Zaloguj się do konta

Duże karpie na stawach hodowlanych.

utworzono: 2011/08/28 20:18
marcin4321

Jade na stawy hodowlane sobie po wędkować. Hodowane są tam przede wszystkim karpie ( ponad 5 kg ) , moi rodzice biora na wigilie z tamtąd. Nie wiem jakie jeszcze są ryby, ale hoduje coś oprocz karpi. No więc na nie sie nastawiam. Będę łowił na spławik i feeder. No i czym mam je zanęcić ( pytanie do karpiarzy , sprawdzona zaneta na wieksze karpie ) - co do koszyczka ? i co na haczyk do feedera ? Czym spróbować na spławiku ( co do kulek protein. to za bardzo nie wiem jak na nie łowić , jeszcze nie miałem z nimi styczności ) A i czy zanęta ma być tylko w koszyczku czy rzucic kilka kul.
To tyle. prosze podpowiedzcie.
[2011-08-28 20:18]

Bialydida

jak nie ma drobnicyto kup jakas zanete na karpia + do tego gotowana albo z puszki kukurydza. to koszyczka.No a przy splawiku zanec z 3-4 kule . no a na haki nie wiem na feedera moze 10 bialych a na splawik czerwony + kukurydza i czerwony robak [2011-08-28 20:54]

lysy82

Takim ze stawu , jak nikt tam nie łowi to wystarczy kulę otrąb sypnąć , a w to miejsce na haku kukurydzę, karpie jak dobrze chowane w stawie ,to jak prosiaki jedzą ;) [2011-08-28 20:59]

Ja jak lowilem na stawach chodowlanych to lapalem karpie na koszyk z grundu zaneta byla  still karpiowa,a na hak kukurydze .
Zdjecie zanety :http://imageshack.us/photo/my-images/17/skarp.jpg/ [2011-08-28 21:04]

marcin4321

może jakiś karpiarz też coś doradzi ? [2011-08-29 10:24]

Maly123

przygotuj dobry haczyk byłem wczoraj na podobnym stawie miałem haczyk na karpia...a 3 razy mi się karp około 8-9kg zerwał(wygiął się haczyk) zmieniłem haczyk to samo...
[2011-08-29 10:30]

Na stawach hodowlanych jet takie zagęszczenie karpii że na kukurydze połowisz .Poza tym  ryby  na "hodowlakach" są przyzwyczajone do paszy najczęściej kukurydza .Proponuję zwykłą "gruntówkę" z wskaźnikiem brań typu bombka ,żyłka 0,28-030mm przypon z plecionki hak z grubego drutu wielkość haka nr 4-2 zanęta stlla waniliowa lub miodowa  a na hak kukurydza wędkarska (różne smaki) lub konserwowa.
[2011-08-29 10:55]

krapiotr69

Dodam do wypowiedzi Jarka11 jeszcze tyle, że ja spróbowałbym połowu z powierzchni. Jeżeli są one karmione to mogą być przyzwyczajone są do pobierania pokarmu z powierzchni. Możesz mieć też wyniki przy takim łowieniu. Ja osobiście tak łowiłem na hodowlanym,tak poradził mi właściciel ale tu też nie ma reguły. Połamania kija kolego.
[2011-08-29 14:34]

marcin4321

a czy zyłka 0,18 do 5,10 kg da rade ?
a haczyki mam tylko nr 6.
[2011-08-29 17:10]

barjew22

kolego sam haczyk nic ci nie da jak się z ryba nie po bawisz bo taki karp z 8 kg już troszkę potrafi pojeździć po stawie xd a wyżej koledzy ci już wszystko napisali pozdro 
[2011-08-29 18:34]

krapiotr69

Trzymaj się zaleceń Jarka11, dobrze Ci radzi, może dasz radę, jeżeli nie łowiłeś karpi to możesz mieć niezłego pietra jak pomajta tobą nawet taki 5 kg. Pozdraiam
[2011-08-29 19:07]

Maly123

Jarek11 Trzymaj się jego on wie najlepiej :)
[2011-08-29 19:30]

marcin4321

ok. jutro dam wam znac : ) [2011-08-29 21:39]

marcin4321

ok. jutro dam wam znac : ) [2011-08-29 21:39]

marcin4321

zaneta na karpia firmy dragona i kuku - to do koszyka
1 karp ok 2 kilo na grunt na rosówke - zerwał sie przy brzegu . 
1 sum 37 cm na rosówke .
i jedna ryba na spławik - skubała , spławik pod woda , ja zacinam a ryby nie ma. : D
to taki był dzisiejszy połow na stawach hodowl.
[2011-08-30 11:40]

Maly123

nie było źle :)
[2011-08-30 17:42]

Maly123

nie było źle :)
[2011-08-30 17:42]

marcin4321

pojade w sobote to wtedy zestawy dopracuje i wtedy będzie lepiej o 100 % [2011-08-30 17:47]

Waldi Fish

Chciałem podzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie połowu karpii. Zazwyczaj podczas połowu używam jednej wędki na spławik oraz jako drugiej gruntówki. Czasem bywa tak, że karpie żerują bliżej brzegu i wtedy więcej łowię ich na spławik, a czasem bardziej skuteczna jest gruntówka zrzucona znacznie dalej od brzegu. Ostatnio używałem zanęty na ryby karpiowate na wody stojące do której dodawałem kukurydzę z puszki, pęczak, ziemniaki pokrojone w kostkę oraz atraktor truskawkowy lub waniliowy. Na początek zarzucałem kulę zanętową w miejscu gdzie zarzucałem wędkę ze spławikiem i po dłuższym okresie czasu, wrzucałem mniejsze kule zanętowe. Do koszyka gruntówki stosowałem tą samą zanętę. Co do przynęty, to na spławikówkę zakładałem kukurydzę z atraktorem truskawkowym lub waniliowym, starając się wybadać, który z podanych atraktorów będzie się cieszyć większym powodzeniem w danym dniu. Nie stosowałem tzw. kanapki np. kukurydzy z czerwonym lub białym robakiem, ponieważ wtedy często na taką przynętę bierze tzw. koluch, czyli sumik karłowaty "psując mi brania". Próbowałem też kiedyś w tym łowisku łowić na kulki proteinowe, ale bezskutecznie, ponieważ większość wędkarzy łowiła na kukurydzę i karpie nie znały walorów smakowych kulek. Czy w Twoim łowisku będą brać na kulki musisz wypróbować empirycznie lub zapytać o to innych wędkarzy. Do gruntówki stosowałem podobną przynętę wciskając przed rzutem trzonek haczyka w zanętę umieszczoną w koszyku. Na kołowrotku gruntówki mam nawiniętą plecionkę, która jest bardziej niezawodna przy dalekich rzutach z koszyczkiem zanętowym i pozwala na bardziej skuteczne zacięcie ( nie jest rozciągliwa jak żyłka) oraz wyholowanie ryby, gdy ucieknie w zarośla. Obie wędki umieszczałem na sygnalizatorze dźwiękowym ustawiąjąc na każdym z nich dźwięk o innej częstotliwości, abym w przypadku dźwiękowej indykacji brania, wiedział za który kij trzeba chwycić. Bardzo ważne jest takie ustawienie hamulca w kołowrotkach, aby w przypadku brania, karp wyciągnął żyłkę z kołowrotka, a nie wędkę do wody. Uważam, że dźwiękowa sygnalizacja jest bardzo przydatna, gdyż czasem bywało tak, że chwila nieuwagi powodowała, że karp wybrał sporo żyłki z kołowrotka i uciekł w podwodną roślinność i próba wyholowania go kończyła się najczęściej utratą przyponu. Ponieważ często łowię w miejscu, gdzie na prawo i lewo znajduje się podwodna roślinność, musiałem zacinać w miarę szybko i tak holować, aby karp nie uciekł w zarośla. Nie znam warunków w Twoim stawie, ale karpia 5 kilogramowego nie można wyciągnąć z marszu, tylko trzeba dać jemu trochę "pobrykać", by się zmęczył i dopiero wyholować. Karp przeważnie w takiej sytuacji chce uciec w zarośla, a wędkarz powinien wiedzieć, gdzie one się znajdują i nie dać karpiowi tam uciec. Podałem Ci ogólne wskazówki, które będziesz musiał zaadoptować do warunków panujących w Twoim łowisku i ewentualnie zmodyfikować. Życzę powodzenia i napisz o wynikach połowu. Pozdrawiam!
[2011-08-31 23:00]

Waldi Fish

Dodam jeszcze, że teraz gdy się kończy lato i jest coraz chłodniej bardziej skuteczne będą na karpie atraktory o zapachach zwierzęcych niż owocowych.

[2011-08-31 23:59]