Duży okoń zimą - ikra czy da się ją zjeść?

/ 36 odpowiedzi
rysiek38


nie twierdze ze akurat on ale czasem tak sie zdarza wiec profilaktycznie ten watek ujolem a co mysle o tym to zupelnie inna bajka-ekoolo to rozwija wiec chyba szykujmy sie do kolejnej wojny (2009/01/31 22:04)

jurek096


Witam widzę, że mój post wzbudził zainteresowanie wielu wędkarzy.Oburzony jestem wypowiedzią małolata. Jak połowi 45 lat to zmieni zdanie.Posłuchaj Krzychu,czy wypuściłbyś okonia który ma 40 cm i blaszkę pięciocentymetrową połkniętą tak głęboko,że jej nie widać nawet przez lupę?.Życzę Ci takich okoni,połam kije.Pozdrawiam (2009/02/01 12:27)

jurek096


Pozdrawiam Cię Wojtek. po fotografii sądzę,że nie kwalifikujesz się do grona małolatów i też jesteś ze Śląska.Właśnie dzisiaj na śniadanie był Twój przepis,MIÓD W GĘBIE.Kochani nie wyrzucajcie ikry na śmietnik,super przysmak,a po drugie jak ktoś złowi okonia bez ikry,to mu chwała.Nie jestem mięsiarzem tylko smakoszem i to nie wszystkich ryb.Tylko okoń i sandacz był w moim żołądku. (2009/02/01 12:42)

rysiek38


jurku z tego co wyczytalem to mlody od wczoraj radykalnie zmienil zdanie i juz nie jest no kill-moze to taki trend obecnie ja w kazdym razie moge jedynie pogratulowac - latam za pasiakiem 30 lat i 40tki nie zaliczylem (2009/02/01 12:51)

jurek096


40 to mój życiowy sukces spod lodu. Większe łowiłem na gumy pod zaporą w Rożnowie,ale to było wtedy jak gumy weszły w modę.Teraz to nawet gumy im nie smakują,jednak jeszcze trafiają się ładne sztuki,tylko wtedy jak opada woda po zamknięciu śluzy.Już nigdy nie wrócimy do wód w latach 60-tych.Zostało tylko wspominać. (2009/02/01 13:11)

u?ytkownik6247


no normalnie ręce opadają!!! znowu jakiś gó.......sie wychylił!! ile jeszcze będziemy pisac o tych złych fotkach o NO KILL. normalnie gadać się nie chce. (2009/02/01 19:31)

Siarra


Piękna sztuka gratuluję!Ale z ikrą szkoda byłoby mnie go zabierać (2009/02/01 21:01)

jurek


A co powiecie o takim hobby jak--- myśliwi------ czy oni to są barbarzyńcami--- prawo im na to pozwala ( ja osobiście nigdy tej pasji nie podzielam ) ale sporo z tym złów i wypuść przesadzają---- człowiek ma wolny wybór i jeśli uważa że powinien wziąć złowioną rybę to niech ją bierze------ a nie będzie się rozglądał czy ktoś nie widzi i chował skrycie--- wielu od lat kontroluję i 90 % wędkarzy ma zawsze sporo w siatkach----- a potem udają strasznie nawróconych. Jednemu to publicznie udowodniłem w sklepie wędkarskim--- a było dużo wędkarzy i o mało nie wylądował w szpitalu---- na swoje życzenie. (2009/02/01 21:01)

u?ytkownik2494


Nie wiem jak z okonia ale kiedys mniałem okazję spróbowac ikry z płotki i powiem szczerze że była smaczna (2009/02/01 21:40)

Siarra


Panowie każdy wędkarz rybę złowioną z regulaminem może zabrać ale, każdy też może ją wypuścić tym bardziej z ikrą!! Więc o co chodzi!?
Swoją drogą bardzo lubię okonie ! (2009/02/01 22:36)

MarcinPL


Dla mnie wymiar okonia powinien być 25 cm i by nie było takich problemów i było by więcej i oczywiście taki okoń to już smakuje :) (2009/02/02 22:10)