Zaloguj się do konta

Dużo za dużo.

utworzono: 2013/07/31 15:35
Marcinog1

Cześć.Posiadam staw 25x40 metrów w którym jest bardzo dużo małych karasi a dużych bardzo mało.Bardzo mnie to denerwuje nie chce mieć już ani 1 karasi w tym stawie moge wytepić każdego.Na wiosnę wrzuciłem 8 sumików takich po 12cm. Ale zanim populacja karasia się zmniejszy będę musiał czekać jakieś 2/3 lata a to jednak trochę długo.I teraz pytanie do panów jakim sposobem mógłbym wytępić te ryby?Myślałem siecią ale nie znajdę sieci o tak małych oczkach a nie chce też wydawać 300zł za zrobienie takiej która przyda mi się tylko raz w życiu. Czekam na odpowiedzi.;)
[2013-07-31 15:35]

ryukon1975

Najlepiej zarybić pewną ilością ryb drapieżnych np. okoń,szczupak.
Jednak nie sumem bo on nie będzie się czuł raczej komfortowo w takim małym stawie a jak kilka sztuk podrośnie to zeżrą w nim wszystko co żyje i będziesz miał kolejny problem.:)
[2013-07-31 15:52]

martino 1971

A ja ci proponuję abyś cierpliwie odławiał te karasie i sprzedał do sklepu wędkarskiego u mnie w miasteczku młodzi wędkarze tak robią wiem bo rozmawiałem z właścicielem. Pozbędziesz się nadmiaru i troszkę grosza wpadnie.
[2013-07-31 17:38]

Sumowi zajmie to z 5 lat bo trzeba pamiętać że karasie bardzo licznie się rozmnażają.Wiem bo przez 4-5 lat miałem w swoim stawie 5 sumów,które tylko kasowały karasie(miałem ich bardzo dużo,cały staw był nimi zapchany)do 25 cm.]Ja dam ci 2 rady.1.Wpuść dużą ilość szczupaka i suma,z 50 szczupaków i z 15 sumów,a taka liczba wykasuje ci karasia w 1-3 lata,tylko że później będziesz musiał łowić drapieżniki lub je kasować.2.Wytruj wszystko,ale to taka tylko ostateczna metoda,jak nic nie pomoże. [2013-07-31 18:10]

Marcinog1

To myśle pozostaje szczupak. A za 2 lata sieć sie przeciągnie. Myślę dam rade wpuścić 20 szczupaków.A przez te 2 lata to taki 15 cm urośnie to tych 2kg?
[2013-07-31 23:01]

ryukon1975

Szczupak rośnie bardzo szybko.
Jak szybko zależy od warunków wodnych. Jeśli mu będą odpowiadały warunki nie przeszkodzi zimowa przyducha w niewielkim zbiorniku to  będzie szybko przybierał na masie.
[2013-08-01 08:07]

Artur z Ketrzyna

A ja ci proponuję abyś cierpliwie odławiał te karasie i sprzedał do sklepu wędkarskiego u mnie w miasteczku młodzi wędkarze tak robią wiem bo rozmawiałem z właścicielem. Pozbędziesz się nadmiaru i troszkę grosza wpadnie.

To działają nie zgodnie z RPR. Bo żywiec ma pochodzić z akwenu w którym będziesz poławiał na żywca, i na być pozyskany tego samego dnia. (nie wolno nawet ich zabrać na noc do np oczka wodnego...)
Marcinog1
Sum wytępi ci szybciej niż myślisz. No i mam nadzieje że nie wpuściłeś sumika karłowatego, byczka.
Możesz wpuścić 2 szczupaki, pużniej na jesień dołowić je by ci się nie rozmnożyły.
[2013-08-03 19:11]

lynx

Jak sumy i szczupaki zjedzą juz wszystkie karasie to co dalej. Moze wpuścic rekina aby wyjadł sumy i szczupaki?
[2013-08-03 20:26]