Drugi spinning do kompletu

/ 158 odpowiedzi / 20 zdjęć
blondgreg

Witam kolegów 
planuje w tym roku kupić 3 nowe spinningi. Jeden delikatny pod okonia i dwa pod szczupaka, pierwszy do połowów z brzegu, drugi z Łodzi. Po wielu przeczytanych tematach na forum, spinning na brzeg który już jest u mnie pewniakiem to robinson diplomat pike spin 270 10-30g, do niego planuje kupić  penn slammer 260, który również będzie na zmianę kręcił przy kiju na łódź. 
I tutaj mam pytanie do was jaki kupić spinning na łódź. Wedka ma mieć długość 180-220 i cw max 30-35 i kosztować około 150zl (będę bardzo rzadko łowić z Łodzi więc nie chcę przesadzać z cena).
Jak narazić zastanawiam się nad robinson bluebird zander spin 205 10-32g, ale wciąż szukam innych propozycji.
co do lekkiego spinningu, posiadam shimano catana dx 270 3-14g na jazda, kłania i okonia z kołowrotkiem spro passion 720, ale potrzebuję czegoś delikatniejszego, coś z cw 7-8g. Na chwilę obecną w oko mi wpadła mikado lexus sapphire spin 220 7g, lecz mało informacji znalazłem na temat tego modelu, więcej jest o większych kijach z tej serii. Wedka będzie zarówno na brzeg jak i na łódkę. Sporo dobrych opinii przeczytałem o robinsonie tritium perch jig 1-8g ale niestety w moim mieście jest prawdopodobnie nie do zdobycia(prawdopodobnie bo nie we wszystkich sklepach jeszcze byłem) a nie jestem zwolennikiem zakupów sprzętu w internecie. Tak więc liczę na waszą pomoc.
Pozdrawiam. (2017/03/28 07:29)

Sith

http://ultralightspin.phorum.pl/viewtopic.php?f=10&t=37 (2017/03/28 14:59)

Jakub Woś

Witam kolegów 
planuje w tym roku kupić 3 nowe spinningi. Jeden delikatny pod okonia i dwa pod szczupaka, pierwszy do połowów z brzegu, drugi z Łodzi. Po wielu przeczytanych tematach na forum, spinning na brzeg który już jest u mnie pewniakiem to robinson diplomat pike spin 270 10-30g, do niego planuje kupić  penn slammer 260, który również będzie na zmianę kręcił przy kiju na łódź. 
I tutaj mam pytanie do was jaki kupić spinning na łódź. Wedka ma mieć długość 180-220 i cw max 30-35 i kosztować około 150zl (będę bardzo rzadko łowić z Łodzi więc nie chcę przesadzać z cena).
Jak narazić zastanawiam się nad robinson bluebird zander spin 205 10-32g, ale wciąż szukam innych propozycji.
co do lekkiego spinningu, posiadam shimano catana dx 270 3-14g na jazda, kłania i okonia z kołowrotkiem spro passion 720, ale potrzebuję czegoś delikatniejszego, coś z cw 7-8g. Na chwilę obecną w oko mi wpadła mikado lexus sapphire spin 220 7g, lecz mało informacji znalazłem na temat tego modelu, więcej jest o większych kijach z tej serii. Wedka będzie zarówno na brzeg jak i na łódkę. Sporo dobrych opinii przeczytałem o robinsonie tritium perch jig 1-8g ale niestety w moim mieście jest prawdopodobnie nie do zdobycia(prawdopodobnie bo nie we wszystkich sklepach jeszcze byłem) a nie jestem zwolennikiem zakupów sprzętu w internecie. Tak więc liczę na waszą pomoc.
Pozdrawiam.

robinson diplomat pike spin 270 10-30g- jak najbardziej ok
robinson bluebird zander spin 205 10-32g- również dobry wybór
robinsonie tritium perch jig 1-8g- ten kij rzeczywiście będzie ciężko trafić bo już nie ma w ofercie robinsona serii tritium. W jakim przedziale cenowym szukasz tego lekkiego kija? I czy ma to być wklejanka czy nie? (2017/03/28 17:01)

blondgreg

Coś w granicach 150-200 zł. Raczej wklejanka.   (2017/03/28 17:44)

Jakub Woś

Coś w granicach 150-200 zł. Raczej wklejanka.  

W takim razie może poszukaj u siebie kija robinson sashima perch jig 213 cm 1,5-7g. Jest to nowość wiec zbyt wielu opini pewnie nie bedzie. Mam z tej serii trouta. Super kij.

Jeśli nie znajdziesz to warto też sprawdzić bluebird perch jig. (2017/03/28 18:23)

Sith

Grzegorzu, wrzuciłem Ci wcześniej link do wstępnej opinii o Konger Ultris Micron spełni Twoje potrzeby. Oglądałeś go? (2017/03/29 06:34)

blondgreg

Ciekawa propozycja. Poszukam w sklepach w moim mieście i go pomacam. Masz może ten kijek? Mógłbym coś o nim powiedzieć? Jak pracuje, Jak radzi sobie z przylowem większej ryby?   (2017/03/29 09:49)

Sith

Wysłałem Ci już wcześniej link do mojej wstępnej opinii o tym kijku. Zacytuję co tam napisałem: [quote]Rozdziewiczyłem mojego Ultrisa 0,5-6g/238cm, co prawda bez sukcesów (wysoka woda, bardzo silny nurt). Niewiele można napisać o zachowaniu się wędziska jeśli nie było holu ryby, ale pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, w ogóle nie odczuwa się, że to "wklejanka". Co prawda szczytówka niezwykle czuła, bardzo delikatnie ale zauważalnie wibruje nawet przy pracującym twisterku. Kilka zaczepów dość grubych zeszłorocznych łodyg pokazało ugięcie - wędzisko płynnie ugina się w regularny łuk na długości 2/3 - łączenie wklejonej szczytówki z blankiem jest niedostrzegalne.
Zszedłem w dół z grubością żyłki i na żyłce KAMATSU Techron 0,10mm przynęty 1-3g bez problemów miota na około 20m. Trochę gorzej z lżejszymi przynętami, imitacjami żuczka 0,7g i osy 0,5g udało mi się rzucić niewiele pona 10m ale dodatkową przeszkodą był boczny wiatr, dość silny w porywach.
Jeśli wędeczka sprawdzi się podczas holowania rybek, to będzie spełnieniem moich oczekiwań.
Natomiast zupełnie nie sprawdziła się przy tym wędzisku plecionka, mimo iż to tylko 0,04mm. Zdecydowanie wymienię ją na żyłkę, tyle że trochę mocniejszą 0,14mm pod ciut cięższe przynęty 4-6g. Przy tych dwóch średnicach żyłek, zestaw powinien obsłużyć mi rybki od uklejki nawet do wymiarowego klenika.[/quote] (2017/03/30 06:00)