Zaloguj się do konta

Drugi spinning do kompletu

utworzono: 2016/01/23 12:51
luxxxis

Next i zaś Perch z tyłu....:) [2016-01-26 18:14]

Adi777

Robi wrażenie i wydaje mi się, że będzie mój:) [2016-01-26 18:32]

czaro93

Skoro woblery do śmietnika, to na mniejsze gumy kij bedzie dobry.
Jeżeli się myle dajcie inna propozycje.
Serio ani jeden z nich sie nie nadaje?

Ty tak serio?
 
Szczerze to już nie wiem o jaki kij Ci chodzi ale raczej wszystkie podane kije obsłużą gumy w zakresie wagowym jaki jest ich c.w. i niezalażenie czy to wklejka czy klasyczne wędzisko. Myślę, że nie ma co więcej podawać propozycji, bo zostało podane kilka na prawdę dobrych wędzisk i jeśli znów zmieniłeś zdanie to podane przez nas kije są w różnych wariantach wyrzutowych, więc wybierz sobie coś co Ci pasuje, a nie czekasz na gotowe z naszej strony chociaż i tak jest już podane kilka gotowców.  [2016-01-26 18:34]

Zagorzaly

luxi - rybka a racze te dwie sztuki są spoko, super że je złowiłeś. Na innych forach za te truchła byś dostał po łapkach. Milenka w oryginale będzie spolegliwa na tych wobkach ja witka i uj. Po drugie nieźle robisz ludzi w balona... jak napisała jedna osoba mało tu spostrzegawczych ludzi na forum. Dobrze się przyjrzyjcie rybom, to dwie te same na wszystkich fotach. [2016-01-26 18:51]

luxxxis

Robi wrażenie i wydaje mi się, że będzie mój:)

 
Kij jest ok,na tle innych całość oceniam jako-tako,leci trochę na pysk i miewałem czulsze konstrukcje jednak napewno żaden nie może mu podskoczyć pod kątem mocy.Kupując go polowisz okonie,te twoje kleniko,jaziki,sandały a i metrówa ci go nie zabierze ,patrz wyżej,za dwie setki konkurencja da ci czulszy patyk pewnie,lżejszy ciutek ale czy da radę pod takimi rybami? Takie drobne różnice w akcji,pałowatości i takich tam rekompensuje po stokroć moc dragonowskich blanków,suki są pancerne....I żeby nie było-ten patyk dobrze też daje radę w potokowaniu tj.lżejszym spinie gdzie przynety są mniejsze,całkowitą poezją nie jest-pierda ryby nie czuć jak sugeruje Zagorzały-ale komfortowo obsługuje tę niszę przynetową.Kwiecień się skończy ,zmieniam linkę na kręćku i z sieków,ripperków,przechodzę na Meppsa giant huby,s4p 13,5 i podobne...Znasz taki inny kij? Jeszcze ciekawostka-zwróćcie uwagę na szmatławość co niektórych-ludzie dali po 2 plusy do fotek a jakiś ćwok co jest zbyt cienki w słowie i niewiele sobą może zaprezentować na wędkarskiej płaszczyżnie sukcesywnie zmienia je w minusy aby chociaż tak podreperować ułomności swoje...Ech...ludzie...
Poniżej perszysko na zgoła innej wyprawie
[2016-01-26 19:07]

luxxxis

luxi - rybka a racze te dwie sztuki są spoko, super że je złowiłeś. Na innych forach za te truchła byś dostał po łapkach. Milenka w oryginale będzie spolegliwa na tych wobkach ja witka i uj. Po drugie nieźle robisz ludzi w balona... jak napisała jedna osoba mało tu spostrzegawczych ludzi na forum. Dobrze się przyjrzyjcie rybom, to dwie te same na wszystkich fotach.



No oczywiście...Dwie pierwsze są te same ale z innego kata,tu o kij chodzi...Po drugie-te słowa wypowiedział Iras i znaczą cos więcej niż to coś se dokręcił...:) Po trzecie-na jerkbaicie te fotki mi usunieto ale jerk jest specyficzny to chyba wszyscy wiedzą czyz nie? Ten niżej to też pewnie ta sama ryba co? i też perchem stoi mój drogi...
[2016-01-26 19:15]

luxxxis

Tu masz dla odmiany w innej aurze....może to mnie oczysci z podejrzeń co? długo musiałbym z jedna rybą chasać aby liście z poprzedniej fotki opaść miały co?:) Schodzisz widzę powoli z tematu kija a wkraczasz na płaszczyzne C&r,co będzie następne? Po kolei zbijam w koszyk te twoje bzdety ,wobki i spolegliwość kija-kosz,pała jak nic-kosz,metrówka go złamie-kosz,ryby te same-kosz,o co spytasz w kolejnym poście? o gaśnicę? trójkąt? :)
Ps-rację masz co do jego wobków-kosz.
[2016-01-26 19:22]

Adi777

Jak tak się czyta o różnych wędziskach i ich przeznaczeniu oraz o tym co się na nie złowiło można powiedzieć, że ten podział wędzisk spinningowych jest w znacznym  stopniu bardziej marketingowym chwytem. Owszem, są specjalistyczne dla danej przynęty, czy też gatunku ryby, ale to w większości przypadków nie oznacza, że nie da się ich używać w w szerszym zakresie. 


Jest to wygodniejsze, może bardziej finezyjne łowienie, ale chyba nic poza tym. Nie raz widziałem ludzi, którzy spiningowali za pomocą feeder, czy innej wędki. [2016-01-26 19:48]

luxxxis

Jak tak się czyta o różnych wędziskach i ich przeznaczeniu oraz o tym co się na nie złowiło można powiedzieć, że ten podział wędzisk spinningowych jest w znacznym  stopniu bardziej marketingowym chwytem. Owszem, są specjalistyczne dla danej przynęty, czy też gatunku ryby, ale to w większości przypadków nie oznacza, że nie da się ich używać w w szerszym zakresie. 


Jest to wygodniejsze, może bardziej finezyjne łowienie, ale chyba nic poza tym. Nie raz widziałem ludzi, którzy spiningowali za pomocą feeder, czy innej wędki.



Coś wtym jest,te wszystkie katalogowe i obiegowe pierdoły o kant dupy potłuc.Dlaczego? bo kij kijowi nierówny i pod przykładowym pojęciem"wklejka" pojawia się sto całkowicie odmiennych konstrukcji i sto zastosowań...Stąd takie spinki jak moja i kolegi Zagorzały,każdy broni swego jak wilk co jest zrozumiałe.Kijek musi ci pasować w reku,nigdy nie kupuj kija w necie chyba że pomachasz nim w sklepie a złozysz zamówienie w sieci-tylko tak dostaniesz coś co ci da radochę.Opinie takie jak moja z natury nie są obiektywne bo kazdy z nas wędkarzy ma inne preferencje,łowiska i oczekiwania,to tylko slad którym jako nowicjusz powinieneś podążyć ale samo kupno pozostaw sobie,swojej ręce.Moja Millenka mi spasowała,ładne ryby nią pociagłem,ale tobie może nie leżeć przecie,weż na to poprawkę.Natomiast odnośnie tego marketingowego bełkotu to powiem jedno-ogłupia.
[2016-01-26 20:01]

Adi777

Dokładnie.
To samo tyczy się cen. Kołowrotki za 1000zł. Na pewno są dobre, ale ta kwota jest sztucznie wywindowana.
Ciekawe ile wynosi koszt produkcji takiego kołowrotka.
Odkąd człowiek wymyślił to, że jak coś się nie psuje to nie przynosi zysków tak jest. Jak się ma szczęsci to i za stówkę można działać.

[2016-01-26 20:13]

MARCIN CK

Ceny są adekwatne do zastosowanych materiałów . [2016-01-26 21:03]

luxxxis

Ceny są adekwatne do zastosowanych materiałów .



Może....ale z czego ma wtedy być muchowy House of Hardy za 10tyś funtów? z kryptonitu?:) Kiedyś gdzieś znalazłem takie kręćki....Ja wiem jedno-kręćkiem za 250 i kijem za tę sama kwotę można dorównać najlepszym,i taki sprzęt preferuję,wiem że kręć w tej ramce pożyje trzy lata jak bedzie miał szczęście ale i tak go wybiorę....Kiedyś miałem fobię HM-ów,stelków i takich tam...przeszło mi i się uśredniłem,zakotwiczyłem w masówce i powiem wam że wtedy wcale więcej ryb nie łowiłem....
[2016-01-26 21:16]

Adi777

No byłem dziś w sklepie, pytałem i wybrałem. Padło na :
Dragon Millenium Power Jig 240 4-25g. (2 lata gwarancji)


Powiedziano mi, że ta szczytówka nie przeszkadza w łowieniu woblerami.
Przy małych rybkach pracować będzie szczytówka, a jeżeli się coś większego trafi bo wtedy cały kij będzie pracować.
Do nauki dobry, a Cantara to powinna iść w odstawke, a na pewno nie na spining. 


Do tego Ryobi Zauber 3000.(5 lat gwarancji). Myślałem o mniejszym, ale doradzono, że 3000 będzie lepszy. 
Plecionka Dragon Guide 8x 0.12.
Obym był zadowolony z zakupu, tanie to nie było. To mój najlepszy zestaw. [2016-01-27 17:26]

MARCIN CK

Zakup trafny [2016-01-27 17:39]

wirefree

Lowisz odra z brzegu a wybrales kij na lodke.


Na Odre 270cm albo i 3 metry , krotsze kije to niezle sie namachasz zeby porzycac w miare sensownie.

[2016-01-27 17:45]

Sith

Lowisz odra z brzegu a wybrales kij na lodke.


Na Odre 270cm albo i 3 metry , krotsze kije to niezle sie namachasz zeby porzycac w miare sensownie.


Dokładnie tak.
[2016-01-27 17:55]

Adi777

Zobaczymy jak będzie.

A jak będzie potrzeba to łódkę kupię xD
W każdym bądź razie dziękuje za pomoc, wszelkie propozycje, itp.Pozdrawiam
[2016-01-27 17:57]

czaro93

Gratuluje zakupu :) [2016-01-27 18:37]

luxxxis

No byłem dziś w sklepie, pytałem i wybrałem. Padło na :
Dragon Millenium Power Jig 240 4-25g. (2 lata gwarancji)


Dobry wybór ale pod szczupłego i sandała,kleniki,jaziki i okonie power jigiem??? to się nie uda:) Miałem go ale pozbyłem się szybko,nie lubię aż takiego przesztywnienia,wolę kłuć metrówy po oczach okoniówką.Powerem deczyłem sandały na dość ciężkim opadzie.Kijek z lekka legendarny już,długo ci posłuży a w komplecie z tym kręćkiem zbudowałeś nielichy zestaw.

[2016-01-27 18:52]

Adi777

Może uda mi się coś z Cantarą zrobić, sprzedać, itp.
A na następny sezon jak dalej będe to lubić wezme coś na okonia :) [2016-01-27 19:00]

Adi777

Do kołowrotka w opakowaniu znajduje się jakaś mała uszczelka czy podkładka. Do czego ona służy? Czy ktos wie? [2016-01-28 00:49]

MARCIN CK

Ta podkładka jest pod szpulę ,dodaje się ją jeśli nawój na kołowrotku jest nieodpowiedni. [2016-01-28 07:31]

Adi777

A wiecie jak nawinąć podkład i potem plecionkę, aby szpula była odpowiednio wypełniona, nie posiadając szpuli zapasowej?
Mam żyłke 0,28 i plecionka 0,12. 150m. [2016-01-28 16:28]

Sith

Jaką pojemność ma szpula kołowrotka? [2016-01-30 06:02]

Adi777

0.285 -150m
W sumie wiem ile metrów ma mieć podkład, ale przecież metrem nie będe odmieżać stu metrów.

[2016-01-30 10:45]