Duże leszcze nie biorą.

/ 13 odpowiedzi
Witam,otóz mam pewien problem. Nastawiłem się na leszcza na dośc sporym zbiorniku PZW 92 ha , w najgłebszym miejscu jestokoło 10.5m w okresie letnim[środek jeziora, a średnia głebokośc środkiem to 7-9 m], są tam leszcze małe jak i spore. Od 4 dni nęce grubo, pierwsze 2 dni 5 litrowe wiadro moczonego łubinu za kazdym razem, i kolejne 2 dni gotowana kukurydza pierwszy dzień 5 litrowe wiaderko i drugi dzień 3 litrowe wiaderko[nęce pół wiaderka podczas łowienia i pół wiaderka na fajrant]. Necę spombą na odległosci 26 metrów jest tam grunt około 6 metrów. Teraz zestawy: zestaw feederowy helikopterowy z koszykiem 30g. Do koszyka pakuje zanetę leszcz Dragona+ pellet truskawka+ kuku z puszki+ siekane dendrobeny. Na hak ląduje naprzemiennie dendrobena/peczek piałych/mini kulki 8mm Pikantne salami/ochotka w kolorze fluo czerwonym[pikantne salami dało 70% rybek o dziwo] , łowię na 2 wędki. od czasu necenia byłem 3 razy na sesjach 3-5 godzinnych. Był to okres wieczorny 17.00-20.00 2 razy i 1 raz od godz 10.00 do 15.00. Efekt: pierwsza wyprawa, same podskubywania, druga wyprawa 3 chlapacze 300 gram, 3 wyprawa 12 chlapaków najwiekszy 350 gram i sporo pustych brań[zapewne małe płotki i krąpiki]. Szczerze jestem zawiedziony po takim neceniu i tak bogatą zawartością w koszyku. Teraz planuje gotowana kukurydze zalewac na godzine Karmelem[ponoć daje swietne efekty pod duze leszcze]. A może wina lezy w odległosci necenia? czy na 40stym metrze necenie byłoby efektywniejsze? Dodam ze w łowieniu duzych leszczy jestem laikiem, wiekszośc czasu spędzałem na łowieniu Linów.
sebasss


sa duze leszcze, dawniej mój dziadek łapał takie po 3-4 kg bez problemu jak byłem mały. Jeszcze do 5 ciu lat w tył jak zył mój sąsiad łowił łopaty w granicach 3 kg praktycznie codziennie,a nawet trafiały sie sporadycznie "piątki". 2 Lata temu mój znajomy łowiac na płyciznie , podczas tarła leszczy [maj]wyjmował do 4 kilo sztuki, a widział jeszcze wieksze łopaty. Dziś siedziałem 8 godzin , neciłem makaronem efekt 20 chlapaczy w granicach 25 cm. Znalazłem jakiś poradnik , ze w sporych jeziorach duzych Łopat szuka sie na odległosci od 40 metrów od brzegu. Ktoś doswiadczony moze to potwierdzić??? (2020/09/15 21:24)

flowgrid1


Popatrz filmyt p. Bogdana Bartona o łowieniu dużych leszcze w jeziorach. (2020/09/16 18:40)

erykom


sa duze leszcze, dawniej mój dziadek łapał takie po 3-4 kg bez problemu jak byłem mały. Jeszcze do 5 ciu lat w tył jak zył mój sąsiad łowił łopatyÂÂÂ w granicach 3 kg praktycznie codziennie,a nawet trafiały sie sporadycznie "piątki". 2 Lata temu mój znajomy łowiac na płyciznie , podczas tarła leszczy [maj]wyjmował do 4 kilo sztuki, a widział jeszcze wieksze łopaty. Dziś siedziałem 8 godzin , neciłem makaronem efekt 20 chlapaczy w granicach 25 cm. Znalazłem jakiś poradnik , ze w sporych jeziorach duzych Łopat szuka sie na odległosci od 40 metrów od brzegu. Ktoś doswiadczony moze to potwierdzić???





Znajomy łowił podczas tarła leszczy???????? No to może dlatego wyjmował sztuki po 4 kg na szarpaka... (2020/09/16 20:15)

skalpel


zobacz na art. WW 10/2020Jeszcze duże leszcze Paweł Daniec (2020/09/17 09:00)

bojanek123


Wypróbuj na dziadka .Stare sprawdzone metody, (2020/09/17 11:34)

Jakub Woś





Znajomy łowił podczas tarła leszczy????????ÂÂ No to może dlatego wyjmował sztuki po 4 kg na szarpaka...
Nawet łowić w tarlisku nie można a co dopiero szarpać. Niestety w Polsce to norma podczas tarła leszcza
(2020/09/17 19:41)

Julian


Nie ma dużych leszczy bo skarłowaciały a te które nie miały na to ochoty wylądowały w siatach PZW w ramach odłowów kontrolowanych i operatów - za karę . Czemu q......wa takie duże . (2020/09/17 20:25)

pmay


w dzień nie szukaj łat, one nocą są (2020/09/19 08:04)

pstrag222


pokazcie obojetnie kogo kto z wiosny łowi duzego leszcza który nie jest na tarle...
Jesli głupcze nie masz tablicy o zakazie połowu ze wzgledu zbudowania przez człowieka tarliska. go... mozesz z robic .
Nawet wymieniany tu pan B łowi ryby przed tarłowe jak co ciekawe z lodu sciaga je z zimowiska co jest bardziej ciekawe...Łowienie ryb w okresie wiosennym samo w sobie nie etyczne.
Tak samo póżna jesienia kiedy ryby szykuja sie do zimowania. a odławianie w tym okresie samic to juz powinno isc pod sad za meczenie ikrzyc. (2020/09/19 16:49)

pstrag222


A do autora tematu. taka mała rada jesli masz checi i czas systemayczne necenie. zalecałbym napoczatku obserwacje miejscówek a pózniej necenie.
rarytasy nie pomoga odłaiwac ryb jesli nie odwiedzaja danego miejsca. (2020/09/19 16:51)

sebasss


nęce,grugo non stop kuku gotowana+ makaron 5/6 litrów zarła łacznie, zaliczona jedna nocka i lipa, 0 brań w nocy dopiero nad ranem same chlapacze 400 gram. Dodam że od 4 dni zestawy lokuje na 42 metrze. W tym miejscu leszcze bytują, jest tam głeboko, piaszczyste dno ze spadem, na wodzie rano i pod wieczór widać spore scieżki bąbli jakby coś orało dno, pojawia się to w kilkunastu miejscach na około 40 stym metrze. Leszcze duze czy karpie?? (2020/09/21 23:20)

jelec52


Im będziesz więcej gówna walił do wody tym życie w niej będzie coraz mniejsze. Sam wypróbuj i się tego nażryj zobaczymy czy przeżyjesz.
(2020/09/23 20:17)