Duże sztuki na bata

/ 7 odpowiedzi

• konto usunięte

Cze¶ć ;)
Łowię na Wi¶le batem 4m. Aktualnie mam żyłkę 16 (bez przyponu) , spławik 3g i haczyk malutki leszczowy ale nie pamiętam rozmiaru. Łowię głównie przed główkami, ale bior± tylko ukleje.
Macie jaki¶ sposób na jak±¶ większ± rybkę na bata?
cousin12

załóż np. kuku i spróbuj może dłuższym batem, bo ten co masz trochę krótki, powodzenia (2013/05/15 20:02)

Boolek

Po pierwsze większy grunt, po drugie bat może być za krótki, po trzecie ja dodaję więcej robaków na haczyk, żeby małe ryby nie zjadły, po czwarte zanęta, po pi±te zbiornik wodny, na którym łowisz i tak dalej i tak dalej. (2013/05/15 20:02)

Artur z Ketrzyna

Cze¶ć ;)
Łowię na Wi¶le batem 4m. Aktualnie mam żyłkę 16 (bez przyponu) , spławik 3g i haczyk malutki leszczowy ale nie pamiętam rozmiaru. Łowię głównie przed główkami, ale bior± tylko ukleje.
Macie jaki¶ sposób na jak±¶ większ± rybkę na bata?

Poczytaj o łowieni selektywnym, czyli większa przynęta większa ryba itd.
I je¶li w łowisko weszła ci ukleja. To masz 3 wyj¶cia;
- zastosować grubsz± przynętę i zanętę.
- zmienić zestaw na cięższy, by szybciej przynęta docierała do dna, lub wziększyć grunt. (ukleja zazwyczaj żeruje pod powierzchni± wody...).
- je¶li ukleja żeruje też przy dnie, bo na przykład jest tam płytko. Zmienić miejsce.

Łowisz króciutkim batem. Zmień na 6-7 m. I poszukaj ryb ciut głębiej, i deczko dalej od brzegu. (2013/05/15 21:04)

u?ytkownik93695

A ja zanim kupiłem t± czwórkę to 3m chciałem i my¶lałem że 4 będzie za długi ;oA tu takie buty że 6-7m ;o (2013/05/15 21:06)

Boolek

a jak najlepiej to jak±¶ od 7-8 jak rzeka jak jezioro to 6-7 najlepiej. Ostrzegam BAT JEST DROGI :) Chyba, że jaki¶ ciężki (2013/05/15 21:16)

89krzysztof

a jak najlepiej to jak±¶ od 7-8 jak rzeka jak jezioro to 6-7 najlepiej. Ostrzegam BAT JEST DROGI :) Chyba, że jaki¶ ciężki

Drogi to pojęcie względne. Dla jednego 200zł to drogi bat, dla drugiego 500zł to cena do przełknięcia.
Tyczki s± droższe... (2013/05/15 21:52)

Kasztaniak

Spojrzmy na to z innej strony. Najwiekszarzeka w Polsce i bat 4 metrowy na wiesze ryby. Troszkę sie nie kalkuluje. Bat 4 m to taka wła¶nie uklejówka. Moim zdaniem jak wyżej juz koledzy napisali 7-8 m ale jest to inwestycja chyba, żekolega ma krzepe i łowienie ciężkim batem przez 5 h to dla niego nie problem. Cięzkim mowa (¶rednia) 450-500 g wzwyż. Na łowienie dużych ryb wpływa wiele czynników ale jak dla mnie podstawowym to znalezienie dołka i obławianie go na różne możliwe sposoby, póĽniej zanęta, przynęta, konstrukcja zestawu, pora czy miejsce. Batem 4 m raczej takie rzeczy nam się nie udadz± w dodatku na Wi¶le. Gdzie jak słyszałem nieraz głęboko¶ć rynny przy główce to 5-6 m. Więc jak 4 m batem sprowadzić przynętę w dna? Trzeba t± kwestie przemy¶leć. :) (2013/05/15 22:04)