Zaloguj się do konta

Duży okoń jak złapać przynęty

utworzono: 2012/08/08 22:04
marcianek109

Witam,Przeszukałem forum i nic na temat " Jak złapać dużego okonia " .A więc pomożecie mi ?W piątek jadę z moim ojcem na ryby on będzie łapał na grunt a ja chce dorwać ładnego okonia. A wiem że jest tam duża sztuka bo widziałem jak się spławiały lecz nie wiem na co go wyjąć?
[2012-08-08 22:04]

Będziesz łowił na spławik, czy spinning? [2012-08-08 22:27]

marcianek109

Będę łapał na lekki spin do 13 gram.

[2012-08-08 22:42]

Artur z Ketrzyna

Kolego Okoń się nie spławia, to drapieżnik i on żeruje przeprowadzając atak na drobnicę.
Jak zasadzić się na większą sztukę?
Łowiąc selektywnie. To znaczy używać większych przynęt. Spławik; rosówka, dęndrobena nr4.  Na spining kopytka i twistery powyżej 5 cm, np kopytka Relax są dość łowne. Kolor perła, seledyn i żółte.
[2012-08-08 22:44]

z@mela

Niestety  łowienie OKONI nie jest takie latwe jak sie wydaje  bo nie mowie to o okazach po 10-15cm  bo te prawie zawsze  sa aktywne   wystarczy tylko znalesc wyplycenie .

Aby złowić dużego okonia musisz  znaleśc miejsce   gdzie on/e przebywają   więc przed  Tobą sporo rzucania i szukania miejscówki    pamiętaj ze przy małych sa z reguły duże .

Co do przynęt  to  ja zaczynam od łowienia paproszkami  3cm  i patrze jak reagują ryby jesli  skubia same małe to  zakladam wieksze  okolo 4-5cm   twistery i kopyta relaxa   w kolorach  zółtych , perłowych , zielonych , zielonych z brokatem  i fiolet   z kopytkami podobnie .

W zależności w jakiej wodzie będziesz łowil jesli w miare plytka to obrotówki  0-2   wahadłówki  0-1  i wszelkiej masci woblerki.

Żeby złowić duzego okonia trzeba miec  troche wiedzy umiejetnosci i szczęscia  bo  czasem mam  dzien ze zlowie  4 sztuki  takie powyzej 40cm a pozniej 3 miesiące   ani sztuki :/
u mnie  w miare  dobrze braly powiedzmy w czerwcu a  teraz   nie mogę żadnego przechytrzyć .
[2012-08-08 22:52]

marcianek109

Dzięki bardzo:) [2012-08-08 23:03]

89krzysztof

Ja natomiast uważam, że duże okonie nie żyją w 'stadzie' tak jak mają to w zwyczaju mniejsze. Takich 15-20 cm bez problemu złowisz kilka z rzędu, jeśli tylko trafisz na odpowiednie miejsce. z Większymi już tak łatwo nie jest, jeden, ewentualnie dwa. Później trzeba szukać w innym miejscu. A tak jak pisano wyżej, większe przynęty pomogą w połowie okoni. Ewentualnie jakaś ładna obrotówka z czerwonymi elementami (kropki na blaszce, chwost). ;)  [2012-08-08 23:04]

marcianek109

Może być obrotówka nr 2 w czerwone paski ?
[2012-08-08 23:13]

adrianek19921

okon ma swoje minuty zerowania. przewaznie jest to 10-15 minut ataków na drobnice.Jeżeli trafisz w ten czas,to trafisz ładnego pasiaka i to pewnie nie jednego;) [2012-08-08 23:30]

89krzysztof

okon ma swoje minuty zerowania. przewaznie jest to 10-15 minut ataków na drobnice.Jeżeli trafisz w ten czas,to trafisz ładnego pasiaka i to pewnie nie jednego;)


Czy ja wiem, czy on ma tylko 15minuta ataków ? Jeśli jest odpowiednie ciśnienie, odpowiednia temperatura i odpowiednie miejsce, wówczas okoń jest aktywny nawet przez kilka godzin bez przerwy. W zeszłym roku miałem takie akcje, że stojąc po kolana w wodzie przez długi czas ciągnąłem jednego za drugim. Nie były to jakieś spektakularne okazy, ale jednak coś się działo ;) [2012-08-09 07:27]

pfalkor

Moj tata rok temu zlowil okona 52cm na woblera york 10 cm . ale mozesz też spróbowac na zywczyka , jakas uklejka 5-6 cm albo inna rybka ... [2012-08-09 08:15]

adrianek19921

okon ma swoje minuty zerowania. przewaznie jest to 10-15 minut ataków na drobnice.Jeżeli trafisz w ten czas,to trafisz ładnego pasiaka i to pewnie nie jednego;)


Czy ja wiem, czy on ma tylko 15minuta ataków ? Jeśli jest odpowiednie ciśnienie, odpowiednia temperatura i odpowiednie miejsce, wówczas okoń jest aktywny nawet przez kilka godzin bez przerwy. W zeszłym roku miałem takie akcje, że stojąc po kolana w wodzie przez długi czas ciągnąłem jednego za drugim. Nie były to jakieś spektakularne okazy, ale jednak coś się działo ;)
nie zawsze jest to regułą;) ale te pokaźne garbuski tak mają,wniosek z moich jezior;) chociaż zbiornik zbiornikowi nie równy
[2012-08-09 09:16]

adrianek19921

okon ma swoje minuty zerowania. przewaznie jest to 10-15 minut ataków na drobnice.Jeżeli trafisz w ten czas,to trafisz ładnego pasiaka i to pewnie nie jednego;)


Czy ja wiem, czy on ma tylko 15minuta ataków ? Jeśli jest odpowiednie ciśnienie, odpowiednia temperatura i odpowiednie miejsce, wówczas okoń jest aktywny nawet przez kilka godzin bez przerwy. W zeszłym roku miałem takie akcje, że stojąc po kolana w wodzie przez długi czas ciągnąłem jednego za drugim. Nie były to jakieś spektakularne okazy, ale jednak coś się działo ;)
nie zawsze jest to regułą;) ale te pokaźne garbuski tak mają,wniosek z moich jezior;) chociaż zbiornik zbiornikowi nie równy
[2012-08-09 09:16]

szogun1

Poprzednicy juz napisali praktycznie wszystko. Sproboj na spinning z opadu jesli zlowisz pare sztuk wiekszych i znikna brania zmioeniaj miejsce bo to znak ze poprostu sie przemiescily. Jesli nie na spinning sproboj tak jak ktos napisal zywczyka jesli zalozysz takiego 8cm bedzie selektywny i bedziesz mial szanse na okonia na nie ktorych lowiskach jest to nie zastapiona przyneta i bierze gore na spinningiem i odwrotnie [2012-08-09 10:27]

szogun1

Poprzednicy juz napisali praktycznie wszystko. Sproboj na spinning z opadu jesli zlowisz pare sztuk wiekszych i znikna brania zmioeniaj miejsce bo to znak ze poprostu sie przemiescily. Jesli nie na spinning sproboj tak jak ktos napisal zywczyka jesli zalozysz takiego 8cm bedzie selektywny i bedziesz mial szanse na okonia na nie ktorych lowiskach jest to nie zastapiona przyneta i bierze gore na spinningiem i odwrotnie [2012-08-09 10:27]

marcianek109

Napewno popróbuje na wszystko dzięki :)
[2012-08-09 12:33]

FLO92

gumki 5 cm i tylko opad nie jakis boczny trok jesli chodzi o okonie 30+
[2012-08-09 13:26]

okonie duże takie jak 35 lub owiele większe łów na gumy 8 cm lub więcej ze stalówką , bo może ci udeżyć szczupak [2012-08-14 20:43]

Nothingam

jak większe, to od razu radzę rippera :) [2012-08-15 22:36]

sienik

nikt nie wspomnial o hornetach ktore sa piekielnie dobra przyneta na okonia, salmo hornet kosztuje 20zl  bonito natomiast 13, warto zaopatrzyć sie w kilka tych woblerkow poniewaz okonie 23cm wzwyż bardzo w nich gustują . pozdrawiam [2012-08-27 14:21]

letek67

Ja ostatnio łowiłem na boczny trok ... efekt super przez około 3 godziny 7 szt. i trzy małe wypuszczone .. zabawy było co niemiara  .... pozdrawiam ...
[2012-08-27 16:39]

Pitbul

Odnośnie tytułu wątku:przynęty łap palcami;)T. [2012-08-27 17:57]

78darekb

kolego mam na koncie kilka szt powyzej 40cm lowie 25lat wszystkie padly na szczupakowe przynenty gumy 8cm i wiecej [2012-09-03 21:47]

PanciOxD

Z moich doświadczeń wychodzi na to że okoń żeruje cały czas nie jakieś 10-15minut jak to wyżej pisze , Ten gatunek poprostu co jakiś czas zmienia upodobania . O 10 rano może brać na paproszki a 20 minut później atakuje już tylko duże gumy. Wtedy trzeba tylko się bawić w zamianę przynęty do puki jakiegoś nie złowisz bo wtedy to rzucasz nim do puki nie skończą się brania i znowu zaczynasz się bawić przynętami .
Oczywiście czasem nie trzeba się bawić rozmiarem lecz kolorem . Bo np o 12 na zołtego a o 13 na kolor kontrastowy czarny/szary . 
To tyle ode mnie . [2012-09-04 17:33]

adamsg

Witam.
Sporo mam o okoniach [momentami większych] na mojej stronie wedkarskiewakacje.pl
[2012-09-11 19:56]