Duże przynenty cały rok

/ 5 odpowiedzi
Drodzy koledzy jestem ciekaw Waszego zdania na temat dużych przynent. Osobiście łowię cały rok na duże przynenty ponieważ uważam , że duży drapieżnik szybciej uderzy na duże kopyto lub woblera. Ktos powie, że to prawda ale jesienią. Należałoby zastanowic się dlaczego tak jest. moim zdaniem jesienią  drobnica gdzieś ucieka w trzciny itp. i dlatego np.szczupaki polują na większe przynenty a dodatkowo troche racji, że szkoda im energii na uganianie się za drobnica. znów na wiosne po tarle ganiaja za wszystkim więc co nie puścisz do wody to złapies zębatego. i mam prosbe na logo zdjecie nowej grupy Big Game.pozdrawiam.
Franek1987

Choć nie spinninguje, tylko łowie żywcówką to używam tylko dużych żywców bardzo dużych , by zredukować brania pistolecików , szkoda mi ich i ogólnie sam z tym kłopot , choć nie jedno krotnie miałem  małe szczupaczki na bardzo duże żywce.

(2011/12/16 15:33)

Algen

Oczywiste jest ze duża przynęta w jakimś stopniu obniża brania młodych szczupaków- lecz nie jest to stałą regułą. Szczupak ma wielką paszcze i dlatego młodziaki "gryzą"  przynęty swoich rozmiarów
Duży wobler/guma/żywiec itp.  z pewnością jest bardziej atrakcyjny dla starego, doświadczonego szczupaka .
(2011/12/16 17:30)

aw01303

Witam wszystkich. duże przynęty owszem ale jak ze wszystkim myślę że nie należy przesadzać z wielkością.. Przykładem z życia wziętym były wyjazdy gdzie nr 1 okazał się wobler 16 cm , również na tego woblera miałem kilka pistoletów po 35 cm , ale kolega zakupił woblera tej samej marki i serii kolorystycznej długości 30 cm i jak na razie nie zanotował na niego ani jednego brania. Dlatego jestem zdania że przynęty nie powinny być za duże bo raczej nikt z nas nie chce cały rok czekać na jedno branie dużej ryby :) Pozdrawiam wszystkich (2011/12/18 21:51)

jurek

Ale z drugiej strony na większe przynęty nie czepiają się okonie , no a tych dużych l to trzeba wiedzieć gdzie szukać
(2011/12/18 22:48)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

egzekutor

Witam wszystkich. duże przynęty owszem ale jak ze wszystkim myślę że nie należy przesadzać z wielkością.. Przykładem z życia wziętym były wyjazdy gdzie nr 1 okazał się wobler 16 cm , również na tego woblera miałem kilka pistoletów po 35 cm , ale kolega zakupił woblera tej samej marki i serii kolorystycznej długości 30 cm i jak na razie nie zanotował na niego ani jednego brania. Dlatego jestem zdania że przynęty nie powinny być za duże bo raczej nikt z nas nie chce cały rok czekać na jedno branie dużej ryby :) Pozdrawiam wszystkich

patryk na tego 30 cm szczupaka zobaczysz jak na wiosne złapie rekord to tez pojedziesz do sklepu po takiego. przypomnij sobie co mówiłeś o 16 cm a teraz tez go masz:) (2011/12/18 22:56)