Duża woda 2014

/ 17 odpowiedzi

Witam.

Koledzy jak myślicie co przyniesie tak wielka woda na Dunajcu straty a może jakieś korzyści?

Stawy w Stadłach zalane na Chelenie też nie mówiąc już o rybach w rzece.

Jakie są Wasze doświadczenia po przejściu wielkiej wody przez rzekę, stawy i jezioro.

pozdrawiam

Zipero


Witam pisałem o tym w innym wątku, czy zalało stawy i jaka jest sytuacja ale nikt się nie odezwał, taką miałem ochotę iść na rybki a tu nie wiadomo w jakim stanie się zastanie stawy, jeśli chodzi o straty to na pewno na niesie mułu patyki i gałęzie to samo jeśli chodzi o ryby to nie wiem i bardzo mnie zastanawia jak reaguje ryba w czasie powodzi czy ucieka do rzeki czy bije do dna i stara się to przetrwać nie mam pojęcia, a z zalet to może jakieś karpiki i amury znowu z Słowacji przypłynęły he. (2014/05/18 01:17)

Bernard51


jeśli chodzi o straty to na pewno na niesie mułu patyki i gałęzie to samo jeśli chodzi o ryby to nie wiem i bardzo mnie zastanawia jak reaguje ryba w czasie powodzi czy ucieka do rzeki czy bije do dna i stara się to przetrwać nie mam pojęcia, a z zalet to może jakieś karpiki i amury znowu z Słowacji przypłynęły he.

Ryba nie leży na dnie w czasie powodzi bo jak piszesz woda niesie muł, piasek, patyki bardziej trzyma się powieszchni i wypłyceń gdzie nurt jest słabszy, lub zakoli gdzie woda jest spokojna. Nie wiem na jakim odcinku Dunajca przyniosło poprzednio karpiki i amury, raczej zbiornik w Czorsztynie by nie przepuścił natomiast poniżej Sącza to może być z stawów w Star.Sączu i Popradem dostały się do Dunajca (2014/05/18 11:14)

Zipero


Co ma zbiornik w Czorsztynie wspólnego z ucieczką ryb ze Słowacji, Dunajec płynie w stronę jeziora a nie w stronę Starego Sącza, po ostatniej powodzi na Słowacji uciekły z stawów hodowlanych które są kilka metrów od Popradu karpie i amury kilka sztuk wpłynęło do stawów na Helenie a reszta do jeziora Rożnowskiego, był taki okres po powodzi że pod mostem w Kurowie karpie brały jeden po drugim. (2014/05/18 12:02)

Ramsay


Pod mostem powiadasz ? Do tego wody PZW hmmmm ... Ciekawa miejscówka. (2014/05/18 12:15)

Bernard51


Co ma zbiornik w Czorsztynie wspólnego z ucieczką ryb ze Słowacji, Dunajec płynie w stronę jeziora a nie w stronę Starego Sącza,

Widzę że dobrze mnie zrozumiałeś
 "Koledzy jak myślicie co przyniesie tak wielka woda na Dunajcu straty a może jakieś korzyści?"

Ale zawsze sądziłem że Dunajec płynie od Czorsztyna do Sącza, ale skoro twierdzisz że teraz płynie z Sącza do jeziora w Czorsztynie widocznie tak musi być.

"to może być z stawów w Star.Sączu i Popradem dostały się do Dunajca" (2014/05/18 12:57)

Zipero


A ja widzę że Ty mnie nie rozumiesz nie chwytaj za słowa chodziło mi o to że przez Sącz przepływa, wiadome że Dunajec płynie przez Czorsztyn do góry w stronę Starego Sącza potem przez Nowy a potem do jeziora Rożnowskiego i dalej do Wisły, ale ryby uciekły ze stawów do Popradu a nie Dunajca więc nie napotkały na swojej drodze zapory.  (2014/05/18 13:25)

Bernard51


Nie czepiam się słówek bo mnie to nie bawi, ale sam powiedz nigdzie nie określił autor wątku ani ty o jaki odcinek Dunajca chodzi,więc nie jestem jasnowidzem, ale domysliłem się że jak karpik i amur to poniżej Sącza. Teraz piszesz :

wiadome że Dunajec płynie przez Czorsztyn do góry w stronę Starego Sącza potem przez Nowy a potem do jeziora Rożnowskiego i dalej do Wisły,

Jak to zrozumieć "do góry" czyli na mapie do góry w stronę morza?
Staraj się pisać aby to było zrozumiałe nie tylko dla ciebie ale też dla tych co czytają.
Bo nie znam przypadków aby woda płynęła do góry, chociaż patykiem zawracano kiedyś rzekę ( w porzekadle). A tak na serio z braku zajęcia (wędkowania-woda nie pozwala) prowadzimy jałowe dyskusje.   Połamania ! (2014/05/18 16:34)

lynx


Pod mostem powiadasz ? Do tego wody PZW hmmmm ... Ciekawa miejscówka.

Niestety pod mostem nie jest zabronione a zabronione jest z mostów. i w odległości od jazów, śluz i innych urządzeń np, tamy itp. (2014/05/18 17:06)

lynx


A ja widzę że Ty mnie nie rozumiesz nie chwytaj za słowa chodziło mi o to że przez Sącz przepływa, wiadome że Dunajec płynie przez Czorsztyn do góry w stronę Starego Sącza potem przez Nowy a potem do jeziora Rożnowskiego i dalej do Wisły, ale ryby uciekły ze stawów do Popradu a nie Dunajca więc nie napotkały na swojej drodze zapory. 

Jak może Dunajec płynąc do góry w strone....
Zawsze uczono mnie, że woda płynie w dół. (2014/05/18 17:08)

Zipero


Do góry czyli na północ to chyba oczywiste, dziwne żeby woda opierała się prawom fizyki i płynęła pod górę wydawało mi się że to dla każdego oczywiste co mam na myśli pisząc do góry na chyba że ktoś nie miał fizyki w podstawówce. Przecież autor wątku napisał że stawy w Stadłach zalane i na Helenie też więc proszę sobie zobaczyć jaki jest to odcinek na mapie, rybki na Słowacji uciekły do Popradu a nie Dunajca, w miejscowości Podrzecze gdzie Poprad łączy się z Dunajcem już miały możliwość tylko wpłynąć na stawy Heleńskie a potem juz tylko do Jeziora Rożnowskiego. Ja mam zajęcie, próbuje tylko wytłumaczyć o co chodzi bo robisz ze mnie idiotę (2014/05/18 17:10)

pakul1206


A ja widzę że Ty mnie nie rozumiesz nie chwytaj za słowa chodziło mi o to że przez Sącz przepływa, wiadome że Dunajec płynie przez Czorsztyn do góry w stronę Starego Sącza potem przez Nowy a potem do jeziora Rożnowskiego i dalej do Wisły, ale ryby uciekły ze stawów do Popradu a nie Dunajca więc nie napotkały na swojej drodze zapory. 

Jak może Dunajec płynąc do góry w strone....
Zawsze uczono mnie, że woda płynie w dół.


Jak ciągnę wino z balona to najpierw płynie rurką do góry a dopiero pózniej na dół :) Normalnie cuda się dzieją :) (2014/05/18 17:25)

Zipero


Następny przemądrzały się znalazł ha ha (2014/05/18 17:32)

Raziel


Byłem dziś na Biegonicach tak woda z 1,5 m podniesiona pozalewane stanowiska około tygodnia pauzy. (2014/05/18 21:45)

Zipero


Ja byłem na Helenie wszędzie błoto i kałuże, widziałem kilka zdechłych linów i różanek na ścieżkach pomiędzy stawami, szkoda rybek, było też kilku szabrowników z wiadrami chodziło po łąkach i szukali ryb. Jednak nie którym powódź nie przeszkadza i spotkałem kilku wędkarzy he może przyszli odpocząć bo niedziela, na rybę nie ma co liczyć pewnie przez dłuższy czas o ile jakieś zostały. (2014/05/18 22:34)

lynx


Do góry czyli na północ to chyba oczywiste, dziwne żeby woda opierała się prawom fizyki i płynęła pod górę wydawało mi się że to dla każdego oczywiste co mam na myśli pisząc do góry na chyba że ktoś nie miał fizyki w podstawówce. Przecież autor wątku napisał że stawy w Stadłach zalane i na Helenie też więc proszę sobie zobaczyć jaki jest to odcinek na mapie, rybki na Słowacji uciekły do Popradu a nie Dunajca, w miejscowości Podrzecze gdzie Poprad łączy się z Dunajcem już miały możliwość tylko wpłynąć na stawy Heleńskie a potem juz tylko do Jeziora Rożnowskiego. Ja mam zajęcie, próbuje tylko wytłumaczyć o co chodzi bo robisz ze mnie idiotę

Nie wiem gdzie są stawy w Stadłach i mnie to nie interesuje. To ty chyba byłes na wagarach jak w szkole uczyli na geografii gdzie jest góra rzeki i wcale  nie tak jak wisi mapa. Jak masz z tym kłopoty to nie pisz, że to takie jasne i nie rób z nikogo nieuka tylko sam się doucz. Ponadto nie wymagaj aby ktoś inny wiedzial co ty myślisz. (2014/05/18 23:16)

lynx


Następny przemądrzały się znalazł ha ha


A może tylko myśli i ma humor a nie pisze bzdury i jeszcze sie obraża. (2014/05/18 23:17)

Zipero


Kłopoty to chyba Ty masz i to emocjonalne idź lepiej spać he (2014/05/18 23:27)