Zaloguj się do konta

Duże leszcze - porady

utworzono: 2013/06/21 20:25
Rufik996

Witam,po dwutygodniowym nęceniu kukurydzą zaczęło coś się dziać,tzn. podpływają małe leszczyki,ale to nie jest mój cel na następny wypad na ryby.Chciałbym złapać leszcze ale to takiego dużego leszcza,tylko nie wiem co na haczyk założyć spróbuje na kukurydzę,bo przecież tym nęcę,makaron,pinkę.Mam pytanie czy coś więcej wziąć,o której porze najlepiej na leszcza?Nęcić dalej kukurydzą czy zmienić na specjalną zanętę na leszcza?Z góry dziękujęRafał [2013-06-21 20:25]

ArturDabrowski290

Muszę przyznac ze 2 tegodnie nęcenia to bardzo długo. Ale to dobrze, na pewno będzie tam dużo niemałych ryb po takim nęceniu. Na chaczyk zaluż to czym nęcisz, czyli kukurydzę.

[2013-06-21 20:28]

aro777

U mnie przynęta na leszcza jest zawsze spora, kukurydza lub 2 ziarna i do tego 4 - 6 białych robaków. Dzisiaj właśnie wróciłem ze swojej miejscówki "leszczowej" i trochę połowiłem, ja teraz używam do nęcenia zanęty kupnej drobnej (marka, rodzaj wg. własnych upodobań, ja polecam coś od Lorpio lub Marcela) + 1/4 kukurydzy do niej lub pudełko białych robaków (na 1kg zanęty), nie wiem jak u Ciebie ale u mnie na razie te największe leszcze ciężko złapać, takie do kilograma podchodzą, ale najlepszy czas na moim łowisku na leszcze jest od połowy lipca do końca sierpnia, wtedy również nęcę "grubiej" ogólnie sierpień to najlepszy miesiąc na połowy leszcza tam gdzie łowie, a co do pory to u mnie jest to okolica godziny 12, potem częstotliwość brań się zmniejsza, ale nie jest źle, a następnie koło 18 - 19 jest druga tura intensywniejszych brań.
[2013-06-21 21:08]

halski021

Na hak makaron ,,kolanka'' i tym karmić , powinno dać wyniki.

[2013-06-21 21:19]

Na hak makaron ,,kolanka'' i tym karmić , powinno dać wyniki.


Dokładnie, makaron też jest bardzo dobrą przynętą na leszcze. [2013-06-21 21:20]

przemo1980

jeśli masz możliwość , to spróbuj w nocy.
[2013-06-21 21:55]

catrinna

Ja na leszcze używałam małych haczyków nr. 10, z przeznaczeniem na białe robaczki, zakładałam białe robaczki + kukurydzę, lub same białe robaczki, i białe robaczki + czerwony robak.

Nęciłam zanętą uniwersalną Mondial-F + do tego atraktor Venire Sekret leszcz czy cos takiego, mój rekordowy lesz miał 60cm, i ważył 3,8.. choć w tym roku zamierzam łowić takie 75cm-80cm + ;-)

Powodzenia ;-)

 

[2013-06-21 23:51]

kucus22

zanęta sklepowa  ukierunkowana na leszcza, plus dodatki jak robactwo i oczywiście melasa. Swoje największe leszcze złowiłem na jedną kuku z 4, 5 białymi na sporym haku nr.6. trzeba eksperymentowac. Powodzenia;)
[2013-06-22 00:02]

misiu86

tylko noc... od zachodu do w wschodu słońca  u mnie leszcz w dzień to przypadek [2013-06-22 00:09]

camelot

Kolega wyżej dobrze radzi !  -   ......A tak w ogóle, gdy przeczytałem , że nęciłeś dwa tygodnie to aż mnie zatkało.   Normalnie nie odezwałbym się !  Ale widzę, że idziesz nie tą drogą.  Leszcz nie karp i nie wymaga takiego nęcenia. W zasadzie można je łowić nawet w ogóle bez nęcenia.  (ale to trochę wyższa szkoła jazdy)  Z tego co piszesz, widać że robisz jakiś błąd i szukasz przyczyny w nęceniu lub doborze przynęty ?  A więc koncentrujesz się na tym co nie jest aż tak istotne. Leszcza można złowić na cokolwiek !  A jak chcesz dużego, to musisz się trochę postarać i bardziej przemyśleć sposób, miejsce i czas podania przynęty.  To Ty łowisz , a nie przynęta !   Nie wiem gdzie łowisz i w jakich warunkach, więc nie mogę Ci nic konkretnie podpowiedzieć.    Duży leszcz (zwłaszcza na przełowionych łowiskach ) jest dość trudny do osiągnięcia i nie daje się tak łatwo nabrać na postawioną przynętę. Radzę pomyśleć właśnie w tym kierunku !  Bo prawdopodobnie Twoja przynęta którą podajesz jest wyeksponowana w taki sposób, że interesują się nią jedynie mniejsze mało doświadczone sztuki.  Większe, starsze osobniki jedynie podpływają i widząc , że coś jest nie tak, ignorują Twój zestaw.    .......Łowisz czasem na przystawkę ?  - Spróbuj !   I najlepiej po ciemku.  Daj niewielkie obciążenie o ile to możliwe.  Ok 1,5 grama wystarczy.  I przypon co najmniej pół metra.   Absolutna cisza i trochę cierpliwości wystarczy ! A pewnie mile się zdziwisz ? O ile duży leszcz jest w Twoim łowisku, prędzej czy później dostaniesz go !  Możesz próbować nadal na kukurydzę.  A nawet na włos ją założyć !  Dobrze jest dołożyć do niej coś co występuje w tej wodzie w której łowisz.  I np. zamiast białych robaków dopnij larwę chruścika, albo wydłubaną racicznicę.  Albo nawet w ostateczności kostkę mielonki z puszki.   Jeśli łowisz w jeziorze staraj się podać zestaw zgodnie z kierunkiem prądu.   Pozdrawiam serdecznie ! [2013-06-22 00:42]

catrinna

Bym zapomniał wspomnieć o melasie i konserwowej kukurydzy w zanęcie ;-)

 

[2013-06-22 11:54]

michal180183

W ostatnich dniach poławiam leszcze na białego robaka. Nie nęciłem łowiska wcześniej. Zanęnte leszczową mieszam z kukurydzą z puszki i podaję w koszyczku zanęntowym. Próbowałem zakładać kukurydzę na haczyk ale brak efektów, a na białego robaczka nawet fajnie biorą. Grunt to chyba dobra miejscówka. Łowisko w którym poławiam nie jest duże ale leszcze biorą tylko w jednym miejscu. Jest to północno zachodni brzeg z małą zatoczką i grążelami. Woda w tym miejscu jest całym dniem nagrzewana przez słońce i może dlatego leszcze tam biorą. [2013-06-22 14:01]

adrianek19921

nęcić trochę grubiej,tj makaron kolanka,płatki owsiane.Ale grunt to odpowiednie miejsce gdzie będą żerowiska leszczy.Mi sprawdza się gwałtowny uskok dna,gdzie głębokość szybko się zwiększa,i tam umieszczam swoją zanęte. [2013-06-22 21:06]

kon115


A ja mogę polecić zanecanie pęczekiem kuku i makaronem z dodatkiem atraktora leszczowego ja stosuje trapera brasem przy nęceniu w rzece proponuje skleić wszystko kaszką kukurydzianą [2013-06-23 00:16]

catrinna

Kup sobie mieszankę za ziaren za parę groszy odpowiednio ugotuj i zanęć..

 

[2013-06-23 01:05]

irex

Na wody stojące polecam gotowana ziemniaki.Zdarzało mi się na urlopach nęcić resztkami z obiadu ,które zostawiały nam kucharki (podstawa to ziemniaki) .Co dzień szło wiadro takiego kitu do wody ,a leszcze przychodziły chyba z całego jeziora.Powiem więcej ,duży leszcz nie dopuszczał do tego miejsca drobnych ryb.
[2013-06-23 01:44]

szczenex

a co powiecie o kaszy gryczanej?? była by dobra do nęcenia leszczy lub innych ryb??bo mam tego z 20 kg... nikt tego nie chce jeść bo śmierdzi po ugotowaniu niesamowicie... [2013-06-23 10:56]

wiktor-badowski

Może tam u Ciebie Kolego po prostu nie ma dużych leszczy ;)
Na duże leszcze najlepiej działa selektywna, spora zanęta i przynęta. Nie trzeba nęcić aż dwa tygodnie. Jeśli leszcze nie pojawiają się w łowisku, to spróbuj zmienić miejsca na płytsze lub głębsze. Warto próbować w różnych porach dnia i nocy - na moich łowiskach najlepsze brania są podczas świtu i zmierzchu.
Jeśli i to nie da wyników, spróbuj pokombinować z zestawem, a w ostateczności zmień metodę.
Słyszałem o fajnych leszczach łowionych na kulki proteinowe i pellet (12-16 mm), zarówno na gruntówkę, jak i zwykły spławik. Trzeba próbować, próbować i jeszcze raz próbować, a na pewno w końcu się powiedzie!
Życzę ogromnej ryby i połamania!
[2013-06-23 11:24]

Rufik996

Leszcze są,jestem tego pewny.Też mi się zdaje,że jest to zła miejscówka.Zacznę nęcić w płytszej wodzie i zobaczymy jakie będą efekty,nie liczę na dużo choć na trochę:) [2013-06-23 11:49]

mikefish

Spróbuj dodać dodatek sweet magic - osobiście przekonałem się, że moze zdziałac cuda.
[2013-06-23 13:31]