Duże sztuki na bata

/ 7 odpowiedzi

• konto usunięte

Cześć ;)
Łowię na Wiśle batem 4m. Aktualnie mam żyłkę 16 (bez przyponu) , spławik 3g i haczyk malutki leszczowy ale nie pamiętam rozmiaru. Łowię głównie przed główkami, ale biorą tylko ukleje.
Macie jakiś sposób na jakąś większą rybkę na bata?
cousin12

załóż np. kuku i spróbuj może dłuższym batem, bo ten co masz trochę krótki, powodzenia (2013/05/15 20:02)

Boolek

Po pierwsze większy grunt, po drugie bat może być za krótki, po trzecie ja dodaję więcej robaków na haczyk, żeby małe ryby nie zjadły, po czwarte zanęta, po piąte zbiornik wodny, na którym łowisz i tak dalej i tak dalej. (2013/05/15 20:02)

Artur z Ketrzyna

Cześć ;)
Łowię na Wiśle batem 4m. Aktualnie mam żyłkę 16 (bez przyponu) , spławik 3g i haczyk malutki leszczowy ale nie pamiętam rozmiaru. Łowię głównie przed główkami, ale biorą tylko ukleje.
Macie jakiś sposób na jakąś większą rybkę na bata?

Poczytaj o łowieni selektywnym, czyli większa przynęta większa ryba itd.
I jeśli w łowisko weszła ci ukleja. To masz 3 wyjścia;
- zastosować grubszą przynętę i zanętę.
- zmienić zestaw na cięższy, by szybciej przynęta docierała do dna, lub wziększyć grunt. (ukleja zazwyczaj żeruje pod powierzchnią wody...).
- jeśli ukleja żeruje też przy dnie, bo na przykład jest tam płytko. Zmienić miejsce.

Łowisz króciutkim batem. Zmień na 6-7 m. I poszukaj ryb ciut głębiej, i deczko dalej od brzegu. (2013/05/15 21:04)

u?ytkownik93695

A ja zanim kupiłem tą czwórkę to 3m chciałem i myślałem że 4 będzie za długi ;oA tu takie buty że 6-7m ;o (2013/05/15 21:06)

Boolek

a jak najlepiej to jakąś od 7-8 jak rzeka jak jezioro to 6-7 najlepiej. Ostrzegam BAT JEST DROGI :) Chyba, że jakiś ciężki (2013/05/15 21:16)

89krzysztof

a jak najlepiej to jakąś od 7-8 jak rzeka jak jezioro to 6-7 najlepiej. Ostrzegam BAT JEST DROGI :) Chyba, że jakiś ciężki

Drogi to pojęcie względne. Dla jednego 200zł to drogi bat, dla drugiego 500zł to cena do przełknięcia.
Tyczki są droższe... (2013/05/15 21:52)

Kasztaniak

Spojrzmy na to z innej strony. Najwiekszarzeka w Polsce i bat 4 metrowy na wiesze ryby. Troszkę sie nie kalkuluje. Bat 4 m to taka właśnie uklejówka. Moim zdaniem jak wyżej juz koledzy napisali 7-8 m ale jest to inwestycja chyba, żekolega ma krzepe i łowienie ciężkim batem przez 5 h to dla niego nie problem. Cięzkim mowa (średnia) 450-500 g wzwyż. Na łowienie dużych ryb wpływa wiele czynników ale jak dla mnie podstawowym to znalezienie dołka i obławianie go na różne możliwe sposoby, później zanęta, przynęta, konstrukcja zestawu, pora czy miejsce. Batem 4 m raczej takie rzeczy nam się nie udadzą w dodatku na Wiśle. Gdzie jak słyszałem nieraz głębokość rynny przy główce to 5-6 m. Więc jak 4 m batem sprowadzić przynętę w dna? Trzeba tą kwestie przemyśleć. :) (2013/05/15 22:04)