Zaloguj się do konta

Drugi spinning do kompletu

utworzono: 2016/01/23 12:51
czaro93

Red Arc porządna konstrukcja jednak Zauber niczym nie odstaje + uszczelniony przed wodą i kurzem  [2016-01-24 15:59]

MARCIN CK

Red Arc porządna konstrukcja jednak Zauber niczym nie odstaje + uszczelniony przed wodą i kurzem 
Ciekawe w jaki sposób bo mam oba i jakoś tego nie zauważyłem.

[2016-01-24 16:04]

Adi777


Skoro zauber nie odstaje od red arca, a i tani dragon viper jest dobry, więc chyba nie warto przepłacać za red arca.
za to mam 2 vipery? Pomyśle, poczytam i coś z tego na pewno wybiorę :-)                                                                            [2016-01-24 18:29]

luxxxis


Skoro zauber nie odstaje od red arca, a i tani dragon viper jest dobry, więc chyba nie warto przepłacać za red arca.
za to mam 2 vipery? Pomyśle, poczytam i coś z tego na pewno wybiorę :-)                                                                           

  

Ciekawe podejście...idąc dalej tym tokiem rozumowania-nie kupuj millenki ino cztery chrusty made in Swieta bo koszt taki sam a będziesz miał 4 patyki zamiast jednego.Dobre-nie dobre,to pojęcie względne i zalezy od oczekiwań...Viperem pokręcisz ,red arcem też ale czym lepiej i dłużej na to już sam powinieneś wpaść.
[2016-01-24 19:27]

mlodyst

Red Arc pociągnie dłużej niż Viper
Milleniumy i thytany różnią się akcją. To różne wędki.  [2016-01-24 19:30]

sosen82

Ile kołowrotków tyle będzie opinii. Powoli mijają czasy kiepskiej Chińszczyzny, to czy pokręcisz kołowrotkiem rok, dwa, trzy zależy jak będziesz o to dbał i go obsługiwał. Proponowałbym kupić młynek do maks 200-220 zł. Myślę, że konstrukcja Robinsona Sashima jest bardzo dobra spośród młynków do 200 zł. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy ni będzie Ci przeszkadzać nie składana rączka w tym kołowrotku. Mi to odpowiada bo świetnie usztywnia całość i całkowicie niweluje luzy w młynku. Nie widzę potrzeby żeby sięgać po kołowrotek z wyższej półki. Szczerze to jestem bardzo zadowolony z tego Robinsona.


Odnośnie kija to koledzy wyczerpali temat.




[2016-01-24 20:22]

Adi777

Ten milenium 3-18 to wklejanka, z tego co doczytałem, na woblery chyba nie jest dobrym rozwiązaniem?

[2016-01-25 11:44]

Zagorzaly

Seria millenium zbudowana jest  głównie z średnio- nisko modułowego węgla. Co to daje? Słabsze czucie przynęty a na pewno nie takie jak na HMC. Jeżeli jest to typowa wklejanka to bym to radził odpuścić ponieważ przy prowadzeniu przynęty szczytówka będzie się mocno gięła - oj przerabiałem to. Poszukaj wędki o pełnym blanku. [2016-01-25 12:55]

Adi777

Seria milenium jak patrzyłem nie posiada zwykłego blanku z cw. 3-18g. 
Jeżeli nic nie znajdę wezme 5-25

[2016-01-25 13:11]

Zagorzaly

Ogólnie Dragony  mają mocno zaniżone CW - seria millenium szczgólnie , także np 5 gramową przynętę będziesz kiepsko czuł - to tak dla Twojej informacji. [2016-01-25 14:00]

tripod

Jeżeli jest to typowa wklejanka to bym to radził odpuścić ponieważ przy prowadzeniu przynęty szczytówka będzie się mocno gięła - oj przerabiałem to. Poszukaj wędki o pełnym blanku.

I tu kolego troszkę się mylisz, nie każda wklejanka "się gnie". Te delikatne i owszem - masz rację. Ale już Fishmaker 4-21 g (przygotowana na sandacze i głębokie okonie) możesz śmigać woblerem i obrotówką. Szczytówka-wklejanka zachowuje swoje właściwości sygnalizacyjne, a nie gnie się zbyt głęboko pod woblerem. Wszystko jest ok, tylko nie można uogólniać. Każda wklejanka jest inna, Fishmaker c.w. 1-7 g i 2-12 i 3-18 g będą się giąć. 4-21 g nie będzie.

pozdrawiam :)

[2016-01-25 14:29]

Zagorzaly

Siema, mi konkretnie chodziło o jego model :) Dzięki za uzupełnienie  [2016-01-25 14:55]

Mereen

Coś słabo patrzyłeś kolego 


WĘDKA DRAGON MILLENIUM HD PERCH 2.60 M 4-18 G
WĘDKA DRAGON MILLENIUM HD PERCH 4-18g 2,75m GRATIS
DRAGON MILLENIUM HD PERCH 2,75m 4-18g _ Od SMOK24
Dragon Dragon Millenium HD Perch 245 4-18g
WĘDKA DRAGON MILLENIUM HD PERCH 3.05 M 4-18 G





[2016-01-25 15:10]

luxxxis

Seria millenium zbudowana jest  głównie z średnio- nisko modułowego węgla. Co to daje? Słabsze czucie przynęty a na pewno nie takie jak na HMC. Jeżeli jest to typowa wklejanka to bym to radził odpuścić ponieważ przy prowadzeniu przynęty szczytówka będzie się mocno gięła - oj przerabiałem to. Poszukaj wędki o pełnym blanku.




Typowa wklejanka?mocno gięta szczytówka? pierwsze słyszę a łowię ta serią od czasu jej wdrożenia.Jest wręcz odwrotnie-te wklejki to x fasty i zero spolegliwości w nich.Uzyłeś słowa "jeżeli" to jak to jest? opowiadasz o kiju którego nie znasz? Millenka spolegliwa....to ostatnie co moge o niej powiedzieć....dobre nie ma co:) Pstragowy banan sieka 8cm długości,postawiony w nurcie Wierzycy ledwie jej igłę zakrzywi a ty opowiadasz że będzie się mocno gieła? Bzdura totalna.Jakimi wklejkami łowisz,pokaż mi je.
[2016-01-25 15:43]

luxxxis

Wrzucam dwie fotki,moja millenka i jej spolegliwość,do ostatniej przelotki doczepiłem 2 algi 3,savaga canibal 13 cm,fatso 10cm i 12 gramową główkę.Ile waży całość? nie wiem,ale kij ma cw od 4 g wzwyż,rzeczony fatso wrażenia nim nie robi podobnie jak hornety,gabkory i prowadzone największe obrotówki Musky od meppsa...Nie wiem co za woblera chcesz Zagorzały na nim poprowadzić aby "szczytówka mocno się wygieła" i nie rozumiem wątpliwości o czucie prowadzonego zestawu...Podaję tym kijem 1 gr nimfy i gram nimi w toni czujac kazdy otoczak,te nimfy potrafię podać co do centymetra na 20 parę metrów samym blankiem " spod siebie". [2016-01-25 16:34]

luxxxis

Fota nr 2 z innego kąta,dodam ze trzymam szczytówkę w połowie i cała waga idzie w igłę.
[2016-01-25 16:36]

Zagorzaly

No to katalogowe dane to mistyfikacja? To kij od szczotki? Ja nie wierze, że przy górnej granicy cw wklejana szczytówka nie jest spolegliwa. Wiedziałem, że kije z serii millenium są, że tak powiem mocne - grube blanki z IM6. To tylko potwierdza, że to pałki. Litości - pewnie jeszcze pierdy ryby czujesz. Toć to okoniowi ryjek rozwali. [2016-01-25 16:43]

Adi777

Coś słabo patrzyłeś kolego 


WĘDKA DRAGON MILLENIUM HD PERCH 2.60 M 4-18 G
WĘDKA DRAGON MILLENIUM HD PERCH 4-18g 2,75m GRATIS
DRAGON MILLENIUM HD PERCH 2,75m 4-18g _ Od SMOK24
Dragon Dragon Millenium HD Perch 245 4-18g
WĘDKA DRAGON MILLENIUM HD PERCH 3.05 M 4-18 G



Na początku też nie zauważyłem, że to wklejanka. W 5 linku pisze wyraźnie, że jest to mocna wklejanka.



Hmm, mówią, że wklejanke sobie na woblery podarować, kolega luxxis uważa, że jednak w tym kiju to nie robi różnicy,
a inni mówią, że te millenium mają zaniżony dolny cw. Jeżeli millenium 3-18 zachowuje się jak normalny blank to go chce, eżeli nie
to może szukać innego kija, chyba, że wybrać proponowany przez czaro catane?






[2016-01-25 17:01]

luxxxis

No to katalogowe dane to mistyfikacja? To kij od szczotki? Ja nie wierze, że przy górnej granicy cw wklejana szczytówka nie jest spolegliwa. Wiedziałem, że kije z serii millenium są, że tak powiem mocne - grube blanki z IM6. To tylko potwierdza, że to pałki. Litości - pewnie jeszcze pierdy ryby czujesz. Toć to okoniowi ryjek rozwali.



Dlaczego mistyfikacja? pod pojęciem wklejka nie masz sztywnych ram,wzorca litra w szwajcarskim skarbcu,są wklejki i wklejki.Ta akurat nalezy do grupy sztywniejszych,i świetnie radzi sobie z okoniami.I niczego to mój drogi nie potwierdza,a już napewno nie tego że są to pałki-kolejny raz piszesz o czymś czego nawet w reku nie trzymałeś....Miała być woblerogieta,teraz jest pałką i ryjki okonkom rozwala,dlaczego zabierasz głos w sprawie czegoś o czym nawet pojecia nie masz? patrz swoje posty wyżej,twierdziłeś jedno a po moich zdjęciach odwrotność teorii...To jak to jest?
Ja wiem o czym mówię,mam ten kij i świetnie sobie nim radzę,widać go na moich zdjęciach i z moimi rybami,znam go i uzywam od lat,jednak to tylko moja prywatna opinia o nim,aczkolwiek poparta czyms więcej niz zmiennym słowem....
[2016-01-25 17:25]

luxxxis

Tak Adi,millenka 4-18 da radę bez problemów,nie będziesz żałował uwierz mi...Ciekawostką jest też to ze ci ludzie co znieważają moja millenkę,znaja ja podobno lepiej niż ja-że ci ludzie nie zauwazyli braku 6cm igły....A to peszek co? :) to te 6cm sprawia że okoniom ryje zostają po holu mój Zagorzały oponencie.... [2016-01-25 17:41]

Zagorzaly

Tak kolego, mistyfikacja bo szukając tego typu okoniówki spodziewam się zupełnie czegoś innego. Użyłem słowa jeżeli - dokładnie tak jak to sobie wytłumaczyłeś. Posiadałem  inny kij z tej serii HD 10-35 240 cm. Wędka mocna ale pałowata, cw mocno zaniżone - kamieniem szło rzucać - zero przyjemności w czasie holu. Odpuściłem bo się rozczarowałem. [2016-01-25 17:45]

Adi777

Więc Luxxis uważasz, że jest to dobry kij na woblery nawet te 3 gramowe.
Jest wystarczająco delikatny na okonia, jazia czy klenia, a da rade na ewentualny przyłów szczupaka, czy też sandacza?
Jeżeli tak to go zamówię bo powoli męczy mnie szukanie tej wędki, a im więcej różnych opinii wybór staje się jeszcze trudniejszy. [2016-01-25 17:49]

TheBill

Fota nr 2 z innego kąta,dodam ze trzymam szczytówkę w połowie i cała waga idzie w igłę.

Wydaje mi się że przy tej wędce było coś "grzebane"
[2016-01-25 17:50]

Hulak

Adi - moja na temat tego kija jest następująca, na okonki średnio - na dwa razy. Łowiłem mniejszymi gumkami i słabo to wyglądało. Tak od 10 gram zaczyna być fajnie. Wędka jest bardzo sztywna i słabo czułem mniejsze przynęty. Z szczupakiem poradzisz sobie bez problemu [2016-01-25 18:01]

luxxxis

Więc Luxxis uważasz, że jest to dobry kij na woblery nawet te 3 gramowe.
Jest wystarczająco delikatny na okonia, jazia czy klenia, a da rade na ewentualny przyłów szczupaka, czy też sandacza?
Jeżeli tak to go zamówię bo powoli męczy mnie szukanie tej wędki, a im więcej różnych opinii wybór staje się jeszcze trudniejszy.



A skąd...Twój pierwszy post dotyczył przecież wędki która pogodzi okoniowanie z sandaczowaniem,czyż nie? kleniki,jaziki i okonki pojawiły się teraz.Wpierw chciałeś rzucać woblerami a teraz woblerkami na jazika,szukałeś kija pod inne gatunki i zaproponowałem ci wtedy kompromis Millenkę.
[2016-01-25 18:21]