Uniwersalny zestaw-wędka i kołowrotek.

/ 13 odpowiedzi
Witam wszystkich,

Od niedawna wędkuje i bardzo się w to wkręciłem. Aktualnie posiadam jeden zestaw. Jaxon Genesis Pro z kołowtorkiem Okuma Longbow 640. Zostało mi to polecone na tym forum jako dobry zestaw na początek. Aktualnie chciałbym zakupić drugi zestaw, ale zastanawiam się nad tym co to ma być. Moi znajomi z którymi wędkuje wyrzucają często jako drugi zestaw, coś na drapieżnika. Fajni byłoby też coś takiego posiadac.

Zastanawiałem się i radziłem bardziej dośwaidczonych osób i usłyszałem że najelpiej byłoby kupić jakiś teleskop z w miare dużym wyrzutem. Będzie on bardzo uniwersalny poniważ można go przygotować na dużo różnych sposobów. Można założyć koszyk i łowić z gruntu, spławik, zestaw na drapieżnika itp.

Co o tym sądzicie ? Czy możecie polecić jakieś wędzisko + kołowrotek, aby zamknąć się w 400zł ? Łowie tylko na jeziorach, aczkolwiek zamierzam się w niedalekiej przyszłości wybrać na jakąś komercję.


Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
adidd
ryukon1975


O ile pogodzisz w jednym kiju ciężki zestaw gruntowy i zestaw na drapieżnika(np. martwa rybka) to spławikówka już odpada bo tu potrzebne jest wędzisko delikatniejsze o małym cięrzaże wyrzutowym.
Wędzisko teleskopowe to też kiepski pomysł. Kiepskie pod względem technicznym jak i trudne do utrzymania w dobrym stanie. Znacznie lepsze są kije trzyskładowe. W linku niżej masz przykładowe wędzisko o jakim myślę.
https://allegro.pl/oferta/wedka-mega-baits-mystery-carp-3-0-3-60m-3lb-7757574041 (2019/07/22 16:21)

adidd


Nie jestem expertem, ale czy to nie będzie bardzo podobna wędka do tej którą już posiadam, czyli Jaxon Genesis Pro ? (2019/07/22 16:31)

ryukon1975


Nie wiem jaka to wędka bo napisałeś tylko nazwę serii Jaxon Genesis Pro. W tej serii są bolonki, feedery, karpiówki i nie wiadomo co jeszcze. Nie jestem wróżką by zgadywać jakie Ty masz wędzisko. Sugerowałem się feederem w tytule wątku. Który aktualnie zniknął wraz ze zmianą tytułu wątku. (2019/07/22 16:40)

adidd


to ta wędka
https://allegro.pl/oferta/wedka-jaxon-genesis-pro-method-feeder-3-00-m-60g-7859868989?snapshot=MjAxOS0wNS0xMVQwODo0NTo0OS40MTVaO2J1eWVyO2YzN2I3MTJkM2U3NTVjOTg2MzEyZjYzODk5OTEzNGU1NDRmNDdmNDEyMGVjMDIyMjczZjNmOTYyNTJkZWY1YTI%3D (2019/07/22 16:48)

ryukon1975


Więc te wędziska nie są do siebie absolutnie podobne. Masz lekką gruntówkę pod method feeder a ja zaproponowałem ciężki kij karpiowy pod ciężką gruntówkę i na drapieżniki. (2019/07/22 17:03)

adidd


A jaki kołowrotek byłby dobrym połączeniem z wędką którą zaproponowałeś ? (2019/07/22 17:15)

adidd


A jak skompletować taki zestaw. Jaka żyłka, może plecionka ? (2019/07/22 18:06)

ryukon1975


Może być żyłka, może być plecionka. Rzecz gustu i doświadczenia. Do takiego zestawu, ryb jakie planujesz łowić i metod na pewno musi być mocna. Jak dla mnie na taki sprzęt linka główna to 10-12 kg minimum. Nie jest to sprzęt do lekkich czy finezyjnych zestawów jak i małych ryb.
Jednak ogólnie na początek proponuję żyłkę szczególnie jeśli nie łowiłeś wcześniej na plecionki.
Niżej niedroga mocna żyłka w odcinku 600 m. Nawiniesz nią cały kołowrotek i zapewne zostanie na to by wymienić ją w razie potrzeby.
https://allegro.pl/oferta/dragon-zylka-guide-select-camo-green-0-32mm-600m-8147050470 (2019/07/22 18:29)

Sith


Bardzo dobra żyłka za niewielkie pieniądze. Pisałem o niej, co prawda o średnicy 0,14 ale możesz na ten tamat wyrobić sobie zdanie. wpisz w wyszukiwarkę "Test żyłki DRAGON Guide Select." i powinieneś znaleźć ten teścik. (2019/07/23 08:17)