczykami
Kluczowy jest tu zwrot NIE WIĘCEJ NIŻ DWA a zero jest nmiejsze niż dwa :)
Ot taka moja interpretacja :))

wyposażoną/uzbrojoną w nie więcej niż 2 haczyki.

Jak nie ma ani jednego to nie ma mowy o tym że jest uzbrojona.
Tak więc kiepska interpretacja...

To tak jak byś powiedział ze pistolet bez naboju w komorze czy magazynku, jest załadowany...
(2015/01/21 09:35)

u?ytkownik180298


Wypowiadają się tu sami krezusi wędkarstwa . Debatują , ustalają , interpretują  ... a końca tego banalnego tematu nie widać , a tym bardziej jego jednolitego wyjaśnienia ,....co w takim razie ma zrobić biedny strażnik psr , czy ssr jak napotka taki problem podczas kontroli .... (2015/01/21 09:57)

Artur z Ketrzyna


Wypowiadają się tu sami krezusi wędkarstwa . Debatują , ustalają , interpretują  ... a końca tego banalnego tematu nie widać , a tym bardziej jego jednolitego wyjaśnienia ,....co w takim razie ma zrobić biedny strażnik psr , czy ssr jak napotka taki problem podczas kontroli ....

Jak nie zostały spełnione przesłanki do wykazania że dopuściłeś się wykroczenia, czy przestępstwa? I nie może ci tego udowodnić?
Tobie? Nic. (2015/01/21 10:12)

u?ytkownik180298


Wypowiadają się tu sami krezusi wędkarstwa . Debatują , ustalają , interpretują  ... a końca tego banalnego tematu nie widać , a tym bardziej jego jednolitego wyjaśnienia ,....co w takim razie ma zrobić biedny strażnik psr , czy ssr jak napotka taki problem podczas kontroli ....

Jak nie zostały spełnione przesłanki do wykazania że dopuściłeś się wykroczenia, czy przestępstwa? I nie może ci tego udowodnić?
Tobie? Nic.
Gdybym znalazł się w takiej sytuacji raczej oczekiwałbym konkretnego wyjaśnienia opartego na klarownym przepisie , a nie przesłanek Pana kontrolera ....
(2015/01/21 10:19)

Artur z Ketrzyna


Gdybym znalazł się w takiej sytuacji raczej oczekiwałbym konkretnego wyjaśnienia opartego na klarownym przepisie , a nie przesłanek Pana kontrolera ....

Właśnie o tym mowa.
Musi Ci powiedzieć które paragrafy złamałeś i dlaczego.
Jeśli nie może ci tego udowodnić, to nie może ukarać.
To nie mogą być jego domysły, a fakty.

Tak jak nie może ukarać spinningisty w kwietniu, dopóki ten nie złowi i nie postanowi zabrać szczupaka.
Przesłanki: łowienie i zabranie ryby która jest pod ochroną. (2015/01/21 10:45)

u?ytkownik180298


Gdybym znalazł się w takiej sytuacji raczej oczekiwałbym konkretnego wyjaśnienia opartego na klarownym przepisie , a nie przesłanek Pana kontrolera ....

Właśnie o tym mowa.
Musi Ci powiedzieć które paragrafy złamałeś i dlaczego.
Jeśli nie może ci tego udowodnić, to nie może ukarać.
To nie mogą być jego domysły, a fakty.

Tak jak nie może ukarać spinningisty w kwietniu, dopóki ten nie złowi i nie postanowi zabrać szczupaka.
Przesłanki: łowienie i zabranie ryby która jest pod ochroną.
A jeszcze apropo tematu - jedynie odwrócę trochę sytuacje - jak ma się sprawa spinningowania bez użycia wabika ? - znaczy sie nie zakładając na haczyk / kotwiwiczkę / sztucznej przynęty ? Wolno , czy nie ?  

(2015/01/21 11:09)

Iras1975


Wypowiadają się tu sami krezusi wędkarstwa . Debatują , ustalają , interpretują  ... a końca tego banalnego tematu nie widać , a tym bardziej jego jednolitego wyjaśnienia ,....co w takim razie ma zrobić biedny strażnik psr , czy ssr jak napotka taki problem podczas kontroli ....

Twardy orzech do zgryzienia.. ;) Strażnik może od tego dostać rozdwojenia jaźni. Najlepiej wziąć wtedy w dłoń czaszkę i zapytać ją - "Jedna to przynęta, czy już dwie, a może trzy?" Oto jest pytanie.. :))) 
Dawno się tak nie uśmiałem.:) (2015/01/21 12:07)

Jędrula


Przeczuwałem , że ten wątek tak się skończy ''Jedna to przynęta, czy już dwie,...'' heheh

(2015/01/21 14:35)

pakul1206


"Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa haczyki"
Tak po dokładniejszym przyjrzeniu się temu zapisowi mam wrażenie że ani słowo " wyposażoną" ani kolorowe  " uzbrojoną " nie jest tutaj kluczowe, kluczowy wydaje się przecinek ponieważ postawiony w innym miejsu zupełnie zmienia sens zdania. A więc :
- "z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą , ..." - według mnie postawienie przecinka w tym miejscu nie wymaga uzbrojenia przynęty ponieważ ta część zdania jest częścią nadrzędną a to co po przecinku jest  tylko uzupełnieniem 
-"z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą uzbrojoną , ..." - dopiero w tym przypadku byłoby  wymagane uzbrojenie przynęty 
Trzeba by się dokładniej zagłębić w rolę przecinka w zdaniu . (2015/01/21 15:05)

u?ytkownik180298


A co z odpowiedzia na moje pytanie ? BO nie raz mi sie zdarzylo ze przyneta zahaczyla o cos , badz ja ryba sciagnela i wyciagnalem pusta kotwiczke / haczyk / i co wtedy jak by za mna stal straznik - wzialby mnie za szarpakowca ? (2015/01/21 15:08)

u?ytkownik180298


"Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa haczyki"
Tak po dokładniejszym przyjrzeniu się temu zapisowi mam wrażenie że ani słowo " wyposażoną" ani kolorowe  " uzbrojoną " nie jest tutaj kluczowe, kluczowy wydaje się przecinek ponieważ postawiony w innym miejsu zupełnie zmienia sens zdania. A więc :
- "z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą , ..." - według mnie postawienie przecinka w tym miejscu nie wymaga uzbrojenia przynęty ponieważ ta część zdania jest częścią nadrzędną a to co po przecinku jest  tylko uzupełnieniem 
-"z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą uzbrojoną , ..." - dopiero w tym przypadku byłoby  wymagane uzbrojenie przynęty 
Trzeba by się dokładniej zagłębić w rolę przecinka w zdaniu .


Z pewnoscia autorzy tego punktu regulaminowego doglebnie sie zaglebili w aspekt przekazu bo pewnie wszyscy ukonczyli Cambridge (2015/01/21 15:25)