Duże szczupaki z rzek

/ 2 odpowiedzi
Witam serdecznie .Nurtuje mnie zagadnienie czy  duże szczupaki rzeczne są terytorialne .Będąc dziś na spiningowym spacerze po brzegu rzeki ,przez moje zbyt małe skupieni nad prowadzeniem przynęty (gumy) i zbyt bliskie stanie przy stuprocentowej kryjówce szczupaka( wystającej z wody kilku źdźbeł trzciny) nastąpi atak na gumę nie do końca celny.Po zacięciu poczułem opór i zdążyłem tylko zobaczy bok ryby (około 15cm)- w tym przypadku szczupaka.
wirefree


Szczuplaki tak jak inne ryby maja swoje ulubione miejsca i tam żeruja, dlatego staży wędkarze obławiają zawsze te miejsca z których już kiedyś coś złapali. W większości przypadków ta metoda się sprawdza, w rzece trzeba wziąć poprawkę na zmienny stan wody i migracje ryb. (2013/10/06 12:02)

Wilczek71


Witam.

Szczupaki lubią migrować jednak wybierają podobne miejsca do żeru. Jeśli dziś miałeś tam branie szczupaka załóżmy 50 cm za 3 dni możesz mieć już branie w tym samym miejscu 70 cm. To znaczy, że szczupakom odpowiada to miejsce i zatrzymują się w nim... (2013/10/06 12:28)