Zaloguj się do konta

Dwa spinningi - wybór

utworzono: 2011/06/07 14:54
TimuS93

Witam !

Chciałem się kogoś poradzić którą z wędzisk wybrać ?

Chodzi mi tutaj o :
-Dragon  team dragon 2.45m 7-21g x-fast
-dragon destiny 2.45m 5-25g x-fast

Wędkę będę używać generalnie do połowu szczupaków na średnie przynęty jeżeli chodzi o gumy, oraz mniejsze wobki, obrotówki.

Chętnie przemyśle jakieś inne propozycje z waszej strony.

Pozdrawiam !
[2011-06-07 14:54]

Groszek97

Ja mam Konger Arcus Spina 5-20 g i przyzwoicie idzie na obrotówki i blachy takie do 12 g . 3 szczupaczki ostatnio . 240 cm z pomostu się sprawdza . Dałem 120 zł . O ile się dobrze orientuję to te wędki są "troszkę " droższe ;d
[2011-06-07 16:03]

Elwuo

Team Dragon to dobry wybór, niestety jest bardzo drogi.. jeżeli masz tyle pieniedzy to kup polecam.. ale pamiętaj ze do tego kija potrzebujesz dobrze wywazony kolowrotek ktory kosztuje kolo 450zł (jezeli chcesz miec juz cos porządnego) a na kołowrotek plecionka tez nie najgorsza bo przelotki bd sie scierały, i wychodzi około 1 tyś zł ;) [2011-06-07 16:15]

Kolego "elwuo" nie przesadzaj iż kręcioł do Teama ma kosztować aż 4,5 stówy. Sam lubię drogie i dobre kołowrotki ale do Teamów Dragonów których mam 4 sztuki używam najczęściej Spro Red Arcki po ok 330 zeta. Teraz do Kolegi "Timu": oczywiście bierz Team Dragona. Za tą cenę nie znajdziesz lepszego kija na naszym rynku. Osobiście mam trochę delikatniejszego bo tego 2,45 m 5-18g i z gumkami do 10 cm i główkami do 10g świetnie się sprawuje a i bez problemów obsłuży 3 cm wobka. Nawet Kongery są w tej cenie gorsze. No chybaże dorzucisz troche kaski i kupisz coś z serii Palladin. [2011-06-07 16:43]

TimuS93

wiem wiem, że nie jest to tani sprzęt ale troszkę czasu zbierałem kasę  po prostu czaje się na coś lepszego. Co do młynka już zaczynam również szukać .

Co do team gadałem ze sprzedawcą również i o Destyny i generalnie z tego co mówił to Destyny jest lepszą wędką, gdyż jest poprawką team'a. Zdecydowanie to się dało zauważyć od razu miał zdecydowanie lepszą pracę :) i kosztuje 60 zł mniej . Coraz bardziej się na Dest. nakręcam chociaż bardzo mnie interesuje ta tuba rezonansowa bo nie miałem takiego kija wcześniej i bym chciał się dowiedzieć czy jest jakaś szczególna różnica z i bez niej?????? 

[2011-06-08 15:34]

fryc2003

Witam. Posiadam TD 270 4-21 jak dla mnie rewelacja. Używam go do łowienia głównie z brzegu szczupaków, okoni ( jako przyłów z reguły nie nastawiam się na nie), boleni. Łowię w Wiśle, Narwi i starorzeczach. Spokojnie daje radę z gumami do 13cm max główki jakie używam to 20g, wahadła rozmiar do 3, wobler nawet z sliderem salmo 7cm daje radę. Miałem już na nim kilka większych rybek, przynęty czuć rewelacyjnie zarówno na żyłce jak i na plecionce ( ostatnio tylko plecionka jednak lepiej przenosi  ).  Ładnie się ładuje przy wyrzucie i dobrze amortyzuje odjazdy ryb, nie jest to strasznie sztywna pała. Natomiast do łowienia z  pontonu używam robinsona corez 245 10-30 i też jest ok. Destiny nie miałem w ręku i się nie wypowiem.
[2011-06-08 16:34]

TimuS93

dzięki dzięki za odpowiedź chyba jednak rozważę jeszcze raz to wszystko

pozdrawiam :)
[2011-06-08 16:47]

TimuS93

To może bym jeszcze prosił o dobór jakiegoś młynka do tego. Mam kilka na oku ale bym prosił o jakieś propozycje. :)))
[2011-06-08 17:59]

Kolego "Timu" nie miałem Desiny w rękach ale ręczę głową iż nie umywają się do Team Dragon ot choćby ze względu na tubę. Dla mnie jest to bardziej przełomowe rozwiazanie niż wprowadzenie na rynek pierwszych wędzisk na bazie mat węgolwych. Ponieważ wtedy nie było aż takiego przeskoku ze szklaków na "węglówki" jak przy kiju który ma tubę wobec tego który jej nie posiada. System wręcz rewelacyjny ale trzeba sie do niego przyzwyczaić. Po prostu ćwiczyć refleks;) Ale potem jesteś w stanie rozróżnić piach od żwiru, nie mówiąc już o kamykach czy mule. Co do kręcioła do tego kija TD 2,45m 7-21 polecam z czystym sumieniem wspomniane przeze mnie Spro Red Arc wersja 10300 lub 10400. Ja mam te drugie. Dobry tez Ryobi Zauber ale ja go doradzam z 2 powodów: nie ma drugiej szpuli i trzeba ją dokupić a poza tym ma składaną rączkę za pomocą zatrzasku. Jest to wygodne rozwiązanie i troche szpanerskie ale z czasem bardzo wkurzające ponieważ zawsze na łączeniu powstają luzy a tego wręcz nienawidzę. Tylko że jeden woli córke a drugi matkę;) [2011-06-08 18:32]

Użytkuję destiny w tej długości i w tym cw wersję x-fast. Kijek lekki, akcja szczytowa, chociaż nie wybitnie szczytowa. Kij w pierwszej chwili sprawia wrażenie pałki do mięsa, sytuacja zmienia się gdy zapniemy rybę. Miałem na nim kilka krótkich szczupaków. Te do 45 cm dawały się niemalże nawinąć na kołowrotek. Po zapięciu wiekszej ryby kij amortyzuje odjazdy calutka długością. Ogólnie polecam kij naprawdę szczerze. W razie pytan na prv. [2011-06-08 20:31]

TimuS93

hmm... no to teraz już mam na prawdę mętlik w głowie co do kijów hehehe :)

Dlatego jeszcze raz sobie je porównam w piątek w sklepie na sucho i na tej podstawie, oraz waszych wszystkich informacji na ich temat kupię wędzisko.
Od razu napiszę jakiego dokonałem wyboru :)

[2011-06-08 22:05]

TimuS93

Witam !

Tak jak mówiłem, że napiszę , tak też piszę. Zakupiłem wędkę Team Dragona 2.45 7-21 x-fast :)
[2011-06-10 20:47]

z@mela

widzę  ze kazdy posiada kij o akcji X-Fast a  w  aktualnym  katalogu kij o dlugosci 2,75   7-21 widniej  tylko model o  akcji MED-Fast i moje pytanie brzmi  cy jest duza roznica pomiedzy xfastami a med ???
który kij będzie lepszy jako uniwersalny kij , towarzysz  wypraw w nieznane.
Dodam ze nie lowie wielkich szczupaków  a raczej takie do 70cm i nie mam zamiaru paproszkowac glowkami 2g  a raczej lowic gumami o wadze glowek w zakresie 5-15g czasem  alga 2 ale to tylko na wodzie stojącej.
[2011-08-03 00:40]

widzę  ze kazdy posiada kij o akcji X-Fast a  w  aktualnym  katalogu kij o dlugosci 2,75   7-21 widniej  tylko model o  akcji MED-Fast i moje pytanie brzmi  cy jest duza roznica pomiedzy xfastami a med ???
który kij będzie lepszy jako uniwersalny kij , towarzysz  wypraw w nieznane.
Dodam ze nie lowie wielkich szczupaków  a raczej takie do 70cm i nie mam zamiaru paproszkowac glowkami 2g  a raczej lowic gumami o wadze glowek w zakresie 5-15g czasem  alga 2 ale to tylko na wodzie stojącej.

Kolego różnica jest ogromna. Kij o którym piszesz najlepiej bedzie się sprawował z woblerkami a nie z gumami. Jest to typowa wędka na rzeczne ryby takie jak kleń, brzana, nie jest to typowa szczupakówka do gum. Jego akcja jest stricte paraboliczna więc o opadzie na dobrą sprawę możesz zapomnieć. Fakt świetnie trzyma ryby ale osobiście polecam Tobie coś szybszego, fast lub xfast.
[2011-08-03 01:16]