Zaloguj się do konta

Duża płoć

utworzono: 2014/04/22 18:31
kasztan00

Złowiłem wczoraj Płoć 32cm 550g i nwm czy wysłać do gazety zdjęcie czy nie ?
Co o tym myślicie?  mam 14 lat.
[2014-04-22 18:31]

misiu86

kolego nie chcę być złośliwy ale co dorzuciłeś na wagę do tej płoci? Jeśli tyle warzyła to zgłaszaj.
[2014-04-22 19:50]

Artur z Ketrzyna

Złowiłem wczoraj Płoć 32cm 550g i nwm czy wysłać do gazety zdjęcie czy nie ?
Co o tym myślicie?  mam 14 lat.

Śmiało możesz zgłosić, a niż widelec coś wygrasz, a przynajmniej pamiątka będzie.
No i możesz założyć bloga na wedkuje.pl i będziesz też tam mógł umieszczać i zdjęcia i swe rekordy...
Teraz masz tylko zakładkę...
[2014-04-22 20:36]

89krzysztof

A nie pomyliłeś płci z jaziem ? Bo u nas w tym roku też łowili "płocie" po 40 cm :))
[2014-04-22 21:48]

kasztan00

To była Płoć nawet pytałem się doświadczonych wędkarzy ale nwm gdzie właśnie zgłosić może do WW ale do Łowcy talentów czy Rekordy na Plan?
[2014-04-22 22:21]

Daishi

kolego nie chcę być złośliwy ale co dorzuciłeś na wagę do tej płoci? Jeśli tyle warzyła to zgłaszaj.

Z tego co napisałeś i oskarżasz kolegę o nadmierną wagę tej Płoci to wydaje mi się że w życiu nie widziałeś takiej ryby a wyskakujesz z takim tekstem.Ja złowiłem Płoć o tylko o 3 cm dłuższą i ważyła 750 g i wyobraź sobie że nic do wagi nie dołożyłem.
[2014-04-22 23:16]

Daishi

To była Płoć nawet pytałem się doświadczonych wędkarzy ale nwm gdzie właśnie zgłosić może do WW ale do Łowcy talentów czy Rekordy na Plan?

Kolego jeśli zrobiłeś zdjęcie rybce z miarką w jednej  płaszczyźnie ,plus zdjęcie Twoje z trofeum to po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego możesz ją wysłać do redakcji "Wędkarskiego Świata"gdyż oni mają osobne normy medalowe dla juniorów i z tą długością kwalifikuje się Twoja Płoć na brązowy medal bo w "Wiadomościach Wędkarskich" są tylko ogólne normy dla wszystkich i tam na brązowy medal Twoja Płotka musiałaby ważyć min. 700 g.
[2014-04-22 23:25]

misiu86

Z tego co napisałeś i oskarżasz kolegę o nadmierną wagę tej Płoci to wydaje mi się że w życiu nie widziałeś takiej ryby a wyskakujesz z takim tekstem.Ja złowiłem Płoć o tylko o 3 cm dłuższą i ważyła 750 g i wyobraź sobie że nic do wagi nie dołożyłem.

Masz racje nie widziałem płoci 32cm ważącej 550g a tym bardziej 750 g przy 35 cm.
Przeczytałeś do końca? (
Jeśli tyle warzyła to zgłaszaj) o nic nie oskarżam młodego wędkarza.

[2014-04-22 23:35]

89krzysztof

A jeśli jeszcze nie jest wytarta, to tym bardziej może tyle ważyć. Jeśli chcesz zgłaszać musisz mieć zdjęcie. Więc też tutaj możesz się pochwalić :)
[2014-04-23 05:30]

kasztan00

[2014-04-23 13:35]

kasztan00

[2014-04-23 13:36]

kasztan00

zdjęcia nie chcą wejść

[2014-04-23 13:37]

kasztan00

Zielan

Bo nie czytasz!   (max 100Kb, .jpg lub .gif) [2014-04-23 14:00]

geniuh

Masz racje nie widziałem płoci 32cm ważącej 550g a tym bardziej 750 g przy 35 cm.
Przeczytałeś do końca? (
Jeśli tyle warzyła to zgłaszaj) o nic nie oskarżam młodego wędkarza.

Ja w sobotę złowiłem na bata płoć 35 cm i wadze 470g. Jeżeli ktoś chce zdjęcie jako dowód, to wrzucę na forum.
Pozdrowienia,EH [2014-04-23 17:43]

micek200

Gratuluje :) niech mlodziez cwiczy i cieszy sie pierwszymi sukcesami :)) z czasem dojdziesz do wprawy i bedziesz lowil po kilka takich ploci na kazdej wyprawie :) fakt faktem gdy ploc nie jest jeszcze wytarta to jest strasznie gruba i ciezka :))
[2014-06-06 22:51]

darek-salamon

Z ikrą czy bez ładna płoć ,Panowie samo zdjęcie nie wystarczy zeby zglosić do WW.Trzeba wypelnić formularz ,zdjecie okazu musi być z miarką przy rybie,świadek połowu itd.Proszę o zapoznanie się z regulaminem WW.Zasady Zglaszania medalowych ryb.Troche inne są zasady na W.P. Wędkarz Polski gdzie dodatkowo trzeba przeslac im łuski z nad lini nabocznej rybki.Ichtiolodzy je badają i po tym okresla sie wiek itd.ryby.Więc trudno oszukać dodajac rybie wagi i dlugosci.Ważną role spelnia zdjęcie  wedkarza z rybą,biorąc pod uwagę ze przecietnie kazdy człowiek ma miedzy jedną spojówką a drugą odleglość około 7.5 cm zmierzcie to zobaczycie i przekonacie sie sami.I na tej podstawie tez mozna okreslić długość ryby.Więc nie oszukujcie bo to potem wstyd:-) :-) :-) Też zlapalem  kiedyś ( 15 lat temu)w Tuszynie pod Łodzią  w lesnym jeziorku ploć jesienią na kukurydzę 1 kg  010 gr 41 cm .Mam swiadków ,teraz lepiej jest bo telefony maja kamery,kiedyś nie mialem  takiego.Coś piszą ze zdjecia nie mogą być obrabiane przez komputer.Na razie nie doczytalem bo zrobie to jak zlowię leszcza na rekord Polski ponad 6 ,96 kg:-) :-) :-) :-) :-) :-)  [2014-06-07 06:50]

barrakuda81

Jeśli uważasz że to słuszne zgłaszaj.Powiem może nieskromnie że przez cały okres mojego wedkowania do tej pory złowiłem ryb medalowych conajmniej kilkanaście...Może nie były to mega okazy ale miesciły się w normach medalowych.Myslałem o tym czy je zgłaszać ale doszedłem do wniosku że tego nie zrobie bo znam ludzi którzy potrafią upolować ryby o jakich ja moge tylko pomarzyć (póki co) a nie lubia sie tym chwalić.Pomyslałem sobie że jeśli coś zgłoszę to bedzie to prawdziwy mega okaz lub ryba przynajmniej znacznie wykraczajaca poza normy na złoto.Wole od czasu do czasu pochwalic się jakąs rybką na forum jeśli uda sie już taką złowić.Każda złowiona duża ryba to sukces ale miarą prawdziwych umiejetności wędkarza jest powtarzanie tego sukcesu wiele razy i wyciąganie z tego wniosków - to czyni z nas prawdziwego mistrza jeżeli w wedkarstwie o tym wogóle mozna mówic.Tu trzeba mieć wiele pokory ,dystansu i determinacji.C o do płoci to pamietam kilka lat temu znajomy wypuszczał wode ze swojego stawu hodowlanego.Złapalismy tam wtedy płoc która na moje oko spokojnie miała wagę około 2 kg.Nigdy przedtem ani potem takiej nie widziałem...i żałowałem że nie udało sie jej złowic na wędke. [2014-06-07 11:20]

darek-salamon

Barakuda81 ma racje są takie plocie tylko nikt na nie specjalnie nie poluje w sieciach widać takie po 1,5 kg.Też zglaszam tylko te najwieksze okazy a leszczy ponad 3 kg mam kilkanascie.Ale chlopak niech sobie zglosi jak ma na medal.Ja dostalem kiedyś całe pudło splawików balsaxa ze 20 szt.Mam angielskie wagglery więc je rozdalem:-) :-) [2014-06-07 13:05]