Dwie przynęty na wodach PZW?

/ 62 odpowiedzi
Niedawno kupiłem w sklepie zestaw na boczny trok,zestaw taki sam jak na obrazku,tylko w zestawie były 2 przynęty.Niby zestaw pochodzi od dobrej firmy,tylko pytanie się nasuwa,czy taki zestaw na drop shot z 2 przynętami jest legalny na wodach PZW?Bardzo bym prosił o odpowiedzi tych osób co są na 100% pewne.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

89krzysztof


A to samemu nie potrafisz przeczytać regulaminu? Jest wyraźnie napisane, że na jedną przynętę można spinningować. Jedynie w metodzie muchowej możesz używać dwóch przynęt.
A to co kupiłeś, to zestaw morski prawdopodobnie. (2015/01/19 17:20)

Trevor-Philips


drop-hot to nie boczny trok! Zapewne chodzi Tobie o to że na jednym haku są np. dwie gumy( twister i riper). Ja wędkuje na drop-shota gdzie na 1 haku mam 2 twisterki i nikt się mnie o to nie czepiał, ale może dlatego że jeszcze nie miałem kontroli. Na filmiku wędkarskiej tuby drapieżne leszcze łowią w taki sposób więc musi być to legalny połów.    (2015/01/19 18:06)

Bernard51


Jeżeli te przynęty są na jednym haku jak kolego mówi to jest to dozwolone, ale kiedy każda ma swój hak (kotwicę) to na pewno nie. (2015/01/19 18:58)

godmodeoff


"Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa haczyki"
To zdanie z RAPR, czyli nie wolno łowić na dwa twistery, nawet na jednym haczyku. A metoda drop-shot jest traktowana, jako spinningowa. (2015/01/19 19:21)

Bernard51


Jeżeli jest to na jednym haku to jest traktowane jako jedna przynęta. (2015/01/19 20:37)

Sith


Twoja interpretacja jest godna interpretacji prawa wydawanych przez ministrów naszego kochanego "platfusowego" rządu...
Ciekawe jak to pogodzisz z zapisem:
"Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa haczyki" ? Przepis jest absolutnie jednoznaczny - JEDNA PRZYNĘTA + DWA HACZYKI, w żadnym przypadku nie da się to zinterpretować jako JEDEN HACZYK+DWIE PRZYNĘTY!!! (2015/01/20 05:21)

Bernard51


A tak to się ma że z przodu masz obrotówkę bez haka a z tyłu twister z hakiem i jest to dozwolone. Dlatego że jest to traktowane jako jedna przynęta.
(2015/01/20 05:50)

JKarp


Twoja interpretacja jest godna interpretacji prawa wydawanych przez ministrów naszego kochanego "platfusowego" rządu...
Polecam ochłonąć i nie obrażać innych...http://opinie.newsweek.pl/tomasz-lis-felieton-redaktora-naczelnego-na-newsweek-pl,artykuly,345364,1.html
A swoją drogą mamy następną ( którą to już teorię ) Maciarewicza mówiącą, że były wybuch a potem świadek zobaczył błyski. Byłoby OK ale prawo fizyki mówi, że najpierw widać a potem słychać ;-)
JK (2015/01/20 07:53)

Sith


To jest "tandem" i z tym się zgadzam, ale autor pisał w sprawie dwóch przynęt (vide fotka w pierwszym poście i późniejsze posty). (2015/01/20 07:56)

Artur z Ketrzyna


Twoja interpretacja jest godna interpretacji prawa wydawanych przez ministrów naszego kochanego "platfusowego" rządu...
Ciekawe jak to pogodzisz z zapisem:
"Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa haczyki" ? Przepis jest absolutnie jednoznaczny - JEDNA PRZYNĘTA + DWA HACZYKI, w żadnym przypadku nie da się to zinterpretować jako JEDEN HACZYK+DWIE PRZYNĘTY!!!


To jest "tandem" i z tym się zgadzam, ale autor pisał w sprawie dwóch przynęt (vide fotka w pierwszym poście i późniejsze posty).


Autor napisał o 2 przynętach. Zgoda.
Ale koledzy tłumaczą właśnie że jeśli: te dwie przynęty są na jednym haku, to można je traktować jako jedną przynętę. Tak zwany tandem. (2015/01/20 08:49)

pawelz


Twoja interpretacja jest godna interpretacji prawa wydawanych przez ministrów naszego kochanego "platfusowego" rządu...
Ciekawe jak to pogodzisz z zapisem:
"Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa haczyki" ? Przepis jest absolutnie jednoznaczny - JEDNA PRZYNĘTA + DWA HACZYKI, w żadnym przypadku nie da się to zinterpretować jako JEDEN HACZYK+DWIE PRZYNĘTY!!!


A dwie ochotki na haczyku to dwie czy jedna przyneta. I wolno tak czy nie ? (2015/01/20 09:13)

rotten64


A to samemu nie potrafisz przeczytać regulaminu? Jest wyraźnie napisane, że na jedną przynętę można spinningować. Jedynie w metodzie muchowej możesz używać dwóch przynęt.
A to co kupiłeś, to zestaw morski prawdopodobnie.


A to nie można normalnie odpowiedzieć jak kolega pyta? zawsze trzeba robić z siebie nadętego bufona.  (2015/01/20 09:29)

godmodeoff


Tandem jest przynętą spójną, z elementami wyraźnie ze sobą połączonymi (np mepps aglia spinflex). Dwie nie połączone ze sobą przynęty zaczepione na jednym haku nie są interpretowane jako tandem. Spinning uzbrojony np w dwie gumy na haku byłby z całą pewnością zatrzymany (jestem strażnikiem ssr). (2015/01/20 09:34)

JKarp


"Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa haczyki" ? Przepis jest absolutnie jednoznaczny - JEDNA PRZYNĘTA + DWA HACZYKI, w żadnym przypadku nie da się to zinterpretować jako JEDEN HACZYK+DWIE PRZYNĘTY!!!
A mi się wydaje ( pewnie nie tylko mi ), że spinninguje się jedną przynętą a nie dwoma ;-) Ten zapis wyraźnie wskazuje iloma przynętami uzbrojonymi można spinningować. Czy spinnerbait to dwie przynęty czy jedna uzbrojona jednym haczykiem a mogą być dwa haczyki góra?Ale ja nie jestem strażnikiem SSR ;-)

JK (2015/01/20 10:05)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ogtw


Spinnerbait to jedna przynęta a jak by były dwie to by się pisało dwiema a nie dwoma (ale nie jestem pewien do szkoły chodziłem tylko 10 lat). (2015/01/20 10:58)

Bernard51


Trzeba sobie zadać pytanie czy wobler,guma nie uzbrojona wrzucona do wody jest przynętą, czy też nie.

Tandem jest przynętą spójną, z elementami wyraźnie ze sobą połączonymi (np mepps aglia spinflex). Dwie nie połączone ze sobą przynęty zaczepione na jednym haku nie są interpretowane jako tandem. Spinning uzbrojony np w dwie gumy na haku byłby z całą pewnością zatrzymany (jestem strażnikiem ssr).

To ten hak nie łączy spójnie dwie gumy tylko co ???? jest on od ozdoby, czy właśnie dzieki że jest można to nazwać przynętą. (2015/01/20 12:35)

Sith


Trzeba sobie zadać pytanie czy wobler,guma nie uzbrojona wrzucona do wody jest przynętą, czy też nie.

Tandem jest przynętą spójną, z elementami wyraźnie ze sobą połączonymi (np mepps aglia spinflex). Dwie nie połączone ze sobą przynęty zaczepione na jednym haku nie są interpretowane jako tandem. Spinning uzbrojony np w dwie gumy na haku byłby z całą pewnością zatrzymany (jestem strażnikiem ssr).

To ten hak nie łączy spójnie dwie gumy tylko co ???? jest on od ozdoby, czy właśnie dzieki że jest można to nazwać przynętą.

Ależ nikt nie broni Ci łączyć dowolnie przynęt. Jeśli skonfiskują Ci sprzęt to przecież Twój, nam nic do tego... (2015/01/20 13:39)

JKarp


"Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa haczyki" 
Czy to jest jakaś plaga czy jak?To jest wyraźnie napisane - jedna uzbrojona przynęta. Nie pięć nie uzbrojonych ale jedna :-)
JK (2015/01/20 13:54)

godmodeoff


Przynęta może być nieuzbrojona, jednakże nadal jest wówczas przynętą, tak więc hak nie jest łącznikiem przynęt. Na taki dziwny pomysł z dwiema przynętami odpowiedziałbym wypisaniem pokwitowania i zatrzymaniem sprzętu. (2015/01/20 13:55)

JKarp


A czy można zarzucić pięć kulek bez haczyka, pięć kukurydz bez haczyka?Fakt to jest nadal przynęta ale trzeba zacząć od definicji wędki. Co musi być spełnione żeby można było powiedzieć o uprawianiu APR ? Wędka czyli minimum 30 cm itd uzbrojona ...JK (2015/01/20 14:03)

Artur z Ketrzyna


Przynęta może być nieuzbrojona, jednakże nadal jest wówczas przynętą, tak więc hak nie jest łącznikiem przynęt. Na taki dziwny pomysł z dwiema przynętami odpowiedziałbym wypisaniem pokwitowania i zatrzymaniem sprzętu.

I szybko byś go zwrócił z przeprosinami.
Tak samo jak bym tresował na wodzie woblera bez kotwic. A ty mi że łowię ryby bez zezwolenia.
Przynęta łowi, nie wabi....

Tandem jest przynętą spójną, z elementami wyraźnie ze sobą połączonymi (np mepps aglia spinflex). Dwie nie połączone ze sobą przynęty zaczepione na jednym haku nie są interpretowane jako tandem. Spinning uzbrojony np w dwie gumy na haku byłby z całą pewnością zatrzymany (jestem strażnikiem ssr).

To w takim razie i pęczek robaków też nie jest legal czy kanapka.
I odpowiedz sobie co to są 2 oddzielne przynęty...


jestem strażnikiem ssr
Tylko SSR.
Wiesz kolego co to jest wyczerpanie wszystkich przesłanek? (2015/01/20 14:53)

Bernard51


"Przynęta może być nieuzbrojona, jednakże nadal jest wówczas przynętą,"

No to gratuluję  tak trzymaj i jak dorwiesz delikwenta z "przynętą nie uzbrojoną" to zrób wniosek do Sądu Grodzkiego, tylko czy Ci Komendant na to pozwoli?

"A czy można zarzucić pięć kulek bez haczyka, pięć kukurydz bez haczyka?"

Czy według ciebie to też przynęta, a może zanęta?
A czy kij z żyłką według twojej definicji to wędka?
Więc nie pogrążaj się i nie wprowadzaj innych w błąd swoimi wywodami. (2015/01/20 14:57)

Bernard51


Ależ nikt nie broni Ci łączyć dowolnie przynęt. Jeśli skonfiskują Ci sprzęt to przecież Twój, nam nic do tego...

 Widzisz kolego studencie ( mam nadzieję ze nie studjujesz wystrój wnętrz) aby nie skonfiskowali Ci sprzętu, należy dobrze znać APR i jego interpretację,


Twoja interpretacja jest godna interpretacji prawa wydawanych przez ministrów naszego kochanego "platfusowego" rządu...

To pewnie napisałeś do siebie i kolegi strażnika??
Warto nieraz trzy razy przemyśleć jak raz palnąć.
(2015/01/20 15:11)

JKarp


"Przynęta może być nieuzbrojona, jednakże nadal jest wówczas przynętą,"
No to gratuluję  tak trzymaj i jak dorwiesz delikwenta z "przynętą nie uzbrojoną" to zrób wniosek do Sądu Grodzkiego, tylko czy Ci Komendant na to pozwoli?
"A czy można zarzucić pięć kulek bez haczyka, pięć kukurydz bez haczyka?"
Czy według ciebie to też przynęta, a może zanęta?A czy kij z żyłką według twojej definicji to wędka? Więc nie pogrążaj się i nie wprowadzaj innych w błąd swoimi wywodami.


Nie wiem Bernard ale chyba pomyliłeś piszących ;-)
To zaznaczone to mój tekst tylko nie zacytowany w całości. Doskonale znam definicję wędki.
;- Celowo napisałem o tym, że samo zarzucenie pięciu kulek lub pięciu kukurydz nie dyskwalifikuje powyższych z definicji przynęty. Założone na nici PVA lub w worku PVA jest zanętą.
Jednak, żeby do końca rozwikłać problem należy jak widzę zacytować w całości definicję wędki:
" 1. Wędka 
Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości 
co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:  
a/ jednym haczykiem z przynętą, albo 
b/ w metodzie muchowej, nie więcej niŜ dwoma haczykami, kaŜdy ze sztuczną
przynętą, przy czym kaŜdy haczyk moŜe mieć nie więcej niŜ dwa ostrza rozstawione 
w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm, albo 
c/ w metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposaŜoną w nie 
więcej niŜ dwa haczyki; haczyk moŜe mieć nie więcej niŜ cztery ostrza, rozstawione 
w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm. "

Definicja powyższa wyraźnie wskazuje, że spinningując lub trolingując mamy obowiązek używać tylko jednej przynęty uzbrojonej w nie więcej niż dwa haczyki itd.
Nie można używać jednocześnie dwóch uzbrojonych przynęt. 
Nie można też używać dwóch robaków, dwóch kulek, dwóch kukurydz w ten sposób, że każda z przynęt ma swój oddzielny haczyk.
Można założyć np dwie kulki na jeden włos, kulkę z kukurydzą na jeden włos byleby był użyty jeden haczyk.

A to cały mój tekst:
 
JKarp
A czy można zarzucić pięć kulek bez haczyka, pięć kukurydz bez haczyka?Fakt to jest nadal przynęta ale trzeba zacząć od definicji wędki. Co musi być spełnione żeby można było powiedzieć o uprawianiu APR ? Wędka czyli minimum 30 cm itd uzbrojona ...JK"

JK (2015/01/20 16:01)

godmodeoff


Do kolegi Artura: są metody (np stosowane w irlandii) łowienia szczupaków na przynęty bez haków, a nasz regulamin mówi ile może być haków maksymalnie i nie wyklucza braku haków. Tak więc przynęta nieuzbrojona nadal jest przynętą zgodną z regulaminem. Wyobraź sobie taką sytuację. Facet łowi na zakazie spinningowania, dostrzegam go z daleka, jednak on mnie również, zanim podejdę koleś ma czas żeby uciąć zestaw, zmienić go lub usunąć kotwicę (spotkałem się z czymś takim). Ponieważ regulamin dopuszcza łowienie bez haków, koleś zostaje potraktowany jako spinningista i ukarany.
Druga sprawa z pęczkiem robaków. Otóż mówimy tylko o metodzie spinningowej, przy której RAPR dopuszcza jedną przynętę sztuczną, tak więc wszelkie robaki, czy kukurydza odpadają. W metodzie spławikowo-gruntowej wolno łowić na jeden haczyk z przynętą naturalną, a ilość robaków czy ziaren nie jest już w tym wypadku określona.
Do kolegi Bernarda: SSR nie sporządza wniosków do sądu grodzkiego, tylko przekazuje sprawy odpowiednim służbom, czyli najczęściej PSR i Policji. (2015/01/20 16:15)