Zaloguj się do konta

Dwa pozwolenia na wędkowanie

utworzono: 2011/08/28 23:18
maw1

Czy jest możliwość wykupienia dwóch pozwoleń PZW? Chciałbym łowić więcej niż na 2 wędki, np. łowię na żywca na 2 wędki i chciałbym na uklejówkę w tym samym czasie dołowić sobie żywców lub mam np. zasiadkę karpiową i w długich okresach oczekiwania na brania karpi chciałbym połowić sobie na spławik. Czy prawo tego zabrania (jak np. dwóch ubezpieczeń OC samochodu czy nie? ). Nie znalazłem podobnego zapytania na forum wiec proszę o wyrozumiałość.
[2011-08-28 23:18]

Maly123

nie czytałem o tym ale chyba nie max są 2...
[2011-08-28 23:24]

jeju nie obchodz przepisow. Juz ktos ombinowal z lowieniem z dzieckiem. Daj se siana. Nie da się. Przestrzegaj rapr-u [2011-08-28 23:26]

89krzysztof

Nie można. Jak masz zasiadkę na karpia to zarzuć jedną wędkę, a na drugiej miej spławik.
[2011-08-29 06:14]

ayem

I potem podczas porządnego brania bieganina , plątanina i połamane wędki ;) . Jakby mieć jeszcze papiery rybaka to można by obok łowiska i sieć zarzucić - tylko po co ,  idziesz na ryby czy po ryby ?  zamiast wykupywać zezwolenia to za te pieniądze od czasu do czasu idź do rybnego i kup sobie rybkę .
[2011-08-29 06:33]

@ Maw1. Pytanie bardzo rzeczowe. Podobnie można zapytać czy łowiąc regulaminowo na 2 wędki można pozyskać żywca podrywką. Ale jak widzisz, pytań nie zadaje się na forum, ale u źródła (choćby w zarządzie Twojego Koła). Prawo się stosuje, a nie interpretuje.

[2011-08-30 07:43]

ryukon1975

@ Maw1. Pytanie bardzo rzeczowe. Podobnie można zapytać czy łowiąc regulaminowo na 2 wędki można pozyskać żywca podrywką. Ale jak widzisz, pytań nie zadaje się na forum, ale u źródła (choćby w zarządzie Twojego Koła). Prawo się stosuje, a nie interpretuje.


U źródła znaczy dla mnie RAPR nie zarządy,nie prezesi,nie komendanci którzy nie byli nad wodą od lat.Wszystko jest jasno napisane dopóki teoretycy prawa nie zaczną tworzyć swoich wywodów.
Inna sprawa że dwie wędki stanowczo wystarczają,wczoraj na rybach przez 40 minut nie rozłożyłem drugiego feedera bo brania na pierwszym zarzuconym mi na to nie pozwoliły.
[2011-08-30 11:13]

@ Maw1. Pytanie bardzo rzeczowe. Podobnie można zapytać czy łowiąc regulaminowo na 2 wędki można pozyskać żywca podrywką. Ale jak widzisz, pytań nie zadaje się na forum, ale u źródła (choćby w zarządzie Twojego Koła). Prawo się stosuje, a nie interpretuje.

 

Łowienie przez jednego wędkarza na więcej niż dwie wędki na podstawie dwóch zezwoleń?

ODRADZAM, NIE JEST TO DOZWOLONE!

Zajrzyjmy do ustawy o rybactwie śródlądowym z 18 kwietnia 1985 roku - tekst jednolity 2011(ustawa to akt prawny wyższego rzędu niż RAPR)...

Art. 7. 1. Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ryb wędką lub kuszą, przy czym dopuszcza się, w miejscu i w czasie prowadzenia połowu ryb wędką, pozyskiwanie ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej.

Art. 8. 1. Zabrania się połowu ryb:

11) więcej niż dwiema wędkami jednocześnie, a w wypadku ryb łososiowatych i lipieni - więcej niż jedną wędką;

W RAPRie jest podobnie.

@maw1 jak chcesz to możesz kupić nawet 10 zezwoleń (o ile ci je sprzedadzą), nie zmienia to faktu, że jednocześnie możesz w Polsce wędkować na max. 2 wędki jednocześnie (lub jedną :D).

pozdrawiam

[2011-08-30 12:12]

perwer

Wiem że dobrze jest pytać na forum doświadczonych kolegów,ale tez krzywdy nie robi Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb.Można wziąć do ręki na rybach w spokoju poczytać ,nie ugryzie ,nie zgłupieje człowiek od tego,a ciekawych rzeczy sie dowie  i wpadek przy kontroli uniknie.Polecam ta lekture--choc raz w roku zajrzeć .
[2011-08-30 12:26]

camelot

....... he he he  !!  U mnie jest tak. Na jedną wykupioną licencję łowisz na dwie w całym kraju, po przeliczeniu na złotówki wychodzi ok 115 zł na cały rok. Możesz sobie kupować licencji ile Ci pasuje. A każda następna to prawo do dwóch wędek więcej  i wielokrotność. .....Ale jakoś jeszcze nie widziałem nikogo kto by łowił na więcej bo to po prostu przesada. Prawda jest taka, - że jak ryba bierze to z jedną wędką masz pełne ręce roboty. A jak nie bierze , to możesz sobie ustawić nawet dziesięć i będziesz siedział i ziewał z nudów. ......Ja najczęściej i najchętniej używam jednej , choć zawsze w pokrowcu mam przynajmniej jeszcze dwie.                                Pozdrawiam serdecznie  i życzę połamania jednego kija ! [2011-08-30 19:59]